Sari la conținut
Forum Roportal
thunami

Capacitati paranormale

Postări Recomandate

"Cred in vise"

Toti avem puteri paranormale doar ca nu le dam importanta sau le ignoram.

Eu cred in vise...visele mele, simt cand un vis este de luat in considerae si de obicei le interpretez foarte bine... asa zic eu.

Si colegii la servici ma mai intreba, dar nu imi pace sa ma bag in treaba altuia.

De exemplu cand o visez pe o prietena din copilarie stiu ca mi se va intampla ceva rau :crazy: (certuri, discutii),cand o visez impreuna cu mama ei atunci lucrurile sunt mai grave :good: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Cred in vise"

Toti avem puteri paranormale doar ca nu le dam importanta sau le ignoram.

Eu cred in vise...visele mele, simt cand un vis este de luat in considerae si de obicei le interpretez foarte bine... asa zic eu.

Si colegii la servici ma mai intreba, dar nu imi pace sa ma bag in treaba altuia.

De exemplu cand o visez pe o prietena din copilarie stiu ca mi se va intampla ceva rau :think: (certuri, discutii),cand o visez impreuna cu mama ei atunci lucrurile sunt mai grave :P .

 

Deci puterea ta ar consta in deslusirea viselor? Si eu am vise ciudate, dar nu pot sa le deslusesc prea bine asa ca imi vine mie inspiratia...de obicei trebuie sa caut pe net anumite simboluri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar dc thunami nu mai spune nimic????

Daca mai intrii vezi ca am pus o intrebare intr-o pagina anterioara.

Raspunde-mi te rog.

Vad ca esti tare nerabdator sa stii! Rabdarea e una din calitatile - si una din caile - necesare pentru a reusi.

Puterea nu e o stiinta, e o arta. Daca nu ai 'talent' poti invata foarte multe dar ramai din punct de vedere practic doar la realizari minore.

Primul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa te cunosti pe tine si sa te intelegi. Nimeni si nici o carte nu iti pot spune ce se ascunde in adancul tau. tu esti cheia devenirii tale. In alta parte poti gasi doar indrumare, dar mai intai trebuie sa stii ce sa ceri!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am mai spus ca sunt manifestari spontane, inca necontolabile, care se produc tot mai des si tot mai puternic. Prin educatie spirituala si intelectuala purifici energiile interioare care iti permit manifestari tot mai inalte.

Perfect adevarat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vad ca esti tare nerabdator sa stii! Rabdarea e una din calitatile - si una din caile - necesare pentru a reusi.

Puterea nu e o stiinta, e o arta. Daca nu ai 'talent' poti invata foarte multe dar ramai din punct de vedere practic doar la realizari minore.

Primul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa te cunosti pe tine si sa te intelegi. Nimeni si nici o carte nu iti pot spune ce se ascunde in adancul tau. tu esti cheia devenirii tale. In alta parte poti gasi doar indrumare, dar mai intai trebuie sa stii ce sa ceri!

 

 

 

Da...ai dreptate cu rabdarea.

Am inceput sa ma cunosc pe mine,sa ma inteleg destul de bine,s-au schimbat multe lucruri in gandire si nu numai.

Am observat ca nu este numai viata de zi cu zi,materiala,mai sunt si alte lucruri care oamenii nu le vad,nu vor sau nu au timp sa le vada.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit cu mare interes topicul si, cel putin in ceea ce ma priveste, pune degetul pe o "rana" mai veche si greu de impartasit pentru ca lumea se uita un pic :offtopic: . Sa spun si eu ce ma doare?! inca din copilarie imi petreceam noptile visand ca vorbesc cu Dumnezeu, de nenumarate ori, apoi pe la 9 ani am observat ca pot "citi in joaca" viitorul. Am practicat aceasta "joaca" si devenisem destul de bunicica, lumea ma cauta ...eu le spuneam si totul era absolut gratis...o joaca pentru mine, pana Dumnezeu mi-a spus ca lui nu-i place si am incetat imediat. Am experimentat extracorporalitatea de 2 ori, necontrolat, stric tot ceea ce este ceas si il port la mana mai mult de 48 de ore, curentez si ma curentez atat de tare incat ma ustura degetele uneori (nu stiu cum si cand) si....nu stiu cum sa explic asta....simt oamenii cu care vin in contact le simt gandurile (nu le aud efectiv iar daca incerc intentionat nu-mi iese). Stiu ca daca nu am pe cineva sa ma invete ca sa folosesc ceea ce am intru pe un "taram" periculos si pentru acest motiv am stat cuminte, in banca mea, lasand ca totul sa se manifeste simplu si dorindu-mi dese ori sa nu se mai intample (daca tot nu folosesc la nimic ce rost au?!).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vad ca esti tare nerabdator sa stii! Rabdarea e una din calitatile - si una din caile - necesare pentru a reusi.

Puterea nu e o stiinta, e o arta. Daca nu ai 'talent' poti invata foarte multe dar ramai din punct de vedere practic doar la realizari minore.

Primul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa te cunosti pe tine si sa te intelegi. Nimeni si nici o carte nu iti pot spune ce se ascunde in adancul tau. tu esti cheia devenirii tale. In alta parte poti gasi doar indrumare, dar mai intai trebuie sa stii ce sa ceri!

 

Ai mare dreptate! :ok:

 

Da...ai dreptate cu rabdarea.

Am inceput sa ma cunosc pe mine,sa ma inteleg destul de bine,s-au schimbat multe lucruri in gandire si nu numai.

Am observat ca nu este numai viata de zi cu zi,materiala,mai sunt si alte lucruri care oamenii nu le vad,nu vor sau nu au timp sa le vada.

 

E bine ca ai inceput sa te cunosti pe tine insuti...si eu am inceput asta si am observat ca...inainte de a-i cunoaste pe cei din jurul tau, trebuie sa te cunosti pe tine si sa iti anihilezi toate temerile si punctele slabe din sufletul tau! Cred ca asta e calea spre cunoasterea interioara si apoi trezirea celorlalte capacitati! :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am citit cu mare interes topicul si, cel putin in ceea ce ma priveste, pune degetul pe o "rana" mai veche si greu de impartasit pentru ca lumea se uita un pic :offtopic: . Sa spun si eu ce ma doare?! inca din copilarie imi petreceam noptile visand ca vorbesc cu Dumnezeu, de nenumarate ori, apoi pe la 9 ani am observat ca pot "citi in joaca" viitorul. Am practicat aceasta "joaca" si devenisem destul de bunicica, lumea ma cauta ...eu le spuneam si totul era absolut gratis...o joaca pentru mine, pana Dumnezeu mi-a spus ca lui nu-i place si am incetat imediat. Am experimentat extracorporalitatea de 2 ori, necontrolat, stric tot ceea ce este ceas si il port la mana mai mult de 48 de ore, curentez si ma curentez atat de tare incat ma ustura degetele uneori (nu stiu cum si cand) si....nu stiu cum sa explic asta....simt oamenii cu care vin in contact le simt gandurile (nu le aud efectiv iar daca incerc intentionat nu-mi iese). Stiu ca daca nu am pe cineva sa ma invete ca sa folosesc ceea ce am intru pe un "taram" periculos si pentru acest motiv am stat cuminte, in banca mea, lasand ca totul sa se manifeste simplu si dorindu-mi dese ori sa nu se mai intample (daca tot nu folosesc la nimic ce rost au?!).

Ma bucur ca ai avut curajul sa ne dezvalui experientele tale. Puterea ta poate fi foarte mare daca e bine focalizata. Din cate vad tu ai un Invatator si nu inteleg de ce mai cauti altul. Ai incredere in El. Tu poti sa-i intelegi invatatura si sa folosesti cu puterea ta cu rost! Nu mai pierde timpul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tzunami, din cite vad, dupa cum conduci discutiile se pare ca ai ceva puteri paranormale. Le poti cumva demonstra? Dar nu prin povestiri caci asa pot si eu sa spun multe, ci real, palpabil. Sunt curios.

Assiris :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×