Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Proteste, mitinguri, greve... romanesti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si eu ma miram insa ... la noi guvernul a facut exact ce a cerut FMI si asta a prelungit agonia. Partea mai trista este ca in momentul in care FMI va taia accesul la bani ... o sa fim mai rau decat grecii.

Editat de Burel001
Scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Putintel gresita presupunerea ta. FMI-ul este o "camata" autorizata la nivel international. Interesul lor este sa mentina fluxul , deci nu e cazul sa ne facem prea mari griji ca imprumuturile nu vor mai veni. Expertii lor :tease: vor gasi in continuare solutii , astfel incit ei vor continua sa dea si noi vom continua sa returnam (in stilul nostru :crazy: ) in asa fel incit cercul sa nu se intrerupa. Putem fi siguri insa ca zeci de ani de-acum incolo vom cultiva aceasta "profitabila" relatie.

Un fel de casnicie fara sentiment, dominata strict de interes.

Ce-i drept , din cind in cind , ca si in cazurile in care recuperatorii sint folositi pentru a mai stoarce ceva din banii datorati , ni se va mai "rupe cite un picior" sau vom mai primi cite o bita in cap - suficient de dureros dar nu mortal 8)

Fiti optimisti - roata se invirte ! :lol:

Traiasca ai nostri ! :P :)

Editat de Burel001
Scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu tine in ceea ce priveste FMI-ul insa nu trebuie sa uitam ca FMI este o afacere, o banca pana la urma, a carei prima misiune este de a face profit. Ei bine, cand acel profit nu va mai veni sau nu vom mai prezenta garantii in ceea ce priveste asigurarea lui ... este posibil sa nu mai aveam acea relatie de care vorbeai.

Sa nu uitam ca efectele finantarii extreme din partea FMI au fost demonstrate in Argentina care pana la urma s-a trezit si i-a zburat cu mare tam-tam.

Urmeaza, se pare, Grecia cu un al doilea exemplu insa nu stiu daca nu vom ajunge noi acolo inaintea lor.

Editat de Burel001
Scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"De ce iesiti in strada si nu va baga nimeni in seama..."

 

Exista un singur raspuns:

... de prosti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tema e interesanta, raspunsul foarte simplu : nu a ajuns cutitul la os INCA !

 

 

Da, de asta zic şi eu că protestele nu sunt vehemente, ca să nu zic violente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:yawn: unde sa ne conduca draga amic? :lol:

Un strain, va face ce este bine pt el. El un are nici un interes ca treaba sa mearga bine ! De ce ar face-o? Pt el nu este decat un job. Atat! Crezi tu ca ala vine sa ne conduca pe noi, sa ne scoata din c***t doar asa.. ca este el baiat de treaba? Din pacate va avea si el interesele lui (sau ale sustinatorilor lui mai bine zis) si cine stie care sunt acestea? ....

Editat de Burel001
Scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu as vrea sa ne conduca strainii.

 

Eu sunt monarhist, adică, aş vrea să revină la conducerea Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un strain, va face ce este bine pt el. El un are nici un interes ca treaba sa mearga bine ! De ce ar face-o? Pt el nu este decat un job. Atat! Crezi tu ca ala vine sa ne conduca pe noi, sa ne scoata din c***t doar asa.. ca este el baiat de treaba? Din pacate va avea si el interesele lui (sau ale sustinatorilor lui mai bine zis) si cine stie care sunt acestea? ....

Ai auzit de voluntariat? :yawn:

 

Din 2004, de c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×