Sari la conținut
Forum Roportal
k3dha1sda

dans indian

Postări Recomandate

 

inca de cind eram copil m-am indragostit de muzica indiana.soarta a facut sa ajung in India si sa studiez acolo.m-am specializat in dansuri indiene clasice si traditionale.vizitati pagina mea www.mona_indian_dans.neosite.ro

post-93675-1177594245_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

te cheama cumva mona?

dak da te cheama k pe mn.....si yo sunt fascinata de filmele,muzik si dansurile indiene....imi plac ff mult deoarece au un farmec aparte mai ales punand accent pe sentimente si dragoste......urmaresc de cand eram mik filmele indiene le adooor :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi plac dansurile indiene, si dansurile turcesti, si toate dansurile orientale imi plac. Cel mai mult imi place la ceea ce vad la tv fazele cand de ex fetele fie arabe, turcoaice sau indiene, cand danseaza dansuri traditionale le danseaza din buric. Imi plac astfel de dansuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

inca de cind eram copil m-am indragostit de muzica indiana.soarta a facut sa ajung in India si sa studiez acolo.m-am specializat in dansuri indiene clasice si traditionale.vizitati pagina mea www.mona_indian_dans.neosite.ro

 

 

ma bucur f mult k am vazut msj tau.in septembrie fac nunta si vreau cu un grup de fete sa fac o surpriza si sa dansam un dans indian.dak m-ai putea ajuta cu ceva ar fi super.si inca ceva imi doresc in luna de miere sa ma duc in india (mumbay sau new delhi) si toata lumea imi zice k am innebunit e chiar asa urat?nu e nimik ca in filme?eu traiesc in lmea filmelor indiene

poate imi dai si mie id tau de mesenger sa vb mai multe....ms mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:spiteful: buna mona , numele meu sete sadya si as dorii sa stiu daca oferi cursuri de dans indian si daca poti procura sri si accesorii. multumesc mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

inca de cind eram copil m-am indragostit de muzica indiana.soarta a facut sa ajung in India si sa studiez acolo.m-am specializat in dansuri indiene clasice si traditionale.vizitati pagina mea www.mona_indian_dans.neosite.ro

 

Care dintre aceste stiluri l-ai studiat?

 

1. Bharatanatyam

2. Odissi

3. Kuchipudi

4. Manipuri

5. Mohiniaattam

6. Sattriya

7. Kathakali

8. Kathak

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si mie imi plac dansurile indiene, si dansurile turcesti, si toate dansurile orientale imi plac. Cel mai mult imi place la ceea ce vad la tv fazele cand de ex fetele fie arabe, turcoaice sau indiene, cand danseaza dansuri traditionale le danseaza din buric. Imi plac astfel de dansuri.

 

 

asta-i de antologie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu va cant:

 

Chura liya hai tumne jo dil ko

Nazar nahin churaana sanam

Badalke meri tum zindagaani

Kahin badal na jaana sanam

Oh, le liya dil, oh haai mera dil

Haai dil lekar mujhko na behlaana

 

La dans!! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×