Sari la conținut
Forum Roportal
Tom Bishop

Sportiv roman omorat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Unul dintre cei care au participat la comiterea crimei a fost prins : Raffael Sandor. Mai e unul, care
Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa fie pedepsit de justitia maghiara sau sa fie prins de tigrii fostului lider Arcan,nu stiu ce imi doresc mai mult.

varianta a 2-a mi se pare mai ok.. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si pe gangsterii lui Arcan sa ii impuste Gorbunov.

Asta in iminenta unui conflict balcanic, sa ii implicam si pe raketi.

'ai ba ...lasa conspiratiunea..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
varianta a 2-a mi se pare mai ok.. :stars:

Da,dar nu e cea mai buna solutie. Consider ca Legea ar trebui reformata,introducerea pedepsei cu moartea ar fii de bun augur. Totul trebuie facut prin lege,nimic in afara legii.

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da,dar nu e cea mai buna solutie. Consider ca Legea ar trebui reformata,introducerea pedepsei cu moartea ar fii de bun augur. Totul trebuie facut prin lege,nimic in afara legii.

pai..tot aia este--dar sub o alta forma..mai putin ortodoxa.

atat timp cat legea--fie la noi, fie la ei, fie in alta parte --se "pleaca" in fata clanurilor mafiote, de ce sa nu-i lasam sa se omoare intre ei?

vezi bine, ca la noi, judecatorii iau decizii sub "amenintare" sau , hai sa zicem --frica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai..tot aia este--dar sub o alta forma..mai putin ortodoxa.

atat timp cat legea--fie la noi, fie la ei, fie in alta parte --se "pleaca" in fata clanurilor mafiote, de ce sa nu-i lasam sa se omoare intre ei?

vezi bine, ca la noi, judecatorii iau decizii sub "amenintare" sau , hai sa zicem --frica.

Pai daca incepem sa executam,vei vedea ca se vor schimba lucrurile.

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca incepem sa executam,vei vedea ca se vor schimba lucrurile.

nu se pot face reglementari--pentru ca nu ai la ce face.

prin natura, nu suntem pregatiti pentru asa ceva.

si nici intr-o suta de ani de acum incolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu se pot face reglementari--pentru ca nu ai la ce face.

prin natura, nu suntem pregatiti pentru asa ceva.

si nici intr-o suta de ani de acum incolo.

Nu suntem pregatiti pentru introducerea pedepsei cu moartea,la asta te referi ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce s-a intamplat acolo este bullshit care nu da dovada de patriotism si nici de popor civilizat.

numai "soacrele" matura casa si ascund mizeria sub covor.

am fost in Ungaria--

sunt mai civilizati decat noi--asa este--

dar asta nu inseamna ca acea civilizatie nu are si scursurile ei.

dar pana la urma ce inseamna "civilizat"?

unde incepe si unde se termina notiunea?

 

povestea acestui tanar e trista, iar intamplarea dincolo de tragismul ei spune muuulte despre calitatea de "a fi om"

oare doar compasiunea i-a facut pe unguri sa aprinda lumanari sa aduca flori...sa planga ?

cred ca mai repede rusinea de a fi las....adica dintr-o discoteca plina de oameni...o femeie ,o unguroaica, este agresata , lovita si din atatia barbati care erau de fata...sar sa o apere...un roman...un sarb si un croat....hilar.

si restul oare ce faceau ?....au luat-o "la sanatoasa" cat i-au tinut picioarele....la cati oameni erau in discoteca....ii "mancau" de vii pe agresori , asta-n cazul in care aveau "coloana vertebrala" si un pic din ceea ce incerca newtask sa spuna....civilizatie...

cam asa-i cu civilizatia....intorci capul in masina {tramvai,autobuz,metrou} si te faci ca nu vezi cand 2-3 indivizi (de obicei,da nu musai) mai bronzati, cotrobaie prin buzunarele celui de langa tine....de obicei un om in varsta sau o femeie fara nici o aparare, prea obosita de la munca incat sa mai simta nenorocitii ce-o buzunaresc....

cred ca ar merita linsati...si intr-o lume "civilizata" asta ar trebui sa pateasca....

 

Marian Cozma n-a murit ....el a plecat intr-o lume mai buna....

noi murim, zi de zi, striviti de descoperirea unui mare adevar....suntem "trupuri" fara suflet, demnitate ,curaj...civilizatie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×