Sari la conținut
Forum Roportal
Penetrat0r

Gripa porcina - H1N1

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Este destul de evident pentru oricine ca epidemia nu exista, in parlamentul si guvernul Romaniei aflandu-se cei mai de rasa si nesimtiti porci. Ca atare, aici ar fi trebuit sa fie unul dintre focarele principale si din pacate dinspre cocina prezidentiala nu se aude nici macar un guitat de pericol.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Obama, a proclamat la sfarsitul saptamanii trecute stare de urgenta sanitara in Statele Unite din cauza gripei A H1N1.La noi va incepe vaccinare din toamnadar nu este obligatoriu ca in celelalte tari.De ex. in USA esti pasibil cu inchisoarea sau sa platesti o amenda ,daca refuzi vaccinarea. O jurnalista austriaca a vut curajul dea dezvalui dedesubturile afacerii . iar la cateva zile dupa dezbaluiri si a pierdut locul de munca, ceea ce reprezinta dovada ca vaccinarea nu este deloc sigura cum prezinta mass media.Producatorul vaccinului este firma BAXTER. Este cam circumspect cum au reusit sa faca asa repede vaccinul dupa aparitia virusului....In Germania este scandal . Guvernul Germaniei si armata,primesc alt fel de vaccin fara aditivii mercur si scualena care sunt periculoase corpului uman.

Ma gandesc daca virusul e atat de periculos de ce nu se vaccineaza primul,seful statului? Ne de alta,dar sa dea un exemplu :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa, doar ca idee : de unde stii tu ca nu a facut-o deja ? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, asa cum nici tu nu ai de unde sa stii ...

Editat de Kahila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

umbla oameni cu mastile pe fata.

suntem ca intr-un film horror prost facut.

 

care din voi or sa faca vaccinul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
umbla oameni cu mastile pe fata.

suntem ca intr-un film horror prost facut.

 

care din voi or sa faca vaccinul?

 

Eu nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barbatul meu deja l-a facut, el are astm si n-am chef de mai rau, eu probabil ca am sa-l fac pt ca sunt fumatoare inraita si tot asa nu am nevoie de probleme la plamani, copiilor nu le voi face anitiporcosul pt ca pediatrii nu il recomanda celor sub 7 ani si fara alte probleme de sanatate.

 

Reactii adverse majore nu a avut, doar mana l-a durut si s-a unflat in locul respectiv... dar asta probabil pt ca a facut 3 vaccinuri intr-o zi :dance3:

In rest nu ma panichez, cu toate ca in Germania au murit cateva persoane care nu faceau parte din categoria celor cu risc major... pe de alta parte sunt atatea persoane care mor dintr-o gripa neporcoasa si noi habar nu avem...

 

In nici un caz nu am sa merg cu masca pe fata dar nici nu refuz vaccinarea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna oameni buni,

mai intii de toate cred ca virusul a fost facut intr-un laborator anumea ca sa mai moara lumea si asa obtin si ei niste contracte pentru vaccinuri.Da mai important este sa ai un sistem imunitar puternic si daca nu-l ai ia niste suplimente alimentare cu vitamine si minerale sau cu echinacea ca e mai bine decit sa bagi in tine ce-ti dau ei si nici nu stii cit de bine fac pentru organism.Eu de exemplu iau un supliment alimentar care contine 23 de vitamine si minerale se chiama DOUBLE X NUTRILITE care contine 248 de tablete, sint foarte bune,si anul trecut am luat si nu am avut probleme cu gripa nici macar nu am racit.Sau sint astea cu echinacea care si astea sint bune da pot fi luate chiar si impreuna cu vitamine si minerale

Sanatate la toti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×