Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Preston

Lumea satului - barbatii murati in spirt

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

in anul de gratie 2009 inca va mai minunati de cruda realitate ?

haha !

nu stiu daca sa rad sau sa plang

 

dar tu sti cati sunt inconstienti de realitatea asta? cei de la sat habar nu au de ea, desi o traiesc

 

nici cand ajung vedete la stirile de la ora 5 nu realizeaza ce e cu ei

 

uite, alt exemplu

 

Bunicu. Una din vacile lui nu poate tine sarcinca. Prin luna a 4-a

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai daca asa e, rusine sa ne fie ca avem populatie de sex masculin retardata mintal si sub papucu femeii

Nu sunt sub nici un papuc, asa se vaita ei... le place sa bea ca ISI PERMIT... sunt DRACU din balta verde !

Si betivii sunt multi si "uniti"... Astazi erau in statia de tramvai doua femei: una cu un bagaj mare, alta mai in varsta. Conductorul astepta semaforul cu usile inchise si blocate, nu le-a lasat sa intre. Cand a aparut un betiv cu un caine spanzurat de o sfoara, atunci a deschis doua usi: cainele a intrat separat de stapanul care se clatina !! Dupa caine au intrat si femeile... pana a urcat betivul !!

 

Ura Romania ! betivani si c...e din toate "partidele" uniti-va !

 

Cei mai misto' sunt profesorii universitari si medicii psihatri ! (alcoolici rafinati de cursa lunga, cu deschidere larga la public)... am auzit de unul mai pudic, nu se dadea la studente, o viola pe fie-sa.

Editat de rotan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar tu sti cati sunt inconstienti de realitatea asta? cei de la sat habar nu au de ea, desi o traiesc

uite, alt exemplu

 

uite

pot pune pariu cu tine ca in fiecare familie e cate un specimen d`asta

si eu am una bucata bunic la fel

are 7 frati si bine ca le-a dat iliescu pamant... motiv de cearta si razboi in familie ca imparteala n-a iesit cum trebuia. de 15 ani se bodoganesc intre ei cu toate ocaziile posibile

de meserie militar, bunicu e un taran nebun. atat de nebun ca in casa mai are inca arme, pana acu 2-3 ani mergea la vanatoare ... si la instabilitatea lui toata lumea statea cu frica ca va face o nebunie dar nu s-a gasit unu sa ia atitudine... cu bautura mai usor ca are ulcer de la 40 de ani. in schimb e atat de violent in vocabular incat preferi sa te loveasca decat sa intri in gura lui. ne-a ferit cel de sus ca nu bea foarte mult sa-si iasa total din fire. acu 4 ani bunica-mea singurul om care stia sa-l potoleasca a murit. de atunci se crede stapan peste toti si toate si nimeni nu se mai intelege cu el.

si exemple mai sunt

alcoolici violenti ce-si bat copii pana lesina si-i lasa sa doarma afara in ploaie ... asta e un unchi de-al maica-mii unul din fratii bunicului ... si viciul asta e si printre muieri, dar nu mai continui ca deja ma napadesc tristetile.

si tu, om rational te intrebi: de ce ?

inca n-am raspuns si nu stiu daca cineva il va gasi

probabil e vreo defectiune undeva in ADN-ul neamului asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar tu sti cati sunt inconstienti de realitatea asta? cei de la sat habar nu au de ea, desi o traiesc

 

nici cand ajung vedete la stirile de la ora 5 nu realizeaza ce e cu ei

uite, alt exemplu

Bunicu.

Si-al meu e la fel...cu diferenta ca atunci cand e beat, mai tot timpul, vede in fiecare umbra cate un drac; fiecare lucru care se intampla imprejurul lui este vrajitorie, sabotare, atac la minunata lui persoana.

Acum ii arde de insuratoare - la 69 de ani...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si-al meu e la fel...cu diferenta ca atunci cand e beat, mai tot timpul, vede in fiecare umbra cate un drac; fiecare lucru care se intampla imprejurul lui este vrajitorie, sabotare, atac la minunata lui persoana.

Acum ii arde de insuratoare - la 69 de ani...

 

da da ! si chestia asta e des intalnita

barbatii romani in special daca au peste 60 de ani si raman singuri toti vor sa se insoare

sa-si aduca ei in casa una mai tanara, mai harnica sa aibe cine sa-i faca o ciorba si sa-i spele chilotii ... nu ca scorpia de nevasta d-zeu s-o ierte :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inca n-am raspuns si nu stiu daca cineva il va gasi

probabil e vreo defectiune undeva in ADN-ul neamului asta

 

Psihologic raspunsul e simplu, impostura sentimentala amplificata de-a lungul a n generatii

 

Structural, e vorba de inteligenta redusa, imaturitate emotionala, transmise genetic, suntem un neam de prosti, "stupid people", cum spunea evreul Brucan, dar nu asta e cea mai grava problema ci imoralitatea, adica barbatii se inchina la pupaza femeii, barbatii rom

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in anul de gratie 2009 inca va mai minunati de cruda realitate ?

haha !

nu stiu daca sa rad sau sa plang

Eu zic ca ar trebui sa te gandestyi serios la emigrare. :good:

 

Istoric, suntem hotii de la portile Romei, asa cum spun maghiarii despre noi, suntem urmasii borduristelor din imperiul Roman, al legionarilor (oameni fara D-zeu care si-ar omori familia pentru bani), al excrocilor, de aceea inca nu suntem un popor format, pentru ca suntem o adunatura de hoti, curve, excroci, mercenari fara nici o coeziunie sociala de trib, asa cum sunt popoarele Europei de NV.

Suntem scursorile imperiului Roman, de aceea astazi avem o economie falimentara, cu 70 de miliarde de euro datorie publica. Sa vedem cand se vor termina banii astia, daca am mintit in ce priveste istoria, cum ne vor salva elitele autentice pe care eu zic ca nu le avem.

Din pacate ai mare dreptate, in privinta istoriei cat si a prezentului.

Nu prea vrem sa vedem asta in schimb. Dar cu toate acestea alergam zilnic dupa bani si ne gandim cum sa il pacaluim pe celalalt. Evident, sub masca asa ziselor afaceri, care consideram ca dau o nota de corectitudine manifestarilor noastre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Satul meu natal, azil de nebuni "Taci ma betivanco, ca tu nu esti de nasu nostru, noi nu va dăm voia socoteala de ce facem". Tinerii insuratei s-au mutat la sat, in ograda mamei soacre. Tanarul insuratel, vine acasa noaptea la ora 12 mut de beat. O seara el, o seara taicasu, adica bogatanu care praduie padurile. Femeile dirijeaza gospodaria, barbatii produc banii din afaceri. Acusi nu mai au albinele ce poleniza pe dealurile din satul meu, pentru ca au ramas goale.

 

2. Vecinul meu de 21 de ani de vis-a-vis, are o iubita la oras. Care sta in chirie, chirie pe care el o plateste. Taicasu, angajatul praduitorului de paduri, cand se imbata,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si-al meu e la fel...cu diferenta ca atunci cand e beat, mai tot timpul, vede in fiecare umbra cate un drac; fiecare lucru care se intampla imprejurul lui este vrajitorie, sabotare, atac la minunata lui persoana.

Acum ii arde de insuratoare - la 69 de ani...

si care ar fi problema tacu insuratoarea? :good: :spiteful: :spiteful: :good:

tu habar n-ai ca tocmai acuma are mai mult de oferit pentru cineva.

 

da da ! si chestia asta e des intalnita

barbatii romani in special daca au peste 60 de ani si raman singuri toti vor sa se insoare

sa-si aduca ei in casa una mai tanara, mai harnica sa aibe cine sa-i faca o ciorba si sa-i spele chilotii ... nu ca scorpia de nevasta d-zeu s-o ierte :doh:

 

.....care i-i trantea direct in farfurie, nu?

 

Psihologic raspunsul e simplu, impostura sentimentala amplificata de-a lungul a n generatii

 

Structural, e vorba de inteligenta redusa, imaturitate emotionala, transmise genetic, suntem un neam de prosti, "stupid people", cum spunea evreul Brucan, dar nu asta e cea mai grava problema ci imoralitatea, adica barbatii se inchina la pupaza femeii, barbatii rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si in al doilea rand, de cand ai devenit asa de haotico-incoerent?

 

Total de acord! Se vede ca ai avut o mini vacanta in satul natal. :good:

De ce te afecteaza daca oricum nu poti schimba nimic? Nu cumva scotandu-i pe ei in fata incerci sa iti abati atentia de la lipsurile din propria ta viata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×