Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Proteste, mitinguri, greve... romanesti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ai auzit de voluntariat? :yawn:

 

Nu se poate sa vorbesti serios.... :lol:

Voluntariat? :beee: Oricine are un interes cat de mic intr-o chestiune, chiar si atunci cind presteaza o munca voluntar.

Ex: Ma duc voluntar sa strang gunoaie din paduri, pentru ca nu face bine naturii si ma deranjeaza sa le vad.

Ma duc voluntar sa plantez copaci, pentru ca stratul de ozon se subtiaza si ...etc.

Ma duc voluntar sa ... orice, pentru ca....

 

Deci: Strainul vine voluntar sa ne conduca pe noi, pentru ca... (aici completezi tu, dar fara dulcegarii gen: ii este mila de neputinta noastra. Ceva CONCRET! )

 

:hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si nu zici nimic de situatia de dinainte.

Am senzatia ca esti PSD-ist.

 

Sunt monarhist, doar am scris.

 

Situaţia de dinainte ? Nu ştiu care situaţie zici, dar, pe scurt, e aşa:

 

1990 - 1996, Guvernare PDSR: mineriade, scădere economică profundă.

 

1996 - 2000, Guvernare CDR (din care făcea parte şi PD-ul şi Băsescu, care spunea că: "Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2008 - prezent, Guvernare PDL (de fapt e guvernarea clanului securisto-financiar Băsescu-Videanu-Cocoş). Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lupini ,ai inceput din nou cu de-astea PSD-iste?

 

2000 - 2004, Guvernare PSD: obţinerea de la Uniunea Europeană a datei de 1 Ianuarie 2007 pentru integrare;

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crezi ca PSD-ul se descurca mai bine? Sa-mi raspunzi sincer.

 

 

Nu ştiu cum se descurca, dar ştiu că politica PSD-ului are la bază introducerea impozitului progresiv, care ia mai mult de la cei cu venituri foarte mari, spre deosebire de cota unică băsesciană, care ia mai mult de la cei săraci, iar averile securiştilor bogaţi sunt protejate. Cote unice există

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal simpatizez PNL-ul sau mai bine zis pe Antonescu ... Dar cred ca Lupini are dreptate in ceea ce spune, oare sa fie asta obisnuinta dobandita in astia 20 ani in care am tot ales raul cel mai mic ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Legat de banii facuti in Romania si de taxele platite pentru ei ... cred ca glumesti, daca vei sta vreodata de vorba cu un consultant financiar iti va explica faptul ca exista virtual o infinitate de modalitati de a fenta statul roman, asta din cauza legislatiei gaunoase si a institutiilor ce control "cumparabile".

Taxele se platesc in Romania doar daca acel investitor este neinitiat, si ma indoiesc ca ar fi, altfel va avea un off-shore in Cipru, Republica Dominicana sau in alte tari unde se plateste impozit forfetar (500-1000USD/an).

In situatia asta ia gandeste-te se fac banii aici in Romania si sunt scosi din circuit acolo cu costuri foarte mici.

 

 

Adevărul e că, ce am scris legat de plata taxelor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×