Sari la conținut
Forum Roportal
Thug4Life

Televizorul distruge imaginatia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa zicem ca esti urat si nu ai incredere in tine, toti parca au ceva cu tine chiar daca nu e asa (sunt doar glume idioate care nu merita sa fie luate in serios) si astfel iti doresti sa fii singur. sa nu te mai streseze nimeni. Daca nu ar exista mijloacele acestea de "entertain" nu ai putea sa stai inchis toata ziua inchis casa fara sa ai contact cu alt om pentru ca mintea noastra cauta sa descopere lucruri noi. Puteti spune ca sunt un prost sau un innapoiat dar am vazut multi adolescenti care sufera din cauza asta, si cred ca exista si pe acest forum oameni de genul asta pentru ca altfel nu ati mai vorbi aici in loc sa iesiti cu prietenii si sa vorbiti despre toate nimicurile pe care le-ati facut in ziua respectiva, asa stati aici si vorbiti cu toti necunoscutii danduva cu parerea despre una alta in loc sa va descoperiti. Pentru ca emotiile astea fac viata foarte incarcata si timpul trece mult mai repede cand traiesti din instinct, fara sa-ti mai pui atatea intrebari despre viata, fara sa-ti pese de ce zic altii sau ce fac altii. In fine eu cred ca va petreceti prea mult timp pe net, asta e ultimul mesaj pe care il dau dupa care scot netu sa nu mai platesc degeaba pentru imaginea din monitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dac Ai net nu inseamna ca stai toata ziua pe net szi nu iesi afar cu prieteni sau la intlaniri.

Netul este un mijloc de divertisment :muzica jocuri filme chaturi etc.

Eu nu cred k netul dauneza in halul asta...... :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca emotiile astea fac viata foarte incarcata si timpul trece mult mai repede cand traiesti din instinct, fara sa-ti mai pui atatea intrebari despre viata, fara sa-ti pese de ce zic altii sau ce fac altii.

Nu prea-nteleg de ce ar trebui sa dorim sa treaca timpul mai repede. :sorry: Iar din instinct traiesc si animalele... care-ar fi castigul daca-am face la fel?

 

Pe urma nu vad legatura dintre ce ai scris si titlu. In orice caz, inclin sa fiu de acord ca si TV-ul si netul distrug imaginatia... dar nici nu-mi dau seama cum "iesirile cu prietenii" si "vorbitul despre nimicuri" ar stimula-o. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu pe roportal stau seara de obicei si cand e vacanta sau cum a fost cazul greva am intrat si dimineata dar ies si mult pe afara...nu e chiar asa...ca stau la comp mereu..consuma mult :sorry:

Editat de realtv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu pe roportal stau seara de obicei si cand e vacanta sau cum a fost cazul greva am intrat si dimineata dar ies si mult pe afara...nu e chiar asa...ca stau la comp mereu..consuma mult :tease:

consuma neuronii, da :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ar fi sa traiesc dupa televiziune , sa ma inspire nebunia aia din telenovele ar fi trebuit sa ma impusc de 3 ori pana acum ::tease:: :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca ar fi sa traiesc dupa televiziune , sa ma inspire nebunia aia din telenovele ar fi trebuit sa ma impusc de 3 ori pana acum ::doh:: :tease:

pai ce sa faci dimineata singura acasa, telenovele sau ropartal, nu ?? :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nop dimineata beau cafeaua :De

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×