Sari la conținut
Forum Roportal
diana

Ce faci de obicei sambata seara?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sâmbăta asta, de ex., am zugrăvit până la 18,30. Mă rog, io am fost dirijoru', da tot am prestat muncă. Apoi, de pe la 19,45 am fost la o grădină mascată, cu pereți mobili unde se poate și fuma (nu-i dau numele, că nu-ș dacă-i bine :laugh:) și unde ne-am întâlnit câțiva prieteni/prietene și colegi de facultate.  Am zis că, din cauză de covid, s-ar putea să fie ultima întâlnire de weekend la un restaurant, pe termen scurt. Mâncat ceva, un whisky, o bere, muzică bună, goange la greu, alea-alea, a fost fain. 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Vriies a spus:

Sâmbăta asta, de ex., am zugrăvit până la 18,30. Mă rog, io am fost dirijoru', da tot am prestat muncă. Apoi, de pe la 19,45 am fost la o grădină mascată, cu pereți mobili unde se poate și fuma (nu-i dau numele, că nu-ș dacă-i bine :laugh:) și unde ne-am întâlnit câțiva prieteni/prietene și colegi de facultate.  Am zis că, din cauză de covid, s-ar putea să fie ultima întâlnire de weekend la un restaurant, pe termen scurt. Mâncat ceva, un whisky, o bere, muzică bună, goange la greu, alea-alea, a fost fain. 

Super!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, Maeve. a spus:

 

Merge. E de pe vremea cand mai auzeam muzica, nu eram 100% pe manele.

Pe Pro FM mixa LLP, mai venea Robbie Morra... Aveam ce asculta :sad:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe  vremuri, Sambata era zi de facut curatenie in fiecare sfarsit de saptamana.   Spalam presurile dar aveam rezerve multe ca hainele vechi nu se donau, ci se prefaceau iarna in presuri pentru locurile foarte umblate in vreme rece mai ales cand era frig si fara.   Tot cu mana spalam si hainele, albiturile le fierbeam si dupa un milion de limpeziri in curte la pompa de apa, le intindeam in podul casei.  Cumva ne mai adunam puteri sa luam si o baie seara, ca sa fim curate pentru Duminica, in loc de biserica, eu mergeam la filmul gratuit oferit de PCR sa ne opreasca de la religie, spre bucuria noastra!!!     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×