Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eh, lasati-l. Oamenii au diferite modalitati de a trece peste suferinte. Unii se invinovatesc pe ei mai mult decat ar trebui, alti isi invinovatesc partenerul. Putini sunt cei care iau lucrurile exact asa cum sunt.

Editat de CristinaStanciu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa face si ea acum. Nu-i mai pasa de tine si si-a laut zborul.

Da, roata se invarte, mi-a venit si mie randul, m-i se plateste cu aceeasi moneda. Oricum casnicia mea nu ar fi mers, as mai fi putut doar sa o mai lungesc....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aveam probleme in casnicie oricum, dar probleme care pana la urma puteau fi rezolvate, dar eu, nu am mai vrut, ea i-mi dadea aripi....iar eu mi-am luat zborul, nu mi-a pasat de fosta sotie si am actionat ca atare. Poate nu e numai vina ei, dar m-a influentat oricum

e bine ca recunosti

fosta ta sotie stie adevarul? sau a divortat simtindu-se vinovata ca n-a fost suficient de buna pentru tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e absolut normal sa suferi, sa simti ce spui tu.

incearca ceva mai multa ratiune.

ai luat-o-n mecla, nu nemeritat si gata. invata si mergi inainte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te misti repede.. in patru ani te-ai casatorit, ai inceput sa ai probleme in casnicie, ai divortat, ai avut alta relatie de sase luni, s-a incheiat si aia... Te aprinzi repede, te stingi repede, iei decizii importante in pripa...

Nu suna prea bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e bine ca recunosti

fosta ta sotie stie adevarul? sau a divortat simtindu-se vinovata ca n-a fost suficient de buna pentru tine?

Nu stie adevarul, in momentul divortului se astepta sa se intample, era constienta de ce va urma, oricum a suferit fata de mine, care aveam pe cineva si nu-mi mai pasa deloc....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te misti repede.. in patru ani te-ai casatorit, ai inceput sa ai probleme in casnicie, ai divortat, ai avut alta relatie de sase luni, s-a incheiat si aia... Te aprinzi repede, te stingi repede, iei decizii importante in pripa...

Nu suna prea bine.

 

 

Asta am vrut sa ii spun si eu. Ar trebui sa fie constient de ce face si cand o sa aiba o alta relatie sa nu mai dea fuga la starea civila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta am vrut sa ii spun si eu. Ar trebui sa fie constient de ce face si cand o sa aiba o alta relatie sa nu mai dea fuga la starea civila.

Nu mai spui ca am si casa construita cu fosta sotie, si acum sunt in partaj. asa ca am riscat totul pe o carte, am fost naiv sa cred in dragostea vietii mele, si acum ma aleg numai cu jumatati de masura si cu singuratate, parca nici nu mai am curaj sa ies cu cineva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti victima cuiva, atunci esti propria ta victima. Dar nu-i bai, toti sintem, plinge-te cit simti nevoia sa o faci, dar nu te crampona de o lamentare continua.

Stau si ma uit si vad ca tu, de fapt, tot ca la 15 ani reactionezi si acum. Parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×