Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Ce loc ocupa minciuna in vietile noastre?

Postări Recomandate

N-as putea trai fara minciuna. Minciuna si faptul ca sunt un mitoman, mi-a oferit pana acum cea mai mare implinire pe plan personal.

 

Mint ori de cate ori am ocazia, probabil chiar si acum.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa trecutul in pace. Daca prezentul iti place, de ce vrei sa dezgropi mortii? Poate nu a mintit cu intentii rele, poate chiar vrea sa fie cu tine si ii pare rau de episodul respectiv.

 

Cred ca ai dreptate.Acu' ca am deschis si o sticla de vin...revin la sentimente mai bune.In fond si la urma urmei, minciuna e mai frumoasa.

Si daca mi-ar recunoaste....si daca mi-ar da detaliii...cred ca ar fi mai aiurea.

Saru'mana Amarena...esti un inger, d'ala bunu.flowers1.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uneori mintim k sa nu ranim....dar ce se intampla cand cel ranit isi doreste un adevar crud decat o minciuna frumoasa?asa k adevarul e cel mai sigur..sinceritatea este "bratzara de aur"...

 

minciuna e un mod de viata. Cum ar fi daca toti am fi sinceri?

 

In cazul meu slujba ma obliga sa transform minciuna intr-un mod de viata.

Editat de Darianna
edit citat dublu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In cazul meu slujba ma obliga sa transform minciuna intr-un mod de viata.

Esti politician, vanzator ambulant de produse cosmetice sau agent de asigurari ? :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau ce fac eu :) . Care nu implica minciuna ci doar reclama si o aparenta manipulare, de exemplu prin insistarea asupra consecintelor negative ale neapelarii la profesionisti. Evident ca cei care citesc asemenea informatii pe site-urile companiilor care presteaza serviciile respective stiu ca ele nu sunt chiar nepartinitoare.

 

De pilda, am lucrat la niste pagini pentru un site al unei companii care repara ferestre vechi. Cam jumatate din treaba, pe langa detaliile tehnice, a fost culegerea de motive pentru care omul nu ar trebui sa se apuce sa si le repare singur. Motive reale de altfel, poate doar am insistat asupra lor mai mult decat era cazul intr-o situatie obiectiva. Sau am facut din exceptii ceva ce s-ar putea intampla la ordinea zilei - incendiu din cauza lampii de benzina, intoxicatie cu plumb, intoxicatie cu monoxid de carbon, ferestre intepenite samd. Dupa care - noi avem ani de experienta, rezolvam totul perfect, rapid, sigur, ieftin, chemati-ne. :)

 

Asa ca e o linie fina presupun, intre reclama si minciuna. :)

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Tare fina, aka se zice marketing.

De exemplu eu de cand am aflat de acest termen si cum e el substituit minciunii, mi-am schimbat codul etic. :oh

Nu mai consider ca mint, nici acasa nici altundeva, e doar strategie de marketing. :idea:

Super misto :yahoo:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Minciuna este un dar de la Divinitate. Doar ca trebuie sa fii foarte sincer cind minti....:blink::jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Minciuna este un dar de la Divinitate. Doar ca trebuie sa fii foarte sincer cind minti....:blink::jester:

Mai zi, Silunico, numai adevaruri graiesti. Invata-ne, sa nu murim prosti.

 

 

 

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Minciuna este un dar de la Divinitate. Doar ca trebuie sa fii foarte sincer cind minti....

Am urmarit recent un film in care unul din personajele principale spunea asa : "...sinceritatea este totul. Odată ce ai

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×