Sari la conținut
Forum Roportal
kos_funny

Coltul celor infideli

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stai mai, ca aici nu vorbim de adolescenti.

Spun de cupluri serioase. De perrsoane mature ce nu se mai pot comporta ca niste pusti.

Adevarat ca intervin sentimentele si starile descrise de tin, dar eu spun cum poti intoarce spatele si sa pleci ?

Atunci inseamna ca nu il iubeai. Asa se intelege. Spun asta de cum se vede de la mine, ca barbat.

De aia intreb femeile.

whatever. asa.....ca fapt divers, io nu intorc spatele. NEVER. mi-l protejez cu mare , mare grija.

 

stii, eu am o vorba din batrani: cine greseste primul, pleaca primul, indiferent de felul in care a gresit.

sau altfel spus, cum e in contabilitate metoda FIFO, asa e si cu asta: FIRST WRONG, FIRST OUT!!!!!!!!!

 

 

as vrea sa iti furnizez o informatie personala: atunci cand vrei sa ma contrazici sau ai tu asa o ciuda pe mine, eu te anunt ca mai bine imi adresezi 10 "fuck" uri decat "mai". cred ca ai observat ca nu folosesc asta, nici macar cand imi vine sa izbesc tastatura de capu interlocutorului. ca de monitor nu ma indur. a costat prea mult.

 

have a nice day.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cunoastem :P

Tauroii sunt tauri si in viata reala si pe semne daca n-au acasa ce le trebuie, se duc si la vecini? :)"

 

 

 

 

Noi oare nu intoarcem capul dupa barbatii care arata bine? Nu-i spunem prietenei ca am vazut un tip bine, nu admiram masculii de pe copertile ziarelor?unde-i moralitatea noastra atunci?

 

Oho, bine te-am regasit! :cheer:

 

Asa e , e cam greu cu taurii ! :) Cine stie , cunoaste!, taurul isi pierde greu capul de pe umeri! Plus de asta stie si sa fie "de casa".

 

Poate ar recunoaste mai multi de aici ca au calcat stramb sau ca simt nevoia unei aventuri dar cred ca le e frica sa o recunoasca sau mai bine zis "sa isi recunoasca".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stai mai, ca aici nu vorbim de adolescenti.

Spun de cupluri serioase. De perrsoane mature ce nu se mai pot comporta ca niste pusti.

Adevarat ca intervin sentimentele si starile descrise de tin, dar eu spun cum poti intoarce spatele si sa pleci ?

Atunci inseamna ca nu il iubeai. Asa se intelege. Spun asta de cum se vede de la mine, ca barbat.

De aia intreb femeile.

 

Ce legatura are existenta inca a sentimentelor cu despartirea? Daca iubesti pe cineva nu implica automat ca nu poti parasi sub nici o forma.Tu vorbesti de iubire prin bune si rele.Mda asa zic si femeile pe care le bate barbatul de le stropeste cu apa dupa aia "nu pot sa-l las ca-l iubesc" :roll:....whatever...

Sau lasa-ma sa te intreb asa : De cate ori este nevoie ca o femeie sa fie inselata si mintita ca sa fie justificata in parasirea lui? Sau care-i diferenta in a vatama emotional sau fizic?

Nu ai auzit de cazuri cand iubire inca exista dar cei doi nu pot sa mai traiasca impreuna in ciuda sentimentului...din diferite alte motive.In viata sau in realitate nu este deajuns numai iubirea ca o relatie sa fie de succes.E nevoie de incredere si respect.Ori daca astea doua au fost distruse nu stiu cat va mai dura pana cand si iubirea se dizolva in resentment sau indiferenta.

In concluzie este posibil sa parasesti pe cineva in ciuda faptului ca il mai iubesti.Dar daca un barbat minte si tradeaza atunci inseamna ca femeia iubeste ideea de el nu pe cine este el intradevar,numai ca nu o stie.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Niciodata sa nu spui niciodata, poti sa stii ce face partenerul in lipsa ta?I-ai implantat un cip ascuns si-i poti urmari gandurile si miscarile?

 

Cand spun ceea ce spun stiu ce vorbesc si am motive bine intemeiate pentru care o spun cu asa convingere.Nu vorbesc de pe pereti sau din wishful thinking. Da,pot spune cu convingere ca nu o sa-l insel niciodata,la fel cum pot spune ca nici el nu m-a inselat si nici nu o sa o faca. De unde stiu? That's my business. Dar te las cu macar un motiv : avem amandoi convingeri religioase in care credem ferm si ne traim viata conform lor.Nu ma astept sa intelegi.Poate ti se pare absurd dar asta este.La care se adauga multe alte motive pentru care suntem fideli unul altuia. Uunul din cele mai importante fiind ca ne respectam intratat.De iubire nici nu se pune problema. Iubire cum o percepem noi of course.

O lume in care fidelitatea este ceva e necrezut o compatimesc. :roll:

 

Noi oare nu intoarcem capul dupa barbatii care arata bine? Nu-i spunem prietenei ca am vazut un tip bine, nu admiram masculii de pe copertile ziarelor?unde-i moralitatea noastra atunci?

 

Eu nu vorbesc de reviste sau filme.Asta ar insemna sa ne legam cu totii la ochi si sa fim orbi in permanenta. Consideri ca a admira un actor la tv sau in revista e acelasi lucru cu a-mi da intalnire cu Gigel la hotel,dupa care vin acasa zambind si-i zic la al meu i love you in timp ce-l iau de prost si-l mint cu nerusinare? Hai sa fim seriosi.

 

Si nu,eu nu intorc capul dupa barbati pe strada si nu discut cu prietenele mele de alti barbati.Suntem casatorite toate si musulmance pe deasupra.:cry:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.Suntem casatorite toate si musulmance pe deasupra.:roll:

 

Atunci te inteleg ! Detii adevarul absolut conferit de doctrina religioasa care ti-a fost inoculata si in care crezi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum puteti pune punct unei relatii in care spuneti ca il iubiti pe celalalt, dar in momentul in care aflati ca v-a inselat plecati ? :roll:

Cum poate sa dispara brusc, acea mare iubire, pe care cei doi considera cea mai frumoasa ?

Spun asta fiindca am vazut destule cazuri, si nu am o explicatie pentru asta.

 

Fostul m-a inselat cu stiinta si cu voia mea si nu pentru sex, ceea ce este chiar mai grav, zic eu. Se intampla asta dupa vreo 3 ani de relatie. Ziceam ca ne despartim si plangeam ca prostii ca nu ne doream asta, pentru ca ne iubeam. A renuntat la aia si am mai dus relatia inca pe atat. Deci nu iti pot raspunde la intrebare. :cry:

 

 

 

Cand spun ceea ce spun stiu ce vorbesc si am motive bine intemeiate pentru care o spun cu asa convingere.Nu vorbesc de pe pereti sau din wishful thinking.

 

Cred ca toti avem motive intemeiate sa sustinem cu tarie ceea ce zicem aici. Sau majoritatea. I know I do. Fiecare are exemple proprii, exemplele parintilor, rudelor, cunostintelor, prietenilor etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci te inteleg ! Detii adevarul absolut conferit de doctrina religioasa care ti-a fost inoculata si in care crezi!

auzi, n-ai vrea sa vezi cum e in viata lor de zi cu zi, pentru ca te duci si-ti faci harakiri de ciuda.

Nene, las-o moarta-n fasole cu filozofiile tale de doi lei.

nu mi-ai raspuns aseara la o chestie: nevasta-ta STIE , adica ii arati tu singur de ce esti capabil, si sta langa tine IN DEPLINA CUNOSTINTA DE CAUZA?

Eu una zic ca nu, si atunci, eu nu te dau nici macar la recicle bin, apas direct shift+delete+yes.

 

de ce nu-ti pui o etichete pe frunte:"masina de f****"? ha? asa se poarta in ue. stii tu pentru ce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×