Sari la conținut
Forum Roportal
diana

Ce faci de obicei sambata seara?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:)

Cum petreci sambata seara? :cheer:

De obicei, vara ma prinde departe de oras, cine stie pe ce munti si vai, alaturi de motorul meu, cu cativa prieteni "afectati" si ei de motociclism, contempland natura, adevarata noastra mama, seara in gama foc-gratare-vin-corturi-vuietul apei din vale in linistea muntelui...Iarna adesea pe patinuar si cine stie, cate-un schi la Vatra Dornei...uneori 2 serii consecutiv. Mai rar, cu 2 beri in fatza calculatorului, uitandu-ma la pozele din vremuri apuse, deosebit de frumoase si scufundat intr-o dulce nostalgie...Asta e acum. La perioada cand nu dormeam si alergam toata noaptea dintr-o camera in alta cu o cafea in mana si cu doua laptop-uri deschise pe site-uri juridice si formulare redactand contestatii si recursuri si facand lista de telefoane pentru a doua zi nu ma mai gandesc...in fine, a trecut...

Editat de Victor Apostu
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat in perioada carnavalului si petrecem pana ne tin picioarele ca-i Sambata seara sau alta zi!!! O sa am de mers un bal mascat si-mi prepar costumul de dansatoare din buric cu par roz pana la pamant ... sa fie cat mai exotic si excentric. Am si o alta petrecere tot mascat dar mai modest ca-i in curtea bisericii, nici nu-mi pun masca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gatesc ceva mai complicat pentru Duminica dar il gustam si Sambata daca vrem.    Asa am facut si azi pe langa ne-am mai dussi  la niste cumparaturi care nu se gasesc pa langa noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si daca n-are chef omu', nu face nimic doar leneveste ... hraneste pisicii cel mai mult, la TV nu prea sint emisiuni sau programe noi, bune sau interesante, seriale de acum 35 de ani tot ruleaza claie peste gramada, cu Alexa ne mai distram in Azerbaijan cu niste documentare de la tara, zona de munte dar nu foarte frig.   Dormim mai mult ca altadata.  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand nu era Covid, sambata ieseam in oras la evenimente, acum stau pe ropo

Editat de Maeve.
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Maeve. a spus:

Cand nu era Covid, sambata ieseam in oras la evenimente, acum stau pe ropo

:biggrin: Nu-i ceva rau, mai ales ca-i un forum destul de echilibrat si, de ce nu, echilibrant!

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×