Sari la conținut
Forum Roportal
mau77mau

Pisica neagra, ghinion daca iti taie calea

Postări Recomandate

...In acel moment am schimbat directia in stanga grabind pasul si incercand sa evit intersectarea drumului cu creatura blestemata.

In momentul in care pisica a fost la un pas sa treaca dinaintea mea, am ajuns-o si am intentionat bineinteles sa ii dau un sut, moment in care creatura a schimbat directia spre dreapta in viteza mult prea mare pt a o mai putea pocni....

Hahahahaha :doh: In conditiile astea nu vei mai ajunge nicaieri la timp 8) Pisica neagra nu este o creatura blestemata, e doar un animalut simpatic. Eu am avut o pisica neagra si imi taia calea de cel putin 20 de ori pe zi, cu toate astea nu am avut ghinion din cauza ei :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si energia asta tot dupa formula E=mc^2 se calculeaza ? Sau cumva dupa o formula de genul E=naivitate/inteligenta ?

Dupa cum simte animalul ca il afecteaza si pe el faptul ca te pierde de linga el, chiar daca e semisalbatic. Cind urla un ciine ce crezi ca e? Un mare nimic? Ingimfati mai trebuie sa fim. Ultimii ciini care urlau ca disperatii ii stiu cu citeva luni inainte de a se distruge niste gradini. Ei aveau de mincare de la gradinari. traiau f bine, ca oamenii ziceau mersi sa le pazeasca gradinile. Si isi faceau treaba. Si acum un an, urla unul ca disperatul. Dupa ce a taiat vreo 50 de plopi, primaria, s-a linistit potaia. Oamenii care taie copaci sint mereu in pericol. Acum o luna a murit un astfel de alpinist. Nu are legatura cu acei ciini de acum un an, dar ciinii simt pericole f mari atit ale lor cit si ale oamenilor. Sint f sensibili.

.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu oi crede eu in fantome, dar in chestia asta cu pisica chiar cred. :roll: Pur si simplu nu pot sa merg mai departe daca imi taie calea matza neagra. Tre' sa fac 3 pasi inapoi ca daca nu... :doh:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu oi crede eu in fantome, dar in chestia asta cu pisica chiar cred. :roll: Pur si simplu nu pot sa merg mai departe daca imi taie calea matza neagra. Tre' sa fac 3 pasi inapoi ca daca nu... :doh:(

De cate ori ti s-a intamplat sa-ti taie calea o pisica neagra si apoi sa ai ghinioane?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de multe ori mi-au taiat calea, ghinioane n-am avut in zilele alea pt ca am avut grija sa fac 3 pasi inapoi. si ma enerveaza rauuu superstitia asta si alte superstitii...parca imi iau din libertate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de multe ori mi-au taiat calea, ghinioane n-am avut in zilele alea pt ca am avut grija sa fac 3 pasi inapoi. si ma enerveaza rauuu superstitia asta si alte superstitii...parca imi iau din libertate

incearca sa nu mai faci acei 3 pasi inapoi sa vezi ce se intampla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si ma enerveaza rauuu superstitia asta si alte superstitii...parca imi iau din libertate

LOL :roll: Iti iei tu singur din libertati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, sotul meu zice ca o sa-mi ia intr-o zi o pisica neagra sa ma vada daca o sa merg cu spatele prin casa :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×