Sari la conținut
Forum Roportal
trafikantw

Cruzimea oamenilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Laur cauta tu pe google si o sa vezi o gramada de articole scrise depre acel eveniment.It's really happening....din nefericire.

 

Conservation groups call for an end to Faroe Island whale hunts

CNN.com

Linkurile tale nu sunt in engleza, si sunt aceleasi imagini. Si evenimentul este din 2000. :pardon:

Initiatorul vorbeste de delfini nus de care, acolo de balene.

Deci, nu prea stie nimeni nimic concret si despre ce este vorba.

Intr-o parte se spune ca aia o fac pentru ca aia reprezinta 90% din economia lor, altii ca e o traditie si o fac cand se imbata.

Ca, sa nu mai spunem ca nu sunt decat cateva imagini, si evenimentul din 2000.

Deci este ceva irelevant, si neplauzibil in raport cu ce se spune.

 

Dixit! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Zielele acestea am primit pe unul din forumurile la care sunt incris un mesaj dintre cele mai crude pe care am putut sa le vad pana acum. Pana unde merge cruzimea omului fata de natura...

 

MAI MULTE POZE/VIDEO AICI

 

:tease:RUSINE DANEMARCEI!!!

 

Desi pare incredibil, anual, acest masacru brutal si sangeros se petrece in Insulele Feroe, care apartin Danemarcei. Danemarca, o tara care se presupune a fi civilizata. Prea putine persoane din lume au cunostinta de acest eveniment oribil si lipsit de sensibilitate, care se repeta an de an. Acest crunt masacru este opera unor tineri care participa la el pentru a demonstra ca au devenit adulti (!!). Este absolut incredibil ca nu se poate face nimic pentru ca aceasta barbarie sa inceteze. O barbarie savarsita impotriva lui "Calderon", un delfin extrem de inteligent, care obisnuieste sa se apropie de oameni din curiozitate. Trimiteti acest mesaj tuturor cunostintelor! RUSINE DANEMARCEI! :tease: :o: :P :)

Da...cunosc aceasta latura sinistra a omului. Eu personal am fost "calit" de mic copil, vazand taierea porcilor intre blocuri in fiacare iarna pe vremea impuscatului. Este o latura a omului absolut hidoasa. Am inteles lantul trofic si vanatoarea in vederea supravietuirii. Masacrul delfinilor prin ceea ce am vazut in succesiunea de imagini este un lucru revoltator, voi incerca sa aflu mai multe despre acest evenimant. Trebuie facut ceva, asa ceva este inadmisibil. Voi trimite link-ul mai departe. Catre Oameni. A, si sa nu uitam un mic detaliu: cine omoara cu atata sange rece delfini poate face asta si cu oameni!

 

Unde se tine aia ..?

Ca vreau sa particip si eu. :tease:

 

 

Hai mai, tu crezi acum toate prostiile alea ? Ce naibi. :)

Ai crede ca nu s-ar fi sesizat nicio organizatie ce apara animalele ?

Ce naibi.

Adica in tari civilizate, te baga aia la parnaie daca nu ai grija de o pisica, si acolo era un masacru si nu spunea nimeni nimic.

Ce naibi, mai. :)

Omu' o avea ceva cu aia,din DK si vrea a se razbune pe ei in felul asta. :o:

Nu trebuiew sa credem totul. Dar ceea ce se vede acolo seamana tare bine cu un masacru de delfini. Si oriunde s-ar intampla asta tot ceva revoltator ramane. O sa "sap"...sa vad ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Niste handicapati...daca asa este ritualul la ei,atunci de ce sa nu faca un ritual prin care sa se omoare intre ei!

Niste prosti....cum sa faci asa ceva unor animale care nu pot sa se apere...de ce nu incearca acelas lucru cu tigri,gorile,ursi,etc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atitudine tipic nazista a popoarelor germanice (cunoscute ca niste popoare plin de colerici perfectionisti) - omoara pe cei vulnerabili ca sa arate cat de puternici sunt.

Editat de Distrusu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da...cunosc aceasta latura sinistra a omului. Eu personal am fost "calit" de mic copil, vazand taierea porcilor intre blocuri in fiacare iarna pe vremea impuscatului. Este o latura a omului absolut hidoasa. Am inteles lantul trofic si vanatoarea in vederea supravietuirii. Masacrul delfinilor prin ceea ce am vazut in succesiunea de imagini este un lucru revoltator, voi incerca sa aflu mai multe despre acest evenimant. Trebuie facut ceva, asa ceva este inadmisibil. Voi trimite link-ul mai departe. Catre Oameni. A, si sa nu uitam un mic detaliu: cine omoara cu atata sange rece delfini poate face asta si cu oameni!

 

Poti sa mai adaugi si taierea mieilor de pasti... da, cine face asta cu animalele o face si cu omul... a fost demonstrat in timpul inchizitiei si al razboaielor religioase.

Da, vanatoarea in scopul supravietuirii este una si distrugerea este alta. In jurul nostru vedem numai distrugere la adresa Naturii, trebuie sa inceteze!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti sa mai adaugi si taierea mieilor de pasti... da, cine face asta cu animalele o face si cu omul... a fost demonstrat in timpul inchizitiei si al razboaielor religioase.

Da, vanatoarea in scopul supravietuirii este una si distrugerea este alta. In jurul nostru vedem numai distrugere la adresa Naturii, trebuie sa inceteze!!!

Abia atunci cand animalele vor ajunge sa aiba acelasi nivel de inteligenta ca al oamenilor. Atat timp cat omul e mai inteligent decat un animal, se va folosi mereu de asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Abia atunci cand animalele vor ajunge sa aiba acelasi nivel de inteligenta ca al oamenilor. Atat timp cat omul e mai inteligent decat un animal, se va folosi mereu de asa ceva.

 

 

...si va fi si multumit pe de-asupra ca..uite ce power am.

eu simplific lucrurile si spun ca asta e lantul trofic, de fapt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×