Sari la conținut
Forum Roportal
trafikantw

Cruzimea oamenilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

5. Constiinta integreaza instinctele, nu cred ca e suprimata de instincte.

Daca ar fi asa nu crezi ca am trai intr'o lume mai buna?Mai departe adevaral e conditionat de capacitatea intelectuala a individului.In marea lor majoritate oamenii sunt prosti.Ai nevoie depotriva de intelect cultivat si spiritualitate superioara pentru a te putea ridica deasupra nevoilor condamnabile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ar fi asa nu crezi ca am trai intr'o lume mai buna?Mai departe adevaral e conditionat de capacitatea intelectuala a individului.In marea lor majoritate oamenii sunt prosti.Ai nevoie depotriva de intelect cultivat si spiritualitate superioara pentru a te putea ridica deasupra nevoilor condamnabile.

Pai tu trebuia sa spui, cu ce ajuta crimele in evolutia speciei umane. (ca eu, te citez "denigram omul").

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cu ce ajuta crimele in evolutia speciei umane

sincer nu stiu le ca te referi! crimele omul savarsite impotriva omuluii sau cele asa zis savarsite impotrive naturii ?

 

p.s nu mai pun virgule

Editat de Chezidek

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sincer nu stiu le ca te referi! crimele omul savarsite impotriva omuluii sau cele asa zis savarsite impotrive naturii ?

 

p.s nu mai pun virgule

Toate, acum nu vrei sa calculez ce valoreaza mai mult, un om sau 3-4 delfini, ca habar n-am cum se calculeaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toate, acum nu vrei sa calculez ce valoreaza mai mult, un om sau 3-4 delfini, ca habar n-am cum se calculeaza.

Calculez eu nu e problema.

Un om "face"cat toti delfinii cat toate dobitoacele - omul singur e constient de existenta sa de finalitatea sa de finalitatea existentei sale de ce sa credem ca nu ar fi constient ca o existenta infinita nu poate ava un caracter finit??

 

p.s nu vreau sa par expeditiv vreau sa cobor discutia la nivel de dialog

 

am zis ca nu mai pun virgule

 

edit : am simplificat

Editat de Chezidek

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Calculez eu nu e problema.

Un om "face"cat toti delfinii cat toate dobitoacele - omul singur e constient de existenta sa de finalitatea sa de finalitatea existentei sale de ce sa credem ca nu ar fi constient ca o existenta infinita nu e posibila unei existenta ce are un caracter finit?

Si omul asta deosebit, nu-si face calcule si ce papa poimaine, daca azi, maine omoara din "plictiseala" ? Ca eu nu vorbeam din romantism sau din adularea "dobitoacelor", ci din putina rationalitate: nu cred ca daca totul are un sfarsit este mai bine sa le dam noi dreaqu pe toate inainte.

Editat de McZuza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si omul asta deosebit, nu-si face calcule si ce papa poimaine, daca azi, maine omoara din "plictiseala" ?

Prioritate are intodeuna clipa prezenta.Ziua de maine urmeaza a fi onorata cu atentie maine.

 

Tu ce ai vrea sa'i pese omului de generatiile viitoare?Omul e animal 100% subiectiv.Existenta sa e conditionata de subiectivism.

 

sa pun virgula din nou?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prioritate are intodeuna clipa prezenta.Ziua de maine urmeaza a fi onorata cu atentie maine.

 

Tu ce ai vrea sa'i pese omului de generatiile viitoare?Omul e animal 100% subiectiv.Existenta sa e conditionata de subiectivism.

 

sa pun virgula din nou?

You are dismissed (sa ma scuze moderatorii, dar in traducere are un continut vulgar) si ai scapat de stresul cu virgulele.

Editat de McZuza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
You are dismissed (sa ma scuze moderatorii, dar in traducere are un continut vulgar) si ai scapat de stresul cu virgulele.

Fiecare cu cat poate.Nu poti accepta realitatea?Traieste mai departe in lumea ta.Nu e nimic rau in a te considera neinteles sau in a fi duplicitar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×