Sari la conținut
Forum Roportal
mau77mau

Pisica neagra, ghinion daca iti taie calea

Postări Recomandate

Mentionez ca este posibil ca la un momentdat pisica sa fi fost perpendiculara cu directia mea de mers ba chiar sa fi trecut putin cu capul , dar in nici un caz nu a trecut cu tot corpul pe dinaintea mea (altfel m-as fi intors din drum si as fi aruncat si ceva sare peste umar)

Vezi daca nu ai luat-o la fuga? :cheer:

 

Apropo, din schita pe care ai atasat-o nu mi-am dat seama cand traseele voastre au fost perpendiculare.

Ghinion free!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va rog sa imi comfirmati daca am reusit sau nu sa evit ghinionul ?

 

 

 

NU !! nu ai reusit sa eviti ghinionul. vei fi blestemat toata viata!

Prostii !! chiar crezi in asemenea prostii? Stai linistit, ca nu s-a intamplat nimic. Nu mai fi asa de naiv/a si vezi-ti de treaba ta.

 

 

 

 

 

 

PS: acum ma duc sa-mi pup pisica neagra-n bot. Da..aia care sta in aceeasi cusca cu porcii mei de guineea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va rog sa imi comfirmati daca am reusit sau nu sa evit ghinionul ?

ghinionul l-ai evitat cand ai incetat sa crezi ca pisica neagra aduce ghinion atunci cand iti taie calea.

 

:spiteful: pfff ... nu inteleg de ce ai aceasta superstitie, adesea mi-au taiat calea pisici negre si nu s-a intamplat nimic

pentru ca nu crezi in asta. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ghinionul l-ai evitat cand ai incetat sa crezi ca pisica neagra aduce ghinion atunci cand iti taie calea.

 

 

pentru ca nu crezi in asta. :spiteful:

 

dar daca am face o paralela sa spunem intre o pisica neagra si cenzura ...

 

sa spunem ca cineva efectiv nu crede in ghinionul pisicii negre (cenzura) si din acest motiv este convins ca nici nu exista. La un moment dat insa constientizeaza aceasta idee si observa ca era adevarat, in mai multe ocazii. Poate el sa se minta pe el insusi ca nu exista ghinion pentru a fi impacat cu credinta lui anterioara sau trebuie sa accepte ca traieste intr-o lume cenzurata si trebuie sa se pazeazca de ghinion si sa respecte "regulile" ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa spunem ca cineva efectiv nu crede in ghinionul pisicii negre (cenzura) si din acest motiv este convins ca nici nu exista. La un moment dat insa constientizeaza aceasta idee si observa ca era adevarat, in mai multe ocazii. Poate el sa se minta pe el insusi ca nu exista ghinion pentru a fi impacat cu credinta lui anterioara sau trebuie sa accepte ca traieste intr-o lume cenzurata si trebuie sa se pazeazca de ghinion si sa respecte "regulile" ?

Ghinionul e ghinion, daca a apucat sa-ti treaca o data prin fata ala esti, tot la tine o sa traga. Important e sa nu te calce masina, tot ocolind pisica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×