Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

90% din cazurile celor care ies din trup atrag şi duhuri necurate cu ei?

Postări Recomandate

daca vrei sa te inchini altor zei poti sa o faci si fara sa faci yoga , daca vrei sa faci yoga poti sa o faci si fara sa aduci ofrande zeilor .

cine vrea sa mediteze poate sa o faca si acasa. si btw si preotii mediteaza crezi ca se inchina lui shiva sau brahma?

e o prostie sa tot dati in alte doctrine doar sa arti ca a ta e mai tare . isihasmul e aproape identic cu yoga dar e bun ca ii zice isihasm si e crestin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Meditatia si rugaciunea pot fi doua lucruri total diferite.La meditatie yogina nu crestina ma refer s-ar putea sa te conectezi cu o entitate rea. La rugaciune vorbesti cu Dumnezeu.

Yoga se opreste la starea de Nirvana care este vederea sufletului si considera a fi asta capat de drum si ajunge la concluzii gresite. Ortodoxia merge mai departe de aici pana la vizitarea raiului din aceasta viata.

 

 

 

Marturia unui tanar care a practicat yoga si tehnici de bioenergie

 

 

 

La

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pune linck-ul catre site,nu paste/copy kilometrice fara contributie personala.Urmatoarele de acest gen le voi sterge.

 

Dupa cum am mai spus,cunoastem scrierile de pe www.crestinortodox.ro.Oare crezi ca se bucura de credibilitate?Sunt manipulari pentru cei care nu pot gandi singuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In teorie esti intangibil in momentul iesirii din corp .Se presupune ca exista un " lant de argint " care leaga corpul astral de corpul fizic iar in momentul calatoriilor singurul impediment ar fi anumite entitati care cel mult ar incerca sa te sperie pentru a parasi acel taram si a reveni in corpul tau fizic.Repet In Teorie...

Editat de phatt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mergeti intr-un spital de psihiatrie sa vedeti cati aud voci, la cati le vorbesc diverse "entitati", fara ca sa fi iesit vreounu din trup

 

acum mii de ani, la un proroc veritabil, erau 1000 de schizofreni in spate care il concurau, scrie asta negru pe alb in cartea lui Ieremia din Biblie, Ieremia nu-si putea tine predicile in templu pentru ca era bruiat de schizofreni, care aveau si ei viziunile lor

 

ce sunt aceste voci sau "entitati" se stie, dar nu e locul aici sa detaliez

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mergeti intr-un spital de psihiatrie sa vedeti cati aud voci, la cati le vorbesc diverse "entitati", fara ca sa fi iesit vreounu din trup

 

acum mii de ani, la un proroc veritabil, erau 1000 de schizofreni in spate care il concurau, scrie asta negru pe alb in cartea lui Ieremia din Biblie, Ieremia nu-si putea tine predicile in templu pentru ca era bruiat de schizofreni, care aveau si ei viziunile lor

 

ce sunt aceste voci sau "entitati" se stie, dar nu e locul aici sa detaliez

da' de cand esti matale teolog?

zi si mia unde sa citesc, in ieremia. pe bune. m-ai facut curioasa.

e si un film suprb facut dupa ieremia cu actoru ala frumos, da nu-mi amintesc acuma.

 

auzi?

ce-s aia schizofreni? io daca am adormit azi in buz, cu capu' pe geam si acuma imi trepideaza creieru' si parca tot aud motoru' ala......ce se cheama asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da' de cand esti matale teolog?

zi si mia unde sa citesc, in ieremia. pe bune. m-ai facut curioasa.

e si un film suprb facut dupa ieremia cu actoru ala frumos, da nu-mi amintesc acuma.

 

auzi?

ce-s aia schizofreni? io daca am adormit azi in buz, cu capu' pe geam si acuma imi trepideaza creieru' si parca tot aud motoru' ala......ce se cheama asta?

 

am vazut si eu filmul ala, Jeremiah, e bine realizat, se spune si in film si in biblie cati schizofreni il concurau pe Jeremiah

 

un schizofren e un om care are halucinatii auditive, vizuale, care rade cand i se intampla ceva rau lui sau altora si plange cand are parte de bucurii, el sau altii, ca deaia e schizofren, de la grecescul schizos, despartit, scindat

 

natiunea rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am vazut si eu filmul ala, Jeremiah, e bine realizat, se spune si in film si in biblie cati schizofreni il concurau pe Jeremiah

 

un schizofren e un om care are halucinatii auditive, vizuale, care rade cand i se intampla ceva rau lui sau altora si plange cand are parte de bucurii, el sau altii, ca deaia e schizofren, de la grecescul schizos, despartit, scindat

 

natiunea rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
schizofrenia asta de care zici e tot una cu delirium tremens? crede-ma ca habar n-am :stars: :doh: :P

am citit la freud despre astea dar .......n-am citit cu prea multa atentie si n-am retinut.

 

pan' la urma imi zici si mia de ce aud motoare in cap?

 

si unde sa caut in cartea ieremia ca ai zis tu?

 

eu ti-am raspuns serios, daca vrei detalii, citeste si tu maculatura de specialitate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×