Sari la conținut
Forum Roportal
diana

Ce faci de obicei sambata seara?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 2 minute, Turbina a spus:

Prefer un gratar, sau excursie. :drunk:

Pai alea pot fi incluse. Ziua mananci grataru sau te duci spre munte. Dar cand ajungi seara la cabana, ce faceti? Va uitati unii la altii? Nu. Jucati ceva. Doar daca faceti vreun foc de tabara, se exclud jocurile alea. Ideea e ca activitatile se pot imbina. 

Editat de Maeve.
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 minute, Turbina a spus:

Nu mai vreau sa ma casatoresc :sad:

Nu e plictisitor sa iti formezi rutina si in weekend?

De ce ai schimba ceva care iti place, cu oameni care iti plac si alaturi de care nu te plictisesti, numai ca sa nu intri in "rutina"? Sa ma duc aiurea prin oras, la chestii si evenimente care nu ma intereseaza, sa ma chinui ca disperata ca cunosc oameni noi numai ca sa nu intru in rutina? Este risipa de timp si de energie. Timpul si energia ti le consumi cu ce iti face placere, nu te imprastii in 10 directii. Iesim si pe la terase, dar ne simtim mai bine in balcon la noi acasa, toti inghesuiti si in fum de tigara unde putem sa vorbim si sa radem cat vrem de tare pana la 1-2 noaptea fara sa ne dea nimeni afara, si tot cu ei iesim si pe la munte, la gratare, la un traseu, la mare tot impreuna mergem, prin afara tot impreuna. Ce sa vreau sa schimb la asta? Nu-mi trebuie nimic altceva.

Vreau sa zic ca vara asta pandemica, chiar am iesit din Bucuresti mult, mult mai multe weekenduri decat in alti ani, cred ca din trei luni de vara, doar doua sau maxim trei weekenduri am stat acasa.

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Maeve. a spus:

Pai alea pot fi incluse. Ziua mananci grataru sau te duci spre munte. Dar cand ajungi seara la cabana, ce faceti? Va uitati unii la altii? Nu. Jucati ceva. 

Da, merge un "bolț" :drunk:

Putine jocuri plictisitoare ma prind, unul ar fi sahul. Nici sa invat table nu am avut rabdare. Pe la scoala jucam Macao, parca si "septica".

Cand mergeam in vizita la liceele rurale, jucam barbut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Enki a spus:

cu ei iesim si pe la munte, la gratare, la un traseu, la mare tot impreuna mergem, prin afara tot impreuna

Asta e altceva.

Si tot nu mi-ar placea sa fiu legat de o activitate aproape obligatorie, din placere. Sa am de bagat scuze, daca o luna vreau sa fac altceva in weekenduri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Turbina a spus:

Da, merge un "bolț" :drunk:

Putine jocuri plictisitoare ma prind, unul ar fi sahul. Nici sa invat table nu am avut rabdare. Pe la scoala jucam Macao, parca si "septica".

Cand mergeam in vizita la liceele rurale, jucam barbut.

Macao si altele joaca copiii. Si isi mai iau si board games,, cand nu joaca ceva pe calculator. Noi adultii suntem cu remi. Avem campionate si ne tinem scorurile la luna. Si avem tabel excel facut lunar de vreo cativa ani.:lol2:

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu plecam nicaieri in vacanta fara carti, remi si macar un board game pentru copii.

Acum 9 minute, Maeve. a spus:

Enki rullz. Asa as face si eu daca as avea sot. 

Dar nu trebuie sa te duci cu un sot. Daca e un grup fain va vedeti de placere oricum ati fi, singuri sau cu perechea, eu ieseam si inainte sa fiu casatorita si cand am fost singura.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 25 minute, Turbina a spus:

Nu mai vreau sa ma casatoresc :sad:

Nu e plictisitor sa iti formezi rutina si in weekend?

Pana la urma, ideea asta: "Nu vreau sa ma casatoresc" va deveni din ce in ce mai plictisitoare si te va distruge din multe puncte de vedere, atat vazute , cat si nevazute! Ai grija de tine, ca nu esti unde-ar trebui sa fii! Eu atat am avut de zis!

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×