Sari la conținut
Forum Roportal
maxus

Hepatita B - ce mancam la regim ?

Postări Recomandate

Hei! chiar am inceput sa imi pun si eu problema cu mancarea depasta .... si sincer nu cred ca o sa ma pot abtine sa nu manac macar 100g de umplutura de miel, ma mai gandeam si la "macra" din pulpa mielului umplut .... cred ca am sa testez cate umpic din fiecare sa vad cum reactione.

Zilele astea am mancat fistic... care din cate tin eu minte era interzis,da nu am simtit mai nimic .... dar poate o las moale ca nu e de sarit calul.

Ceapa verde cu siguranta nu am sa mananc desi am visat azi noapte :cry:).... poate am sa rotai cateva minute pe o bucatica de ridiche rosie...

Foarte ciudat ca am mai visat ca am baut bere si eram la a 2 bere in vis si cumva eram constient ca nu trebuie sa beau si a inceput sa mi se faca rau...:nea: ... cred ca subconstientul meu e afectat rau :cheer:) sau poate :).

 

Va urez sa aveti un Paste plin de fericire si Dumnezeu sa va aduca lumina sanatatii in casele si trupurile voastre.(s-al meu 8) )

Sarbatori frumoase!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mai spus ca nu ti un regim alimentar strict ba chiar mai gust cite ceva ce nu am voie ,insa problema mea e tot sportul .Am observat ca daca fac mult sport ,alerg ,forta etc obosesc asa de tare incit simt o stare de epuizare cemai ma simt terminata imi vijie capul ,dar nu ma las incerc cite putin ca pt copii si incet incet revin stiu ca nu ca inainte dar cit rezist sa nu mai ajung la starea de epuizare .Am vb si cu doctora si a zis ca nu am voie sa ma epuizez inutil sa renunt ,sa fac doar de intretinere exercitii usoare si acum asta fac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×