Sari la conținut
Forum Roportal
kos_funny

Coltul celor infideli

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

atunci totul e perfect, iar casnicia poate merge chiar mai bine.

 

my sweet, sweet heart, nu merge mai bine, se duce naibii de rapa, in fiecare zi, tot mai greu, trust me, chiar daca cei doi raman in acelasi pat forever.

trust me baby. I KNOW EXACTLY.. it's just a f**king bulshit. tre sa fii prea disperat sa pastrezi asa ceva. zic io.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi place ca esti atat de toleranta cu cei ca Funny, dar in acelasi timp atat de intokeranta cu cei care ironizeaza pe cei ca Funny si ba mai mult - ii judeca :)

 

Daca nu as fi fost toleranta si cu cei care judeca si ironizeaza, ar fi existat mai multe avertismente pana acum, dar nu am cum sa fiu exagerata. Nu va pot opri sau sanctiona pentru ca nu ii acceptati felul in care alege sa isi traiasca viata (sa nu uitam ca e viata lui, el si-o traieste si probabil isi asuma riscurile), nu va pot opri nici din judecati sau ironii, insa pot sa incerc deraierea pe acest topic.

Nu sustin infidelitatea, dar nici nu o resping. Si stii de ce? Pentru ca nu sunt o sfanta, pentru ca nu stiu unde ma poate purta viata si pentru ca intotdeauna, in orice e rau, exista vina de ambele parti, indiferent ca realizam sau nu.

 

Si uite cum deraiem... :cheer:

 

Nu stiu de ce, dar topicul asta imi e drag si as vrea sa nu vad jigniri aici. Nu as vrea sa vad jigniri pe nici un topic, dar nu pot fi peste tot. Pe acesta il voi urmari. V-as fi recunoscatoare daca am putea sa ne mentinem niste limite. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca partenera nu simte, daca relatia lor nu se schimba in rau, daca el e suficient de istet incat ea sa nu afle niciodata si daca el isi gaseste amanta (completarea) cu cap, atunci totul e perfect, iar casnicia poate merge chiar mai bine.

 

Exact. Minciuna trebuie sa indure pentru ca lucrurile sa decurga in continuare la fel sau chiar mai bine dupa cum zici tu. Dar ce s-ar intampla daca partenerul/a afla? Crezi ca il/o va multumi declaratia "draga te iubesc nespus de mult dar simt nevoia sa ma ma f** cu altii/altele" ? Va aprecia acest soi de iubire? Si cati barbati ar reactiona nonsalant daca ar afla ca femeia pe care ei o iubesc nespus dar o inseala,face si ea acelasi lucru? Oare spiritul de fair-play va surpresa ego si ipocrizia care fara indoiala care-si vor iesi din matca?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu ma refeream la 'datoria' tolerantei pe forum Daria draga :cheer:.. nu am spus ca esti absurda, doar intoleranta. atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
my sweet, sweet heart, nu merge mai bine, se duce naibii de rapa, in fiecare zi, tot mai greu, trust me, chiar daca cei doi raman in acelasi pat forever.

trust me baby. I KNOW EXACTLY.. it's just a f**king bulshit. tre sa fii prea disperat sa pastrezi asa ceva. zic io.

 

Claudia, si in astfel de cazuri exista multe multe variante. Unele casnicii nu tin, altele pot deveni mai frumoase si mai solide. Nu vorbesc din carti, crede-ma. Nu-s io prea batrana, dar am vazut multe. :cheer:

 

Exact. Minciuna trebuie sa indure pentru ca lucrurile sa decurga in continuare la fel sau chiar mai bine dupa cum zici tu. Dar ce s-ar intampla daca partenerul/a afla? Crezi ca il/o va multumi declaratia "draga te iubesc nespus de mult dar simt nevoia sa ma ma f** cu altii/altele" ? Va aprecia acest soi de iubire? Si cati barbati ar reactiona nonsalant daca ar afla ca femeia pe care ei o iubesc nespus dar o inseala,face si ea acelasi lucru? Oare spiritul de fair-play va surpresa ego si ipocrizia care fara indoiala care-si vor iesi din matca?

 

Ca sa mearga mai bine casnicia, chiar daca el are o amanta, trebuie sa existe TOATE conditiile pe care le-am enumerat mai sus. Inclusiv ca el sa isi aleaga CU CAP amanta.

 

Stupid me, nu o sa stau sa imi cantaresc aici intoleranta si nici sa iti cer detalii. O fi asa cum zici tu...

 

Si ca sa inchei pentru seara asta...

Pentru cei care au inteles gresit sau care m-au vazut prea toleranta in unele situatii si intoleranta in altele, repet: nu sustin infidelitatea, dar nici nu o neg, pentru ca daca o neg eu, asta nu inseamna ca nu exista sau ca nu ma pot izbi de ea vreodata. Sunt deschisa oricaror situatii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

una e sa fii deschisa in sensul ca exista infidelitate si alta e sa accepti infidelitatea ca o solutie de cuplu.

ma rog. m-am intins si eu.

noapte buna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:)

 

Nu pot sa cred :P

 

Daca e valabila pentru tine chestia asta, asta nu inseamna ca trebuie s-o expui ca regula generala sau de urmat sau ca principiu sanatos de viata !

Dar eu nu am impus-o nimanui ca solutie universal valabila.

Eu sunt constient ca poate fi asa si cunosc natura umana, a o nega inseamna a-mi dori sa fiu dezamagit continuu.

 

Am militat atata pentru egalitatea intre sexe, dar o sa intelegem vreodata ca nu o sa gandim niciodata la fel, ca nu o sa avem niciodata aceleasi perspective asupra vietii, a relatiilor, a dragostei?!

Noi femeile nu concepem sa inselam fara sa avem sentimente si daca facem asta, punem punct relatiei in care eram implicate.

Ei nu gandesc asa, ei vor nu o femeie, ci un amalgam de femei si daca reusesc sa gaseasca asta intr-o singura femeie, sunt fideli. Daca nu, raman cu cea pe care au ales-o si o iubesc si cauta completarea.

 

Diferenta dintre noi si ei este ca noi suntem mai naive, avem senzatia ca am gasit perfectiunea si, daca vom constata ca nu am gasit-o, ori ne complacem asa, ori divortam. Ei raman langa partenera, chiar daca o inseala, Daca partenera nu simte, daca relatia lor nu se schimba in rau, daca el e suficient de istet incat ea sa nu afle niciodata si daca el isi gaseste amanta (completarea) cu cap, atunci totul e perfect, iar casnicia poate merge chiar mai bine.

 

 

Nu impartasim aceleasi opinii, si aici ma refer la noi, cei care am postat pe acest topic, insa ar fi bine sa acceptam ca in viata exista tot felul de variante de casnicii, infidelitati, oameni, pareri etc... Si am putea sa acceptam aceste lucruri fara sa judecam sau sa ironizam.

Foarte frumos spus! :cheer:

Si cu ocazia asta am o nedumerire care nu am reusit sa ii gasesc o explicatie plauzibila.

Iar intrebarea este la modul general, pentru partea feminina care accepta ceea ce ai spus tu.

Cum puteti pune punct unei relatii in care spuneti ca il iubiti pe celalalt, dar in momentul in care aflati ca v-a inselat plecati ? :)

Cum poate sa dispara brusc, acea mare iubire, pe care cei doi considera cea mai frumoasa ?

Spun asta fiindca am vazut destule cazuri, si nu am o explicatie pentru asta.

 

Asta nu pot sa inteleg, si admit ca noi barbatii gandim diferit. Dar nu as putea sa parasesc pe cineva, doar pentru ca m-a inselat. Evident ca si "inselatul" asta are anumite limite, sa nu fie un obicei.

Pentru ca daca o iubesc, o iubesc cu totul, cu bune si cu rele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum poate sa dispara brusc, acea mare iubire, pe care cei doi considera cea mai frumoasa ?

Spun asta fiindca am vazut destule cazuri, si nu am o explicatie pentru asta.

 

Asta nu pot sa inteleg, si admit ca noi barbatii gandim diferit. Dar nu as putea sa parasesc pe cineva, doar pentru ca m-a inselat. Evident ca si "inselatul" asta are anumite limite, sa nu fie un obicei.

Pentru ca daca o iubesc, o iubesc cu totul, cu bune si cu rele.

da, asa e, iubirea, din pacate, nu dispare. ramane acolo ca proasta si de o parte si de alta, numai ca apare ceva in plus: de o parte scarba, revolta etc, de cealalta un soi de disperare ca nu se poate da undo si....atat.

da' decat o relatie din asta, io una ma pis pe ea iubire.

eu una am incercat de zeci de ori sa vad poate reusesc sa-mi trag un amant asa...fitos si apoi sa ma fac ca ploua.

e foarte posibil sa fiu io......impotenta, vorba lu' preafericitu', parca.

da' nu pot. is fraiera, asa-i?

 

da' parca io zic ca nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, asa e, iubirea, din pacate, nu dispare. ramane acolo ca proasta si de o parte si de alta, numai ca apare ceva in plus: de o parte scarba, revolta etc, de cealalta un soi de disperare ca nu se poate da undo si....atat.

da' decat o relatie din asta, io una ma pis pe ea iubire.

Stai mai, ca aici nu vorbim de adolescenti.

Spun de cupluri serioase. De perrsoane mature ce nu se mai pot comporta ca niste pusti.

Adevarat ca intervin sentimentele si starile descrise de tin, dar eu spun cum poti intoarce spatele si sa pleci ?

Atunci inseamna ca nu il iubeai. Asa se intelege. Spun asta de cum se vede de la mine, ca barbat.

De aia intreb femeile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nickul meu era kosfunny, dar din probleme tehnice mai mult sau mai putin "provocate" am avut contul suspendat fara explicatii. Am fost deranjat de chestia asta si nu am mai intrat o perioada. Am revenit , mi-am facut alt cont si am descoperit ca si primul functioneaza. Totusi am continuat cu asta!

Cunoastem :)

Tauroii sunt tauri si in viata reala si pe semne daca n-au acasa ce le trebuie, se duc si la vecini? :cheer:"

 

Eu personal nu voi intelege in vecii vecilor notiunea de aiubi partenerul dar il insela ceea ce implica ai trada increderea si al minti.Nu stiu cum poate cineva sa minta si sa tradeze o persoana pe care sustine ca o iubeste.Pentru mine asta nu este iubire.Am pretentie la incredere si loialitate si prin urmare asta ofer si eu.Cel putin asta este parerea mea.Nu am pretentii sa fie impartasita.Fiecare cu moralitatea lui/ei.

Niciodata sa nu spui niciodata, poti sa stii ce face partenerul in lipsa ta?I-ai implantat un cip ascuns si-i poti urmari gandurile si miscarile?

 

Noi oare nu intoarcem capul dupa barbatii care arata bine? Nu-i spunem prietenei ca am vazut un tip bine, nu admiram masculii de pe copertile ziarelor?unde-i moralitatea noastra atunci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×