Sari la conținut
Forum Roportal
kos_funny

Coltul celor infideli

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Kos, pe cine incerci sa convingi aici ca ce faci tu e bine?

 

in lumea asta mare mor copii de foame, mor tinere de la viol, se sinucid prunci.. se destrama familii..

 

Crezi ca daca nu ai insela, ti-ai destrama familia?.. O familie care atat DOAR are la baza, e demult pierduta.

Cum poti tu garata ca ea nu va afla?.. cum poti tu ipoteca asa ceva, cand esti atat de vulerabil emotional incat nici tu nu esti sigur daca pt ceea ce esti in fond, ea te iubeste ..sau iubeste doar imaginea ta, caci la cat e de curata, pe atat poate fi de naiva :cheer:

 

Nu m-ar mira sa te apuci de baut in curand..si stii de ce? pt ca de la o vreme, inghitind non valoarea ca pe o hrana, greu mai faci duferenta..dar energia negativa e creata constant si nu te va ierta..ba mai mult, se va rasfrange asupra celor dragi si te vei intreba mereu daca nu ai fost partas la 'boala' lor ..

 

Asa cum imi spui tu de familii destramate, iti pot povesti eu de femei inselate care de necaz si amaraciune, dupa 10 ani de aparenta 'fercicire' .. au facut cancer si au lasat copii orfani.

 

Deci iar, pe cine incerci sa convingi ca non-valoarea ta e o solutie?...sau..e SINGURA solutie

nici macar nu vad sa te obosesti sa gasesti alta cale de a oyo 'proteja ' familia..ca doar inteligent esti :)

 

Scuza-ma daca am inteles eu gresit si tu chiar ai remuscari ... doar ca, esti prea slab sa lupti, si alegi sa inghiti si sa imparti rahatul special celor dragi, fara sa stie ..dar iar - pt binele lor, doctore

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsuri pt Fluffy:

 

Nu , nu se sparge oglinda cand ma barbieresc!

 

De ce nu ii dau drumul fetei? Pt ca in primul rand nu o tin eu ci ea sta. Si sta pt ca ii e bine si pt ca ma iubeste. Si simte ca si eu o iubesc. Si chiar o iubesc! Tu daca nu stii diferenta dintre dragoste si sex nu are rost sa incerci sa ma judeci.

In primul rand, nu pentru asta am deschist acest topic.

 

Dar hai sa vb si despre tine. Esti casatorita? Ai copii? A fost in ultima luna vreun barbat in raza ta vizuala pe care sa il privesti altfel decat pe ceilalti! Ti-ai spus vreodata in gand atunci cand ai avut in fata ochilor un barbat bine, "mama ce i-as face!!! " ?

 

Mai @stupid, unde vezi tu ca eu sunt mandru de asta. Asta a fost viata mea si alea au fost cauzele care m-au format asa.

Nu stiu daca ai inteles, dar eu nu am relatii paralele, nu viciez relatia mea cu nimic! Nu intretin alte femei, si , foarte important de retinut, nu tine aventura decat maxim 3-4 intalniri. Nu las sa se lege niciun fel de sentimente!. Asta tocmai pt a nu o lua aiurea pe carare.

 

Si mai e o vorba auzita de la cineva , care e si persoana publica care afiseaza si chiar are o casnicie fericita:

 

"Amanta e stalpul casei". Daca nu stii sa alegi amantele se duce dracu casnicia.

Stii cum e si cu postul . "E mai pacat sa postesti cu gandul la dulce decat sa nu il tii! ".

Editat de kos_funny

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Raspunsuri pt Fluffy:

 

e i-as face!!! " ?

i-ai oferit posibilitatea sa stie exact ce om esti si cate ai...... si apoi sa aleaga ea singura si apoi sa zici ca sta finca te iubeste?

lasa-ma cu texte, ca stiu: NU

 

casatorita:12 ani

copii: nu

ispite: daily

probabil ca si pe tine daca te-as vedea m-as intreba la fel. dar nu asta e problema.

e doar aceea de a fi corect cu ea. atat.si fata de tine insuti. atat. ca nu e nimeni mai pacatos sau mai sfant decat tine si nici nu te judeca nimeni.

am o banuiala ca te judeci tu insuti si ti-e cam greu. cauti motivatii, justificari, scuze. dar nu te mai deranja: ele nu exista. NICIODATA. fata de nimeni. nici pe orizontala nici pe verticala.

Editat de Fluffycat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa iti spun o chestie, din punctul meu de vedere, casatoria ta de 12 ani fara copii, cred ca denota o mare problema in familie. In primul rand , asta cred ca e si scopul casniciei. Dar probabil ca unul dintre voi nu se simte in siguranta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Haideti sa vedem cat de sinceri suntem si poate cei afectati de infidelitatea partenerilor vor sti cum sa procedeze pe viitor.

 

Eu unul, recunosc ca mi-am inselat si sigur imi voi insela partenera. Am o relatie de aproape 3 ani, e super ok fata, chiar o iubesc, nu cred ca as putea trai fara ea, dar din cand in cand mai simt nevoia unei mici partide de vanatoare. Si cum nu ducem lipsa de "gaste" nu vad de ce nu as trece la atac.

PS:

indiferent ce fac, iubita nu mi-o neglijez !

 

 

Astept si destainuiri din partea sexului feminin, ca de, nu doar barbatii inseala!

 

Nu o sa-mi insel niciodata partenerul.Atat timp cat sunt satisfacuta emotional si sexual nu vad de ce mi-ar trebui altcineva chiar si pentru "o mica/mare partida".Daca momentul va veni cand nu voi mai fi saisfacuta din aceste puncte de vedere ...nu mai vad rostul relatiei.Am pus punct si ma orientez catre altcineva care poate sa-mi satisfaca asteptarile.

Alt motiv ar fi ideologia si dogma in care cred si joaca un rol important in existenta mea,influentandu-mi in parte deciziile in acest domeniu.

 

Eu personal nu voi intelege in vecii vecilor notiunea de aiubi partenerul dar il insela ceea ce implica ai trada increderea si al minti.Nu stiu cum poate cineva sa minta si sa tradeze o persoana pe care sustine ca o iubeste.Pentru mine asta nu este iubire.Am pretentie la incredere si loialitate si prin urmare asta ofer si eu.Cel putin asta este parerea mea.Nu am pretentii sa fie impartasita.Fiecare cu moralitatea lui/ei.

 

ca barbatii inseala, dar isi iubesc jumatatea.

 

Unul dintre cele mai mari bullshit-uri pe care am avut vreodata neplacerea sa-l aud. Dar ma rog...to each his own :cheer:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa-ti spun si eu o chestie Koss ,si cu asta te las.

 

' Te rog sa anunti 'publicul' cand o vei pati..ca sa invete si copii nostri cat de usor se pot arde si poate, nu vei mai fi eroul, ci personajul negativ'.

..macar spune-ne noua cum decurg aventurile tale.. si relatia intima cu iubita

 

ca sa tragem si noi o concluzie in timp, deci mai credibila :)

 

"E mai pacat sa postesti cu gandul la dulce decat sa nu il tii! ".

no, de ai fi aici, nu doar ca te-as judeca da cred ca te-as si bate..hmm..dar deh, ma abtin .. :cheer: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu personal nu voi intelege in vecii vecilor notiunea de aiubi partenerul dar il insela ceea ce implica ai trada increderea si al minti.Nu stiu cum poate cineva sa minta si sa tradeze o persoana pe care sustine ca o iubeste.Pentru mine asta nu este iubire.Am pretentie la incredere si loialitate si prin urmare asta ofer si eu.Cel putin asta este parerea mea.Nu am pretentii sa fie impartasita.Fiecare cu moralitatea lui/ei.

 

Unul dintre cele mai mari bullshit-uri pe care am avut vreodata neplacerea sa-l aud. Dar ma rog...to each his own :cheer:

da, asa ziceam si io.

 

mie mai imi place una: ei se jura ca nu f.....

da' i-am prins cu p...-n gura, nu?

 

vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaai ce urat am spus!!!!!!!

flufyy, nu ti-e rusine? :) :) :P :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unul dintre cele mai mari bullshit-uri pe care am avut vreodata neplacerea sa-l aud. Dar ma rog...to each his own :cheer:

 

atat timp cat un el sustine asta, cine sunt eu sa contest?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am militat atata pentru egalitatea intre sexe, dar o sa intelegem vreodata ca nu o sa gandim niciodata la fel, ca nu o sa avem niciodata aceleasi perspective asupra vietii, a relatiilor, a dragostei?!

Noi femeile nu concepem sa inselam fara sa avem sentimente si daca facem asta, punem punct relatiei in care eram implicate.

Ei nu gandesc asa, ei vor nu o femeie, ci un amalgam de femei si daca reusesc sa gaseasca asta intr-o singura femeie, sunt fideli. Daca nu, raman cu cea pe care au ales-o si o iubesc si cauta completarea.

 

Diferenta dintre noi si ei este ca noi suntem mai naive, avem senzatia ca am gasit perfectiunea si, daca vom constata ca nu am gasit-o, ori ne complacem asa, ori divortam. Ei raman langa partenera, chiar daca o inseala, Daca partenera nu simte, daca relatia lor nu se schimba in rau, daca el e suficient de istet incat ea sa nu afle niciodata si daca el isi gaseste amanta (completarea) cu cap, atunci totul e perfect, iar casnicia poate merge chiar mai bine.

 

 

Nu impartasim aceleasi opinii, si aici ma refer la noi, cei care am postat pe acest topic, insa ar fi bine sa acceptam ca in viata exista tot felul de variante de casnicii, infidelitati, oameni, pareri etc... Si am putea sa acceptam aceste lucruri fara sa judecam sau sa ironizam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am militat atata pentru egalitatea intre sexe, dar o sa intelegem vreodata ca nu o sa gandim niciodata la fel, ca nu o sa avem niciodata aceleasi perspective asupra vietii, a relatiilor, a dragostei?!

Noi femeile nu concepem sa inselam fara sa avem sentimente si daca facem asta, punem punct relatiei in care eram implicate.

Ei nu gandesc asa, ei vor nu o femeie, ci un amalgam de femei si daca reusesc sa gaseasca asta intr-o singura femeie, sunt fideli. Daca nu, raman cu cea pe care au ales-o si o iubesc si cauta completarea.

 

Diferenta dintre noi si ei este ca noi suntem mai naive, avem senzatia ca am gasit perfectiunea si, daca vom constata ca nu am gasit-o, ori ne complacem asa, ori divortam. Ei raman langa partenera, chiar daca o inseala, Daca partenera nu simte, daca relatia lor nu se schimba in rau, daca el e suficient de istet incat ea sa nu afle niciodata si daca el isi gaseste amanta (completarea) cu cap, atunci totul e perfect, iar casnicia poate merge chiar mai bine.

 

 

Nu impartasim aceleasi opinii, si aici ma refer la noi, cei care am postat pe acest topic, insa ar fi bine sa acceptam ca in viata exista tot felul de variante de casnicii, infidelitati, oameni, pareri etc... Si am putea sa acceptam aceste lucruri fara sa judecam sau sa ironizam.

imi place ca esti atat de toleranta cu cei ca Funny, dar in acelasi timp atat de intokeranta cu cei care ironizeaza pe cei ca Funny si ba mai mult - ii judeca :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×