Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Ce loc ocupa minciuna in vietile noastre?

Postări Recomandate

Mai zi, Silunico, numai adevaruri graiesti. Invata-ne, sa nu murim prosti.

 

 

 

 

Stiu si eu....o garoafa ca mine, fata de o orhidee,....ce zici, merge?

 

Am urmarit recent un film in care unul din personajele principale spunea asa : "...sinceritatea este totul. Odată ce ai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nope!....Nu are legatura cu ce am zis eu,...e o mare diferenta!

Atunci explica care este diferenta, ca mie imi pare sa fie unul si acelasi lucru, ce ai zis tu cu ce am citat eu : trebuie sa fii sincer cand minti sau te prefaci ca esti sincer in timp ce minti. doh.gif

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci explica care este diferenta, ca mie imi pare sa fie unul si acelasi lucru, ce ai zis tu cu ce am citat eu : trebuie sa fii sincer cand minti sau te prefaci ca esti sincer in timp ce minti. doh.gif

 

Poate reusesc eu sa dezleg nodul gordian, desi nu prea imi sta in fire. De pilda, scriitorii exprima niste adevaruri prin intermediul unor minciuni. Si trebuie sa fie foarte sinceri cand relateaza acele fictiuni... pardon, minciuni, ca altfel ioc adevar. Ce zici, Silunico, de interpretare?

 

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate reusesc eu sa dezleg nodul gordian, desi nu prea imi sta in fire. De pilda, scriitorii exprima niste adevaruri prin intermediul unor minciuni. Si trebuie sa fie foarte sinceri cand relateaza acele fictiuni... pardon, minciuni, ca altfel ioc adevar. Ce zici, Silunico, de interpretare?

 

 

 

 

E adevarat ce spui tu, este un fel de poveste romantata....

 

Dar nu ai ghicit ce am vrut eu sa spun!

 

Atunci explica care este diferenta, ca mie imi pare sa fie unul si acelasi lucru, ce ai zis tu cu ce am citat eu : trebuie sa fii sincer cand minti sau te prefaci ca esti sincer in timp ce minti. doh.gif

 

 

Te apropii un pic....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu ai ghicit ce am vrut eu sa spun!

Te apropii un pic....

Discutam deschis sau ne jucam dea "ghici ciuperca ce-i" ? rolleyes.gif

Ce atata mister ? Daca doresti...explici, elaborezi... iar daca nu, nu. Eu una nu am chef sa decodez enigme la topicul asta.

Mai era o usera a careia ii placea sa posteze in cod si sa se complice inotand in valuri de mister, chiar si cand era vorba de cele mai simple intrebari...Rami.doh.gif

Editat de Naeema
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Discutam deschis sau ne jucam dea "ghici ciuperca ce-i" ? rolleyes.gif

Ce atata mister ? Daca doresti...explici, elaborezi... iar daca nu, nu. Eu una nu am chef sa decodez enigme la topicul asta.

 

Nu te-am rugat sa descifrezi.

 

Mister o fi...lasam si pe altii sa mai zica, si pe urma imi traduc eu spusa... fara suparare... Te rog,,!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nope!....Nu are legatura cu ce am zis eu,...e o mare diferenta!

 

Fii buna si explica, in asa fel incat sa nu mai dai nastere la offtopic in urma ta, te rog. Si incearca sa ramai on-topic, ca sa nu fiu nevoita sa-ti sterg mesajele.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astazi imi luasem un obiect de la un magazin si apoi am vazut la alt magazin acelasi tip de obiect, dar mai frumos. L-am intrebat pe vanzator daca putem face schimb. El m-a intrebat daca de la el am cumparat obiecul pe care vroiam sa il schimb. Eu i-am spus adevarul si anume ca nu. Oare de ce nu pot sa mint si eu ? :cry: offf sinceritatea asta.... costa. Uite asa a trebuit sa dau alti bani sa iau si celalalt obiect, cand as fi putut sa mint si probabil sa il fi luat pe gratis...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×