Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

90% din cazurile celor care ies din trup atrag şi duhuri necurate cu ei?

Postări Recomandate

eu ti-am raspuns serios, daca vrei detalii, citeste si tu maculatura de specialitate

si eu tot serios te intrbasem.

acuma, findca tot nu mi se deschide dvdu cu scarface o sa ma uit in ieremia sa vad si io ezact.

nu ca sa te contrez, doar ca nu-mi amintesc.

 

 

p.s. am verificat. n-aveam ce sa-mi amintesc, si stiam asta, ca nu e asa cum ai zis. poate confunzi cartile, dar cel putin in ieremia, da, mi-am amintit, patrick dempsey il joaca pe ieremia, nu apar bolnavii astia de care zici tu.

 

din context reiese clar ca buna ziua ca aia care il contrau pe ieremia erau oameni de sus, prinsi in cercurile si jocurile politice dintre evrei, babilonieni, egipteni, sirieni. imparatul era doar o marioneta in maiinile lor.

deci din nou iti spun serios ca n-am gasit ceea ce tu afirmi.

dar mai insist putin, desi e putin probabil sa gasesc ceva.

Editat de Fluffycat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pacatele astea cu magie pot fi sterse prin spovedire. Nimic personal dar daca resusesc sa scot pe cineva din magie mi se iarta si mie niste pacate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lucrurile acestea se intampla persoanelor care nu au o experienta,s-au documentat si in cele mai multe cazuri,fac exercitii din anumite carti care le promite decorporalizarea.Exercitiile au in ele o parte importanta din domeniul Yoga si din pacate,lumea ori a uitat ori nu stie ca Yoga este tehnica preferata folosta pt a se inchina zeului Shiva (zeul haosului).Oare aceste lucruri nu au legaturi cu acele fiinte odioase?

Alt lucru,depinde de evolutia spiritului care va fi atras de energia sa.

Daca pers. aceea lasa ca totul sa se intample din legile divine,nu se simtea atat de rau si mai ales nu ajungea in pragul nebuniei.Este adevarat ca in Astral poti invata multe,dar aceste cunostiinte le capeti in armonie daca tu crezi numai si numai lui D-zeu.

Dedublarea sau decorporalizarea poate fi f. calma si luminatoare ... daca lasa-ti ca natura sa lucreze si sa faceti voia Tatalui(va spun din proprie experienta),altfel veti aduce cu voi spirite rele

 

 

 

mergeti intr-un spital de psihiatrie sa vedeti cati aud voci, la cati le vorbesc diverse "entitati", fara ca sa fi iesit vreounu din trup

 

acum mii de ani, la un proroc veritabil, erau 1000 de schizofreni in spate care il concurau, scrie asta negru pe alb in cartea lui Ieremia din Biblie, Ieremia nu-si putea tine predicile in templu pentru ca era bruiat de schizofreni, care aveau si ei viziunile lor

 

ce sunt aceste voci sau "entitati" se stie, dar nu e locul aici sa detaliez

 

Ma scuza-ti insa aici nu vorbim despre bolnavii psihici(sau cel putin asta cred eu,pt ca daca ma insel,numai are rost sa mai discut pe tema aceasta.Schizofrenicii sunt altceva,pe cand cei care experimenteaza dedublarea sunt perfect normali.E adevarat ca acesti bolnavi psihici insinueaza multe lucruri "paranormale" insa ei vor sa-si ascunda nebunia in asa ceva."un paranormal trebuie sa fie pe cat de normal posibil" spunea d-na Nina Petre,un bun medium si clarvazator.

Ca se poate ajunge la schizofrenie din cauza paranormalului,este cu totul altceva,dar vina o are persoana respectiva pt ca a facut o obsesie si a dorit cu orice pret un lucru,astfel adunand langa ea o multime de spirite inferioare,care se vor "juca" spiritual pana il va innebuni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multi experimentatori care studiaza spiritismul si magia au venit cu semnale de alarma puternice:

Un studiu la un spital de boli nervoase a relevat ca 70% din bolnavi au facut spiritism .Fiecare sedinta de spiritism am inteles ca se poate face doar daca cei prezenti se invoiesc sa predea din puterea lor nervoasa catre spirite s cand raman fara ea e nasol.

Editat de Dimineata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multi experimentatori care studiaza spiritismul si magia au venit cu semnale de alarma puternice:

Un studiu la un spital de boli nervoase a relevat ca 70% din bolnavi au facut spiritism .Fiecare sedinta de spiritism am inteles ca se poate face doar daca cei prezenti se invoiesc sa predea din puterea lor nervoasa catre spirite s cand raman fara ea e nasol.

 

Iar vorbesti din auzite.

Am mai spus si repet,nu toti nebunii sunt paranormali si nu toti paranormalii sunt nebuni.

Cei care au avut asemenea experiente LE-AU AVUT EXCLUSIV DIN VINA LOR,sunt cei care cauta senzationalul cu orice pret,cei care vor sa manipuleze si care se apuca de diverse practici fara sa cunoasca.

Si,nu in ultimul rand,depinde foarte mult de vibratia pe care o au persoanele respective.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar vorbesti din auzite.

Am mai spus si repet,nu toti nebunii sunt paranormali si nu toti paranormalii sunt nebuni.

Cei care au avut asemenea experiente LE-AU AVUT EXCLUSIV DIN VINA LOR,sunt cei care cauta senzationalul cu orice pret,cei care vor sa manipuleze si care se apuca de diverse practici fara sa cunoasca.

Si,nu in ultimul rand,depinde foarte mult de vibratia pe care o au persoanele respective.

 

 

Ai dreptate!

Si ca o completare...daca iesi din trup ceri protectie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Conform Legii noi , Biserica Ortodoxa da in fiecare Duminica Sfanta Impartasanie , mancare pentru viata vesnica, trupul si sangele Mantuitorului

 

Cred ca Dumnezeu a facut cu omul doua intelegeri . Vechiul Legamant sau intelegere facut parca cu poporul evreu si Noul legamant facut de IIsus Mesia cu toti oamenii.

http://www.tentmaker.org/tracts/OldVsNewCovenant.html

 

Iata ce e scris:

Ioan 6

" 54. Cel ce măn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×