Sari la conținut
Forum Roportal
mau77mau

Pisica neagra, ghinion daca iti taie calea

Postări Recomandate

Pisicile au o afinitate a locurilor unde se pierde energie. Sint mari amatoare de asa ceva. Stau pe sobe incinse. Le atrag locurile cu probleme chiar mari ale oamenilor. Se stie ca acele locuri degaja energie. Chiar si cancerul de exemplu, s-a vizualizat ca degaja jerbe de lumina pe aure.

Ciinii latra la tine cind ai probleme. Se comporta difetit. Sau miros locul insistent, dar nu se asaza pe locul acela, fiindca e deja incins.

Dar totusi nu cred ca are legatura cu trecutul prin fata ta a pisicilor si ceva rau. Vine din evul mediu aceasta "credinta", de fapt superstitie. Sa nu uitam ce au facut medievalii, celor ce ieseau din dogme, sau greseau.

 

Si mai e o problema cu 4 animale studiate. Dar pe alt topic ca va plictisesc. Evit ziarele. :)

 

N-am inteles nimic. Poti sa reformulezi? :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand eram mic, scuipam de trei ori in san atunci cand vedeam o pisica neagra, nu stiam pentru ce trebuie sa fac asta, dar asa ma invatase bunica-mea :hi:

 

Eu faceam 3 pasi in spate. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca nu crezi nu ti se intampla nimic, totul e in mintea ta, ghinionul ti-l faci cu mana ta

app. stiati ca e un pacat sa crezi in superstitii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce vina au pisicile pentru haosul din creierele supersitiosilor?

Presupun ca aceeasi vina pe care o are si Satan in mintea credinciosilor :rot: Satan, care la origini a fost zeul Pan, iar mai inainte a fost un vanator din zonele montane! Credinta decurge din superstitie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa extins rasismul si la animale? :)

Daaaaaa, imi plac ciinii. :bye: Si stiu ca daca urla e de rau. Pe verificate. Chiar ma intreb ce urmeaza. Distrugerea unor gradini de primarie. Taiatul copacilor tot de primarie, probleme zdravene de sanatate. Asta doar citeva din aduceri aminte.

Cind stau pisicile intr-un loc e clar, tot de rau. Mai bine o plimbare. Dar nuuuuu sint superstitios. :lol: Doar ca ambele animale arata niste energii negative ce le afecteaza si pe ele. Fiecare manifestindu-se in alt mod :o:

Pisicile sint atrase de acele energii, care lor le dau energie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daaaaaa, imi plac ciinii. :) Si stiu ca daca urla e de rau. Pe verificate. Chiar ma intreb ce urmeaza. Distrugerea unor gradini de primarie. Taiatul copacilor tot de primarie, probleme zdravene de sanatate. Asta doar citeva din aduceri aminte.

Cind stau pisicile intr-un loc e clar, tot de rau. Mai bine o plimbare. Dar nuuuuu sint superstitios. :lol: Doar ca ambele animale arata niste energii negative ce le afecteaza si pe ele. Fiecare manifestindu-se in alt mod :o:

Pisicile sint atrase de acele energii, care lor le dau energie.

 

Si energia asta tot dupa formula E=mc^2 se calculeaza ? Sau cumva dupa o formula de genul E=naivitate/inteligenta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau cumva dupa o formula de genul ?

:lol: nuu, asta nu e formula energiei; inversează tu raportul ăla şi o să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori mi-a taiat calea vreo pisica neagra si n-am patit absolut nimic. Singura superstitie care functioneaza la mine este sa nu vorbesc despre un plan pana cand nu-l realizez. Cu toate astea, sunt destul de convinsa ca superstitiile sunt o forma de autosugestie, de aia la unii se si verifica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×