Sari la conținut
Forum Roportal
thunami

Capacitati paranormale

Postări Recomandate

Thunami eu de fapt doream sa te intreb ca unde m-as putea situa pe scara de masurare a puterilor paranormale?

Daca manifesti capacitati concrete - incepi sa vezi aura, bioenergie, magnetism - indiferent de nivelul performantei, dar nu spontan, ci controlat, te situezi pe finalul treptei 4 inceputul treptei 5. Daca ai doar manifestari spontane, cat de dese ar fi, fara a le controla, esti in prima jumatate a nivelului 4.

 

Pe mine m-a fascinat mereu ideea de ce omul e inzestrat cu capacitati paranormale din nastere si le pierde odata cu implinirea varstei de 7 ani.

De fapt nu stiu daca "le pierde" dar cu timpul se diminueaza

 

Cel mai interesant lucru pe care l-am realizat a fost sa vad prin ochii altei persoane. Ei bine si acum imi aduc aminte de ziua aceea. Eram mic ... sa zic clasa a 6-a sau a 7-a. Eram intr-o tabara si ne jucam. Nu mai stiu cine a venit cu ideea de a incerca ceva. Stateam fata in fata cu alta persoana si ne simteam fiecare pulsul. Ne tineam de mana pentru a ne simti pulsul. Ea (era o ea in fata mea) tinea in mana cartile de joc, iar eu cu ochii inchisi trebuia sa aleg 3. Care mi se cereau. Ei bine atunci cred ca mi s-a intamplat cel mai straniu lucru. Am vazut pur si simplu cartile prin ochii persoanei care le tinea. Si le-am extras din pachet exact pe cele 3 cerute.

 

Acum vine partea a 2-a. NU stiu daca asta tine neaparat de paranormal, de capacitate paranormala, din moment ce se stia ca se poate comunica asa. Noi nu am facut decat sa incercam ce se stia. Poate tine de magie. Poate tine de cu totul altceva, ce lumea aceasta a uitat.

Nu neaparat se pierd, mai degraba se atrofiaza. Daca aceste capacitati ar fi educate de la o varsta frageda s-ar dezvolta foarte mult. Mai intervine si otravirea creierului cu tampeniile acestei lumi, astfel ca se pierde treptat din energia alocata pentru aceste capacitati, trebuind formate altele, care nu sunt native.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am tot gandit ... sper sa fac bine ceea ce fac acum

 

Vreau sa va povestesc ceva, mai ales celor care vor sa isi dezvolte capacitatile paranormale.

Totul s-a intamplat in timp ce citeam o revista. La un moment dat ... privrea mea a inceput sa fie din ce in ce mai incetzoshata. Am strans ochii, sa imi revin, in fata ochilor vedeam ceva umbre si fel de fel de culori.

Vedeam un fel de ecran de cinema cu un semn pe el. Panza de la ecran isi schimba rapid culoarea. Am strans ochii si imaginea s-a stabilizat. Era incredibil de clara.

O sa incerc sa va desenez semnul vazut jos.

 

Ceea ce vreau sa va spun este ca am intrebat in stanga si in dreapta ce inseamna. Mi s-a spus ca am ajuns intr-un loc in care nu aveam voie. Nu mi s-a explicat niciodata ce inseamna semnul acela. Nici eu nu m-am mai preocupat, pana acum.

 

semn.jpg

 

 

Oricum, l-am desenat rapid in Paint. Prima oara nu l-am vazut ca pe un trident, l-am vazut ca pe un 3 intors si apoi 1 in mijloc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu semnul ala este litera "xi" din greaca...mai multe nu stiu. Cert e ca l-am vazut acum vreo doua zile cand ne preda profa ceva la mate :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am tot gandit ... sper sa fac bine ceea ce fac acum

 

Vreau sa va povestesc ceva, mai ales celor care vor sa isi dezvolte capacitatile paranormale.

Totul s-a intamplat in timp ce citeam o revista. La un moment dat ... privrea mea a inceput sa fie din ce in ce mai incetzoshata. Am strans ochii, sa imi revin, in fata ochilor vedeam ceva umbre si fel de fel de culori.

Vedeam un fel de ecran de cinema cu un semn pe el. Panza de la ecran isi schimba rapid culoarea. Am strans ochii si imaginea s-a stabilizat. Era incredibil de clara.

O sa incerc sa va desenez semnul vazut jos.

 

Ceea ce vreau sa va spun este ca am intrebat in stanga si in dreapta ce inseamna. Mi s-a spus ca am ajuns intr-un loc in care nu aveam voie. Nu mi s-a explicat niciodata ce inseamna semnul acela. Nici eu nu m-am mai preocupat, pana acum.

 

semn.jpg

Oricum, l-am desenat rapid in Paint. Prima oara nu l-am vazut ca pe un trident, l-am vazut ca pe un 3 intors si apoi 1 in mijloc.

Stai linistit, semnul asta nu semnifica nimic deosebit pentru tine. Nici pentru altii. Am vazut mii de astfel de semne si nu m-a ajutat cu nimic. Totul e sa iti provoci creierul sa iti deschida astfel de porti la comanda. Dar ai de lucru aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Thunami, e ok ce zici. Sunt constient ca tot ceea ce nu pot controla e rau. Revenind la semn, singura persoana care mi-a zis ce e a spus ca e semnul "AUM"

 

In alta ordine de idei dupa ce l-am vazut am tot cautat pe net despre semne / simboluri si am gasit un semn asemanator (nu identic) care reprezenta ceva de genu ... rugaciunea finala / suprema. Spunea ca e un semn foarte puternic, si nici macar cei mai de seama initiati nu il folosesc pentru ca daca il foloseste cineva care nu este foarte pur (special al folosit termenul de "foarte pur") atrage raul absolut. Deci poate produce si bine dar si rau. De fapt dualismul se gaseste in tot ceea ce facem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Thunami, e ok ce zici. Sunt constient ca tot ceea ce nu pot controla e rau. Revenind la semn, singura persoana care mi-a zis ce e a spus ca e semnul "AUM"

 

In alta ordine de idei dupa ce l-am vazut am tot cautat pe net despre semne / simboluri si am gasit un semn asemanator (nu identic) care reprezenta ceva de genu ... rugaciunea finala / suprema. Spunea ca e un semn foarte puternic, si nici macar cei mai de seama initiati nu il folosesc pentru ca daca il foloseste cineva care nu este foarte pur (special al folosit termenul de "foarte pur") atrage raul absolut. Deci poate produce si bine dar si rau. De fapt dualismul se gaseste in tot ceea ce facem.

Incercand sa folosesc un astfel de semn revelat am dat de belea - asa cum spui atrag atat binele cat si raul. Asa ca multumeste-te cu revelatia si poate peste ani iti va folosi. Cu astfel de lucruri trebuie sa ai rabdare. Aici chiar nu te pot ajuta cu nimic. Tot ce se poate sa fie o cheie, asa ca nu te juca cu semnele astea ca nu stii unde duc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×