Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

90% din cazurile celor care ies din trup atrag şi duhuri necurate cu ei?

Postări Recomandate

Si eu cred la fel , acolo unde este iubire , indiferent de natura ei , frica nu are ce cauta.

FRICA de a nu rani pe cineva inseamna RESPECT si e IUBIRE.... deci iara pe linga PROFUNZIMEA Sfintei Scripturi :lol:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
FRICA de a nu rani pe cineva inseamna RESPECT si e IUBIRE.... deci iara pe linga PROFUNZIMEA Sfintei Scripturi :lol:

multa iubire

 

" Frica de a nu-L ranii " pe Dumnezeu ? Sa fim seriosi listener , de cind Atotputernicul tau poate fi ranit de niste bieti muritori ? Una este GRIJA si cu totul altceva este FRICA si asta in relatiile interumane ! De fapt asa e , PROFUNZIMEA Sfintei Scripturi se bazeaza mai mult pe frica decit pe iubire : ti-am adus multe dovezi si tu stii si mai multe dar nu poti sa recunosti asta , ar fi blasfemie.

Editat de VEMANS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
" Frica de a nu-L ranii " pe Dumnezeu ? Sa fim seriosi listener , de cind Atotputernicul tau poate fi ranit de niste bieti muritori ? Una este GRIJA si cu totul altceva este FRICA si asta in relatiile interumane ! De fapt asa e , PROFUNZIMEA Sfintei Scripturi se bazeaza mai mult pe frica decit pe iubire : ti-am adus multe dovezi si tu stii si mai multe dar nu poti sa recunosti asta , ar fi blasfemie.

ti-am dat un exemplu ca sa intelegi nu ca Dumnezeu poate fi ranit , desi daca merg pe iubirea divina care are multaaaaaaaa rabdareeeeeeeeee AIA POATE ''FI RANITA'' si atunci se aplica LEGEA DIVINA si acolo frica este strasnica daca se aplica ,deci '' frica de Dumnezeu ESTE INCEPUTUL INTELEPCIUNII daca intelegi profunzimea Sfintei Scripturi ....... iar la dovezile tale ti-am adus o gramada de ''anti-dovezi'' (argumente ca nu cunosti profunzimea ei) :lol: deci BLASFEMIE e ca si explicate NU VREI sa le accepti...asta se numeste mandrie si diavolul de asta a cazut :soc: :)

multa iubire

Editat de the_listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa pastrati subiectul topicului.Pentru dezbateri despre Dumnezeu va invit pe forumul de Religie si spiritualitate.Urmatorele postari off topic vor fi sterse.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta este o prostie...Iesi in fiecare seara in astral in timpul somnului. Daca s-ar intampla sa intre cineva , asta se face doar daca exista fisuri in corpul mental. Sufletul este legat de corp prin cordonul de argint. Deci, posedarea se poate intampla oricand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CAnd iesi nu deschizi o usa pe care pot intra spiritele?

 

Unde se poate ajunge cand au intrat "spiritele" adica duhurile necurate:

 

 

amice in fiecare seara cand te duci la nani sufletul tau se duce la dumnezeu deci iese din corp .so in fiecare sear esti prada demonilor .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu cred la fel , acolo unde este iubire , indiferent de natura ei , frica nu are ce cauta.

Frica, la fel ca si durerea sunt cele care ne tin in viata si ne protejeaza de pericole. A-ti invinge frica pentru cei pe care-i iubesti, nu inseamna ca ea nu exista!

Frica creste nivelul de adrenalina si ne da putere pentru a ne salva pe noi insine si pe cei iubiti. Durerea ne atentioneaza ca ceea ce se exercita asupra noatra ne poate mutila, rani grav sau chiar ucide.

 

" Frica de a nu-L ranii " pe Dumnezeu ? Sa fim seriosi listener , de cind Atotputernicul tau poate fi ranit de niste bieti muritori ?

Cine iubeste poate fi ranit. Nu fizic, ci exact in sursa iubirii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Otilio, daca nu-ti convine, nu citi! Ce tot strambati din nas voi astia prototipuri moderne si emancipate?

 

Ne mai lasi cu parintele Paisie si www.crestin ortodox.ro?

Aici prezinta experiente personale, nu ne tot baga pe gat experientele altora.Punct.

 

 

Se poate ca sufletul sa iasa din corp pe timpul noptii, dar alaturi de el este si ingerul pazitor. Iar demonii nu se pot juca cu ingerii pazitori.

amice in fiecare seara cand te duci la nani sufletul tau se duce la dumnezeu deci iese din corp .so in fiecare sear esti prada demonilor .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Otilio, daca nu-ti convine, nu citi! Ce tot strambati din nas voi astia prototipuri moderne si emancipate?

 

 

 

 

Se poate ca sufletul sa iasa din corp pe timpul noptii, dar alaturi de el este si ingerul pazitor. Iar demonii nu se pot juca cu ingerii pazitori.

 

atunci inseamna ca ce posteaza dimineata e abureala q.e.d.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×