Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Ce loc ocupa minciuna in vietile noastre?

Postări Recomandate

La inceputul relatiei ea a insistat sa ne spunem totul,absolut,referitor la relatiile anterioare.

o prostie.

 

Eu n-am fost 100% cinstit.
Cum as putea afla, fara sa dau un ultimatum???

 

Spunandu-i si tu ceea ce nu i-ai spus, pentru ca mi se pare ca in momentul asta sunteti chit.

Sau poti s-o lasi balta.

 

Oricum, mare prostie sa-ti povestesti experientele anterioare. TOT?! :doh: Nu ajuta la nimic, dimpotriva.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spunandu-i si tu ceea ce nu i-ai spus, pentru ca mi se pare ca in momentul asta sunteti chit.

Sau poti s-o lasi balta.

 

Oricum, mare prostie sa-ti povestesti experientele anterioare. TOT?! :doh: Nu ajuta la nimic, dimpotriva.

Ce ma roade nu cred ca face parte din trecut.De fapt din trecut face parte, dar nu din trecutul anterior inceperii relatiei.Cred ca nu afost sincera la inceput.Asta ma necajeste,nu trecutul ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si de ce vrei sa "deconspiri" si nu o intrebi pur si simplu?

 

Am tot intrebat-o dar ocoleste raspunsul, fara prea multa abilitate.Acum e suparata fleasca, fiindca i-am spus ca nu mai am incredere in ea, si nici nu mai vorbeste cu mine.Am gatit spaghete,si nu s-a atins de ele.Sta cu tableta ei si citeste si nu-mi raspunde.

Stiu sigur ca ma minte, dar vreau s-o spuna ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca banuiala mea, daca e reala, mai e de actualitate si parca n-as mai fi asa de inversunat ca in trecut, cand am divortat.Imi place cum decurge relatia dar parca fundatia e cam subreda.

Cred ca am putea s-o refacem, dar orgoliul meu vrea macar o recunoastere.Dar pare-se...nu-i dispusa sa recunoasca.Tocmai de aceea va ceream un sfat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e subreda, pt ca e bazata pe o suspiciune, nu se stie daca intemeiata, de-a ta?

Mai bine o lasi si vezi cum merge in continuare.. poate o sa afli in timp, stii cum se spune, adevarul iese la suprafata, ca uleiul.

Cu cat incerci mai mult sa afli, cu atat n-o sa reusesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Usor de zis,greu de facut. N-am stare pana nu stiu tot...dar nu stiu de ce naiba sunt asa de inversunat.Parca stau pe ace...ma roade.

Si eu am mintit-o si chiar am flirtat, dar parca e cam aiurea cand mi se intampla mie...iar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa trecutul in pace. Daca prezentul iti place, de ce vrei sa dezgropi mortii? Poate nu a mintit cu intentii rele, poate chiar vrea sa fie cu tine si ii pare rau de episodul respectiv.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×