Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
ady_maris

Exista trinitate?

Rate this topic

Recommended Posts

Hey, esti cumva la 500 de metri garduri? :doh: Ce-i cu carnatii astia? :yahoo:

Cat despre treaba cu Trinitatea, exista deja un astfel de topic. Si e cam fumat... :yahoo:

Nu, nu exista. Si totusi, o parte a mesajului contine elemente din istorie. De ce?

dane ,pai asta am vrut sa arat devierea de la adevar ,de la Scriptura ,rastalmacirea a aparut dupa 3 secole ,si s-a intemeiat o religie crestina de fatada, fara Hristos in ea ,ci doar formalism ,si religie politica de expansiune,si manipulare a naivilor.

Nu, nu exista. Si totusi, o parte a mesajului contine elemente din istorie. De ce?

dane ,pai asta am vrut sa arat devierea de la adevar ,de la Scriptura ,rastalmacirea a aparut dupa 3 secole ,si s-a intemeiat o religie crestina de fatada, fara Hristos in ea ,ci doar formalism ,si religie politica de expansiune,si manipulare a naivilor.

Asa vorbeste...Branham? :yahoo:

Hans, cine este Branham? Ca mi-am pierdut o groaza de timp citind ce a postat ady_maris si tot nu inteleg ce vrea. Sau vrei sa-i lasi lui ady_maris placerea sa se desfasoare... :yahoo:

Edited by Ray of light
  • Like 1

Hans, cine este Branham? Ca mi-am pierdut o groaza de timp citind ce a postat ady_maris si tot nu inteleg ce vrea. Sau vrei sa-i lasi lui ady_maris placerea sa se desfasoare... :doh:

Exista un topic si pe tema asta! :yahoo:

Nu vreau sa-l privez pe Ady_maris de placerea desfasurarii, insa presimt ca tot acolo o sa se ajunga. Sau ma insel...? :yahoo:

hans ce crezi tu a vb. tertulian ,un pagan din tunisia ,si a legiferat Constantin ,un ucigas roman de fratii si crestini biblici,ce am scris am documentat cu versete nu cu dogme inventate la concilii si promovate ca si dogme crestine ,de fapt sunt invataturi pagane invelite in crestinism,

branham a fost proorocul ptr. ultima generatie inainte de venirea Domnului Isus Hristos,si are verset biblic ,ptr. venirea lui ;

Maleahi 4;

5. Iată, vă voi trimite pe proorocul Ilie,

hans ce crezi tu a vb. tertulian ,un pagan din tunisia ,si a legiferat Constantin ,un ucigas roman de fratii si crestini biblici,ce am scris am documentat cu versete nu cu dogme inventate la concilii si promovate ca si dogme crestine ,de fapt sunt invataturi pagane invelite in crestinism,

??? :yahoo:

branham a fost proorocul ptr. ultima generatie inainte de venirea Domnului Isus Hristos,si are verset biblic ,ptr. venirea lui ;

Maleahi 4;

5. Iată, vă voi trimite pe proorocul Ilie,

da! ... in noi !

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this