Sari la conținut
Forum Roportal
Niky

Apendicita - operatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

daca afli numele unui doctor spune mi si mie pe messenger id sorinsenculet.Am cautat azi toata ziua pe net si nu am gasit.Am vazut ca ai postat in mai multe locuri dar nici un raspuns ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum aflu ceva te anunt..eu trebuie neaparat sa rezolv problema asta... :lol2:

 

 

 

Eu nu mai stiu.Am fost la un doctor chirurg la ROMGERMED si mi a dat bilet de internare pentru luni la spitalul universitar bucuresti(la sfarsit ma intrebat daca vreau sa ma internez ca oricum nu scap).Azi am fost la un doctor generalist si mi a spus ca nu e apendicita acuta si nu trebuie sa ma internez dar daca ma doare tare sa merg la urgenta.Eu unul nu mai inteleg daca am sau nu :lol2: . Si pe net nu am gasit nimic despre cineva care sa fi fost internat la spitalul asta.Am gasit pe net www.munposan94.ro unde se face si laparoscopic dar nu scrie decat pretul la varianta clasica :lol2: care este minim 140 $ dar tot nu am dat de nimeni care sa fi fost acolo.Se mai poate face la lasermed dar tot nu stiu pretul si cat de buni sunt.Mai merg sambata la alt chirurg sa vad ce spune ala (ca m am plitisit de atatea de multe consultatii de imi vine sa merg direct la operatie numai sa scap mai repede :haha: Am citit tot pe net ca un doctor super este Sorin Paun de la sptalul Floreasca (parca) Povestea cineva ca a fost operata cu muzica de el si ii trimite si acum mesaje de sarbatori la doctor, dar operatia tot clasic se face. Uffffff Plec sa dorm ca ma doare capul :P(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine a fost vorba tot de apendicita acuta...daca mai stateam o saptamana,sigur eram dusa cu salvarea la spital...asa cum am mai scris si pe un alt topic,m`am operat in braila,cu laser,la unul dintre cei mai renumiti doctori,acum 3 ani aproape...acum am auzit k s`ar fi mutat cu totul in bucuresti,datorita succesului ...am trecut prin operatia asta ca si cum nimik nu s`ar fi intamplat...a durat cateva minute si la cateva ore ma simteam perfect...3 zile m`am mai simtit debusolata,dupa care lucrurile au reintrat in normal...buna treaba!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Azi am fost la un doctor generalist si mi a spus ca nu e apendicita acuta si nu trebuie sa ma internez dar daca ma doare tare sa merg la urgenta"

 

 

Eu am o parere foarte proasta de cei de la urgenta....Cand am fost acolo...si eram palida la fata, mi-au zis ca e toxinfectie alimentara deoarece ma durea mai mult in stanga..Daca nu as fi intrebat de posibilitatea sa fie apendicita..as mai fi zis ca sunt si ei oameni..mai gresesc...dar nici macar nu au vrut sa ia in calcul posibilitatea sa fie o apendicita. Mi s-a parut total neprofesional!!!! Nici macar nu m-au palpat...

Editat de ralucii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu gasesc date pe net despre doctorul respectiv :haha: Am sa ma mai interesez.Eu ma bucuram ca nu ma mai doare asa tare dar daca tu spui ca te a durut doi ani inseamna ca oricand poate sa reapara durerile :lol2: Sper sa gasesc un doctor bun pana la urma.

 

"

Ufffff. Cred ca acum depinde si de peste cine dai la urgenta.Multi doctori tampiti in Romania dar sper sa dam si noi de unul bun.De doctorul Dan Sabau ce sa spun, pare ideal dar unde sa dau de el asta e problema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat prietenesc

Lasati prostiile cu laserul ! Nu va preocupati de "indicatiile laserului" in operatia x. Sau de nr de incizii pentru op laparoscopica. Lasati prostiile cu muzica in operatie. Lasati tratamentele naturiset intr-o apendicita acuta ! Mergeti la un chirurg bun ! E tot ce conteaza.

 

Ptr inf dvs - op cu laser NU se fac. Nici la Iasi, nici la Braila, nici la Washington. Exista doar anumite interventii in chir plastica, oftalmo si dermato. In rest tot bisturiul e cel care taie (chiar si in cea laparoscopica).

 

Tot cautind chirurgul care te opereaza cu muzica si cu laser poti sa mori. NU glumesc. De la colecistita sau apendicita se poate muri. Cu sau fara muzica in sala. Chiar si in America.

 

Am facut cont pe site special ca sa va spun ca puteti fi in pericol. Dvs alegeti. Miza e viata Dvs.

Stiu ce vorbesc. Sunt chirurg.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu ce sa mai cred, de aia nici nu vreau sa ma duc la doctori ca sunt foarte multe pareri si nu fac decat sa ma induca in eroare.
ai primit doua informatii care nu se exclud

Apendicele nu se "vede" ca organ la ecografie, dar un medic bun cunoaste semnele unui apendice marit (nici prin palpare nu se 'vede" apendicele, dar ti se poate spune ceva despre).

 

Un sfat prietenesc

Lasati prostiile cu .. Mergeti la un chirurg bun ! E tot ce conteaza.

Dvs alegeti. Miza e viata Dvs.

Stiu ce vorbesc. Sunt chirurg.

va inteleg, dar...

cand nepoata de cinci ani a primit recomandarea sa faca o operatie pntru a i se scoate un lichid suspect din abdomen, m-am intrebat cum de un medic poate face aceasta recomandare nestiind de unde provine lichidul respectiv... adica fata sa devina un client constant al chirurgiei?!?

am fost la un medic naturist si am tinut regimul prescris

dupa sase luni lichidul disparuse si nu au mai aparut semnele respective

consider ca alegand propunerea medicului naturist am procedat corect (si s-a dovedit o alegere buna - acum fata are 10 ani iar sora mea are grija sa ii mentina un regim alimentar cat mai aproape de indicatiile naturistului)

 

operatia ar fi avut justificare daca ar fi vizat cauza, nu efectul!

ce ziceti, domnule doctor chirurg?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce ziceti, domnule doctor chirurg?

 

Mi-am pierdut 10 minute sa-mi fac cont ptr ca am vazut oamni ce isi risca viatza. E treaba fiecaruia sa decida ce vrea. Vreti sa muriti ? Jucati-va. Nu vreti sa muriti ? Cautati un chirurg bun. Un chirurg bun nu este egal unul care opereaza bine ci unul care gindeste foarte bine si opereaza bine.

 

Raspuns pentru pacienti - Zic sa faceti ce vreti. Fiecare are doar o viata pe care isi permite sa o riste. A lui.

 

Raspuns pentru sfatuitori - Succes la sfaturi "competente". Eu nu voi intra in polemica cu nimeni. E ultimul meu mesaj. Sunt convins ca Dvs aveti dreptate si eu sunt un prost care am ajuns chirurg din intimplare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-am pierdut 10 minute sa-mi fac cont ptr ca am vazut oamni ce isi risca viatza. E treaba fiecaruia sa decida ce vrea. Vreti sa muriti ? Jucati-va. Nu vreti sa muriti ? Cautati un chirurg bun. Un chirurg bun nu este egal unul care opereaza bine ci unul care gindeste foarte bine si opereaza bine.

 

Raspuns pentru pacienti - Zic sa faceti ce vreti. Fiecare are doar o viata pe care isi permite sa o riste. A lui.

 

Raspuns pentru sfatuitori - Succes la sfaturi "competente". Eu nu voi intra in polemica cu nimeni. E ultimul meu mesaj. Sunt convins ca Dvs aveti dreptate si eu sunt un prost care am ajuns chirurg din intimplare

 

de ce v-ati simtit jignit, domnule doctor? nu asta a fost intentia mea!

si nu despre sfaturi este vorba aici, ci despre experiente de viata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×