Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Preston

Lumea satului - barbatii murati in spirt

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stiu ce vrei sa spui, cu oamenii care isi ineaca amarul in tuica...Tatal mamei mele - alcoolic - a murit intr-un sant, lovit de masina, pentru ca era beat. Fratele mamei mele - nu ii spun unchi-miu pentru ca asta ar fi un termen prea familial - alcoolic, o batea pe maica-sa. De partea cealalta, o matusa (alcoolica) era maritata cu un bou (alcoolic si el) care o dadea cu capul de pereti. Din fericire a murit nenorocitul. Imi aduc aminte si acum de rulota mizerabila in care stateau, parcata in curtea bunicii mele (aveam doar 3-4 ani) cu o saltea patata, care mirosea oribil. Matusa mea, care acum sta singura in casa parinteasca (bunica mea a murit acum cativa ani), recurge de asemenea la tuica pentru a-si "insenina zilele", ceea ce a transformat casa si curtea de care bunica mea avea atata grija, intr-un loc dominat de dezordine si chiar mizerie.

Cu bautura le am si eu (sper sa nu fie genele!), dar de placere si intr-un mod cumpatat si responsabil, zic eu, ca orice "hobby".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu bautura le am si eu (sper sa nu fie genele!), dar de placere si intr-un mod cumpatat si responsabil, zic eu, ca orice "hobby".

Daca o vezi ca pe un hobby si faci parte dintr-o familie in care alcoolul este pus la loc de cinste, nu este nevoie decat de o perioada mai dificila din punct de vedere psihic pentru a te afunda in bautura.

Si putine lucruri sunt mai urate decat o femeie beata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca o vezi ca pe un hobby si faci parte dintr-o familie in care alcoolul este pus la loc de cinste, nu este nevoie decat de o perioada mai dificila din punct de vedere psihic pentru a te afunda in bautura.

Si putine lucruri sunt mai urate decat o femeie beata...

Normal... din perspectiva altei femei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Despre droguri intreba-te pe tine.

Eu nu am consumat si nici nu o voi face.

Plus ca nu drogurile fac subiectul topicului.

Daca ai nevoie de atentie deosebita,muta-te dracu la un psihiatru,sau sinucide-te,ca tot e mai la moda decat alcoolul!

 

PS:Deschide-ti topic la psihiatrie,poate i se face cuiva mila de tine.Mie imi inspiri doar scarba cu tot circul ce il faci!

Te-am intrebat pe tine, in mod special? Te-am intrebat dac-ai luat droguri? Care-i problema ta?

 

Si ce circ, ba? Ca n-am mai postat de vreo luna si ceva.

Editat de Nesimtescu Reloaded

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barbatii murati in spirt arata ca asta din avataru meu, sau ajung sa arate asa!

 

Sincer,cu toate ca m-a socat la inceput...barbatii olandezi spun asa:''O femeie beata este un inger in pat''.

 

ar fi o placere sa incerc asa ceva

 

Ai aparut ca o naluca(clona)si te spargi si tu in bagari de seama(aka bascheti). :spiteful:

 

Tu vorbesti care iti schimbi numele din saptamana in saptamana?

 

Si putine lucruri sunt mai urate decat o femeie beata...

 

Si putine lucruri sunt mai frumoase decat o femeie frustrata sexual.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca o vezi ca pe un hobby si faci parte dintr-o familie in care alcoolul este pus la loc de cinste, nu este nevoie decat de o perioada mai dificila din punct de vedere psihic pentru a te afunda in bautura.

Si putine lucruri sunt mai urate decat o femeie beata...

 

Nu o vad ca pe un hobby, n-am stiut eu sa ma exprim. Nu e pus la loc de cinste alcoolul in familia mea, pur si simplu am avut rude cu aceasta problema (din 9 frati, s-o aiba unul nu e mare branza...) Si in plus, n-as putea sa beau intr-o dispozitie cat de putin proasta. Atunci ma apuca o varianta a curateniei de primavara :spiteful: , de spal toate usile si geamurile si lustrele din casa. Oi fi eu un specimen ciudat. Nu toata lumea reactioneaza la fel la aclool; pe mine una nu ma schimba cu nimic, sunt relaxata din fire. Si in plus, sa bei cateva beri nu inseamna sa cazi pe jos, cu poalele in cap.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toti taranii sunt odiosi, si ei si ele.

Ziceam catre maicamea daca nu ar fi mai bine ca femeile cu soti alcoolici sa-i ucida.

Si maicamea mi-a raspuns: "daca femeile si-ar ucide sotii alcoolici, ce le-ar mai ramane de facut decat sa se apuce ele de baut".

 

Doamne cata dreptate are mama asta a mea, nu degeaba s-a nascut la sat din beţivani.

 

Intre sot si sotie la sat are mereu loc un joc al puterii, care pe care. Cine e mai tare in clanta. Daca femeia a vazut cand era mica ca taicasu era molau si maicasa apuca putere asupra lui, atunci crede ca si ea trebuie sa faca la fel, ca altfel prinde putere el asupra ei si vezi, asta e ceva rau. Asa ca cineva trebuie sa domine, iar ala de e dominat, e ala care e alcoolistu.

Editat de Penetrat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alcoolismul este ereditar :pardon: ....

 

 

Eu nu pot sa cred asa ceva!!! Nici macar in boli nu cred ca sint ereditare.

 

 

La un moment dat eu, sotul si fiica fumam ... fiul n-a fost interesat niciodata in tigari!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×