Sari la conținut
Forum Roportal
thunami

Capacitati paranormale

Postări Recomandate

Nu stiu daca se poate numi capacitate paranormala, dar eu zic ca ceea ce mi se intampla este destul de bizar. :hi:

Adeseori stiu ceea ce vrea sa-mi spuna interlocutorul, continundu-i fraza de fiecare data.

Nu tine de paranormal.E vorba de intuitie sau deducere.Si mie mi se intampla de multe ori si cred ca oricui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca se poate numi capacitate paranormala, dar eu zic ca ceea ce mi se intampla este destul de bizar. 8)

Adeseori stiu ceea ce vrea sa-mi spuna interlocutorul, continundu-i fraza de fiecare data. Plus ca asta nu se opreste aici. NU mi se pare ceva cu care sa ma mandresc zic eu :lol2: , dar dau in carti foarte bine...Ma atrage foarte mult tot ceea ce tine de tarot, de chiromantie, citit in palma, etc. Stiu ca dau in carti bine pentru ca dau de ceva timp si la toti carora le-am dat, ce le-am spus ca iese asa a fost... :nea:

plus ca visele acelea pe care le are Mady le am si eu. Cateodata dorm si simt cum o amorteala imi invadeaza corpul, nu mai pot sa ma misc sub nici o forma chiar daca ma chinui din rasputeri, incerc sa tip, dar nu pot, sunt prinsa in acel vis de parca partea fizica ar fi separata de cea spirituala...

Toate visele care le am prevestesc ceva, mai mult sau mai putin...tin minte ca acum aprox. un an i-am spus mamei ca am visat ceva si ca mi se pare ca cineva o sa se imbolnaveasca grav...peste cateva zile am aflat ca mama are o infectie grava la rinichi :lol2: . Si asta nu ar fi singurul exemplu. Stiu in mare parte cam ceea ce o sa se intample, adica de exemplu, daca eu zic ca ploua maine si sunt convinsa de ceea ce zic, va ploua sigur. :)

Plus ca am o groaza de presentimente. De fiecare data cand se intampla ceva rau mai important pentru mine sau cei dragi, intotdeauna presimt. Am si presentimente de bine, dar mai rar, ce-i drept pentru ca asa sunt lucrurile bune. Mai rare :) . De obicei imi dau seama si ce se va intampla cand am un presentiment...nu e ceva care sa-mi placa pentru ca sincer mi-e groaza sa stiu ce se va intampla....daca aflu din timp de moartea cuiva drag mie sau mai stiu eu ce?! :hi: :)

Interesanta expunere. Ai incercat vreodata sa cultivi aceste capacitati?

Incearca sa citesti mai mult in mintea unui om. Percepi gandurile inainte de a fi rostite. Asta e o capacitate puternica. Daca si poti transmite ganduri fara sa le rostesti esti o telepata. Despre vise premonitorii am mai vorbit pe forum. Dispui de frecventa cerebrala necesara interferarii cu viitorul. de asemenea ai energie suficienta pentru a percepe viitorul si in stare constienta. Incearca sa 'ghicesti' prin carti evenimente viitoare. Alege un moment din viitor si incearca sa aflii ce se va intampla sau cum vor evolua evenimente prezente. S-ar putea sa detii puteri pe care unii le numesc 'oracol'!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-aduc aminte de un sms pe care l-am scris, unei prietene, ceva de genul "undele telepatice incep sa functioneze si la voi, [bla bla] " mai mult in gluma :hi: intr-un moment in care nici nu se punea in discutie ce ziceam eu acolo 8) . Dar nu era prezicere, intr-un fel era desfasurarea naturala a lucrurilor. s-a intamplat cum am zis eu. si nu e sigurul exemplu. in orice caz nu pun problema capacitatilor paranormale :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu tine de paranormal.E vorba de intuitie sau deducere.Si mie mi se intampla de multe ori si cred ca oricui.

Nu cred ca poti sa deduci sau sa intuiesti ceea ce vrea spuna toata lumea. Poti deduce sau intui ceea ce vor persoanele pe care le cunosti destul de bine sa spuna. Insa nu poti deduce ce spune o persoana pe care o cunosti de o ora, de exemplu. Iti mai trebuie si ceva in plus pentru asta. :)

 

Interesanta expunere. Ai incercat vreodata sa cultivi aceste capacitati?

Incearca sa citesti mai mult in mintea unui om. Percepi gandurile inainte de a fi rostite. Asta e o capacitate puternica. Daca si poti transmite ganduri fara sa le rostesti esti o telepata. Despre vise premonitorii am mai vorbit pe forum. Dispui de frecventa cerebrala necesara interferarii cu viitorul. de asemenea ai energie suficienta pentru a percepe viitorul si in stare constienta. Incearca sa 'ghicesti' prin carti evenimente viitoare. Alege un moment din viitor si incearca sa aflii ce se va intampla sau cum vor evolua evenimente prezente. S-ar putea sa detii puteri pe care unii le numesc 'oracol'!

Da, as vrea sa le cultiv, dar ideea e ca nu prea stiu cum. :hi: 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca poti sa deduci sau sa intuiesti ceea ce vrea spuna toata lumea. Poti deduce sau intui ceea ce vor persoanele pe care le cunosti destul de bine sa spuna. Insa nu poti deduce ce spune o persoana pe care o cunosti de o ora, de exemplu. Iti mai trebuie si ceva in plus pentru asta. :lol2:

Da, as vrea sa le cultiv, dar ideea e ca nu prea stiu cum. :hi: 8)

 

Ai uitat sa specifici asta nu-i asa? :)"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca poti sa deduci sau sa intuiesti ceea ce vrea spuna toata lumea. Poti deduce sau intui ceea ce vor persoanele pe care le cunosti destul de bine sa spuna. Insa nu poti deduce ce spune o persoana pe care o cunosti de o ora, de exemplu. Iti mai trebuie si ceva in plus pentru asta. :)

Da, as vrea sa le cultiv, dar ideea e ca nu prea stiu cum. :hi: 8)

Am sa ma gandesc la un test pentru tine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sunt un om normal si foarte normal.

Daca iau in considerare faptul ca uneori se intampla lucruri aparent anormale atunci pot spune ca sunt un om cu capacitati paranormale pasive. Se poate sa spun asa ceva?

Visuri care se repeta identic de multe ori si care nu pot sa le uit fac parte din paranormal?

Faptul ca acum visul se continua pe acea tema cu o anume evolutie ...

Faptul ca pot spune daca cineva imi vrea raul sau nu. Daca minte, ce gandeste.

Dar daca sunt vizitat de omul luminos?

Pana acum nu pot spune ca am capacitati paranormale dar ma incearca o teama de care nu pot scapa.

Cum scap de aceasta teama ma intereseaza pe mine. Sunt convins ca daca voi depasi teama voi castiga si un indrumator fie el luminos sau humanoid....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca sunt un om normal si foarte normal.

Daca iau in considerare faptul ca uneori se intampla lucruri aparent anormale atunci pot spune ca sunt un om cu capacitati paranormale pasive. Se poate sa spun asa ceva?

Visuri care se repeta identic de multe ori si care nu pot sa le uit fac parte din paranormal?

Faptul ca acum visul se continua pe acea tema cu o anume evolutie ...

Faptul ca pot spune daca cineva imi vrea raul sau nu. Daca minte, ce gandeste.

Dar daca sunt vizitat de omul luminos?

Pana acum nu pot spune ca am capacitati paranormale dar ma incearca o teama de care nu pot scapa.

Cum scap de aceasta teama ma intereseaza pe mine. Sunt convins ca daca voi depasi teama voi castiga si un indrumator fie el luminos sau humanoid....

Si eu am trecut printr-o astfel de experienta, vise initiatice, entitati de lumina, calatorii astrale etc. Putem spune ca toate acestea tin de paranorma. Incearca sa analizazi logic visele, aparitiile entitatii, incearca sa iti stapanesti teama si sa cooperezi cu ecea entitate. Probabil comunica cu tine telepatic sau prin vis. Dar mare grija, poate fi si o entitate malefica!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×