Sari la conținut
Forum Roportal
kos_funny

Coltul celor infideli

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Atunci te inteleg ! Detii adevarul absolut conferit de doctrina religioasa care ti-a fost inoculata si in care crezi!

Nu e vorba aici de adevaruri absolute ci de a alege un mod de a privi si trai viata conformandu-te la valori personale,moralitate individuala sau sociala,parametrii religiosi sau culturali.

Daca pentru mine personal acesta este adevaratul model dupa care doresc sa-mi traiesc viata,asta nu inseamna ca detin adevarul absolut.Este adevarul meu.Atat.

Si dupa cum am spus,religia joaca doar unul dintre roluri in acest lucrul,nu unicul si nu decisivul.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fostul m-a inselat cu stiinta si cu voia mea si nu pentru sex, ceea ce este chiar mai grav, zic eu. Se intampla asta dupa vreo 3 ani de relatie. Ziceam ca ne despartim si plangeam ca prostii ca nu ne doream asta, pentru ca ne iubeam. A renuntat la aia si am mai dus relatia inca pe atat. Deci nu iti pot raspunde la intrebare. :roll:

 

ar fi asa mult din partea mea sa te intreb de ce l-ai intitulat "fostul"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am deschis acest subiect ca sa ma laud sau sa fiu aplaudat. L-am deschis pt am considerat ca poate fi si benefic. Unii ar putea invata ce ar trebui sa faca ca sa nu riste sa fie inselati , "prea des"! :roll:

Nu am deschis acest topic pt mine ci pt toti si toate care au puterea sa recunoasca ca au facut-o!

Ar fi frumos sa se explice si motivatiile!

Hm. Deci tu vrei sa ne faci instructie noua, celor mai prosti ?

Kosfunny, un om prost nu se prinde niciodata ca e inselat. Un om care nu stie sa citeasca oamenii, la fel. Indiferent cat de evident ar fi.Daca te duce capu` un pic sau stii sa citesti oamenii cat de cat, descoperi.

Nu exista lectii de prevenire a infidelitatii pentru ca fiecare cuplu e altfel. Intelege ca asta este problema fiecaruia si ca fiecare se ocupa cum poate. Si ca, bineinteles, nimeni nu va recunoaste asa ceva in vecii vecilor amin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum puteti pune punct unei relatii in care spuneti ca il iubiti pe celalalt, dar in momentul in care aflati ca v-a inselat plecati ? :roll:

Cum poate sa dispara brusc, acea mare iubire, pe care cei doi considera cea mai frumoasa ?

Spun asta fiindca am vazut destule cazuri, si nu am o explicatie pentru asta.

 

Asta nu pot sa inteleg, si admit ca noi barbatii gandim diferit. Dar nu as putea sa parasesc pe cineva, doar pentru ca m-a inselat. Evident ca si "inselatul" asta are anumite limite, sa nu fie un obicei.

Pentru ca daca o iubesc, o iubesc cu totul, cu bune si cu rele.

Pentru ca in momentul in care aflu ca m-a inselat realizez ca relatia noastra s-a cladit pe o minciuna. Ca mi-a zis ca sta mai mult la birou cand de fapt era cu ea. Ca m-a mintit ca i s-a descarcat bateria cand el si-a inchis telefonul pentru ca era cu ea. Ca mi-a spus ca lucreaza pentru servici in weekend, cand el iesea cu ea. Deci "marea iubire" de care spui e doar o mare iluzie. Si nu ai cum sa crezi ca pentru el a fost, de fapt, o "mare iubire"... Nu dupa ce afli toate astea... :cry:

 

Dragostea nu dispare brusc, dar se poate transforma. In durere, in incertitudine, in neincredere, in furie fata de tine insati ca ai fost orbita de dragoste, ai avut incredere totala si nu ai vazut mai inainte ce era de vazut, cand lucrurile poate ar fi fost mai simple si nu ar fi durut la fel de tare... :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca in momentul in care aflu ca m-a inselat realizez ca relatia noastra s-a cladit pe o minciuna. Ca mi-a zis ca sta mai mult la birou cand de fapt era cu ea. Ca m-a mintit ca i s-a descarcat bateria cand el si-a inchis telefonul pentru ca era cu ea. Ca mi-a spus ca lucreaza pentru servici in weekend, cand el iesea cu ea. Deci "marea iubire" de care spui e doar o mare iluzie. Si nu ai cum sa crezi ca pentru el a fost, de fapt, o "mare iubire"... Nu dupa ce afli toate astea... :cry:

 

Dragostea nu dispare brusc, dar se poate transforma. In durere, in incertitudine, in neincredere, in furie fata de tine insati ca ai fost orbita de dragoste, ai avut incredere totala si nu ai vazut mai inainte ce era de vazut, cand lucrurile poate ar fi fost mai simple si nu ar fi durut la fel de tare... :think:

 

Perfect explicat. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adica persoana iubita nu ...exista decat in imaginatie. cand apare din neant adevarul gol golut.....mor iluziile. si iubirea.

SI TOT

 

10 si de la mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu mi-ai raspuns aseara la o chestie: nevasta-ta STIE , adica ii arati tu singur de ce esti capabil, si sta langa tine IN DEPLINA CUNOSTINTA DE CAUZA?

Eu una zic ca nu, si atunci, eu nu te dau nici macar la recicle bin, apas direct shift+delete+yes.

Nevasta nu cred ca banuie nimic pt ca nu ii dau motive!

De mintit nu am mintit-o niciodata. Si asta pt ca nu m-a intrebat niciodata daca am inselat-o. Cand ii spun ca intarzii ii motivez simplu ca am treaba sau ca ma duc sa ma intalnesc cu cineva. Si asta tot. Nu pune intrebari aditionale de genul "ce treaba?" , "cu cine? " etc si uite ca astfel nu e mintita. Poate multi o veti considerati fraiera, proasta etc. Eu nu o consider asa . Pur si simplu e multumita de relatia pe care o avem si o mentine asa cum e. Nu ne-am certat niciodata, nu ne-am adus jigniri sau reprosuri.

Ea cunoaste destule amanunte din trecutul meu, chiar cunoaste cateva foste . Stie ce imi poate pielea. Daca nu era multumita de relatia pe care o avem imi gasea poate motive de despartire.

Deasemenea, daca era cicalitoare si posesiva sigur nu mai eram impreuna sau frecventa aventurilor crestea. Eu consider ca stie foarte bine ce vrea de la viata si face tot posibilul sa nu se naruie tot ce am cladit impreuna!

 

Si ca o completare, vad ca multi isi imagineaza ca sunt disperat sa-mi insel nevasta. Chiar nu se intampla asa. Pur si simplu nu fac altceva decat sa nu ratez anumite placeri care imi ies in cale. De cand suntem impreuna frecventa aventurilor e in scadere datorita faptului ca ne-am fixat multe obiective de familie de indeplinit si nu prea mai imi sta gandul plecat aiurea. Vrem sa facem si un copil si sunt constient ca dupa aparitia lui va fi foarte greu sa imi mai pierd timpul cu aventuri.

In inceputul topicului am spus clar ca am inselat si sigur voi mai insela. Pana cand nu stiu, dar sigur va exista si un capat de linie.

 

Acum astept si alte persoane cu simtul raspunderii sa preia stafeta si sa confeseze! Prefer sa fie din randul celor care arunca cu pietre in pacatos!

Editat de kos_funny

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cause - it's not funny

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×