Sari la conținut
Forum Roportal
Tom Bishop

Sportiv roman omorat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si tu crezi asta ? :doh:

mai Laure---ma steptam ca tu sa te mai uiti si pe la televizor din cand in cand, nu doar --roportal-- la nesfarsit.

daca tu stii altceva, te rog sa ma luminezi un pic. :o:

eu stiu doar din ce vad la tv si citesc prin ziare,, :o:

=================

vorba lui Ah45--

tot mortul este de vina..

manca-i-ar tata pe ei de baieti de baieti --vezi cum isi apara tara de romani imputiti? :P

 

 

Ete rahat - cauti flame ca baba violul - precum violatorul babei nu poate fi decat un schizofrenic la fel si cel ce'ti va raspunde la flame nu poate fi decat un idiot !

Iubesc tiganii cum iubesc marea lor majoritate sapunul dar mi'e greu sa cred ca aia au "atacat" sportivii fara motiv.Spui "atacat" de parca discoteca ar fi vreo baza sportiva iar tiganii au venit sa le fure baschetii.Discoteca e un loc in care nu mergi singur d'aia si conflitele se produc la nivel de grupuri si nu de indivizi - tigani puteau fi si'n randul sportivilor romani ca nu doar ungurii ii tolereaza

vorbim de un roman -( le reprezenta si tara--'tui mama ei de tara )-ucis cu sange rece de niste matahale unguresti..

==conteaza ca sunt tigani?-- eu zic ca nu==

========================

nici noi nu om fi mai breji, dar macar noi ne omaram intre noi..

singurul strain a fost omorat de un caine vagabond..

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nici noi nu om fi mai breji, dar macar noi ne omaram intre noi..

Dovada ca suntem mai prosti si nu mai buni decat ungurii - cand am spus asta - in alt context binenteles - am fost acuzat de rasism/xenofobie si dat afara de pe forum cam doua saptamani - am mai zis : curajul romanului se trezeste numai sub forma unui nerv tembel generat de patriotism - in rest lasitate ascunsa sub mantaua tolerantei,care este nui' asa (?!!!) o trasatura a civilizatului - BULLSHIT !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dovada ca suntem mai prosti si nu mai buni decat ungurii - cand am spus asta - in alt context binenteles - am fost acuzat de rasism/xenofobie si dat afara de pe forum cam doua saptamani - am mai zis : curajul romanului se trezeste numai sub forma unui nerv tembel generat de patriotism - in rest lasitate ascunsa sub mantaua tolerantei,care este nui' asa (?!!!) o trasatura a civilizatului - BULLSHIT !!!

de unde pana unde?

eu nu as spune asta..

patriotismul nu se vede atunci cand fluturi un cutit prin mana in fata unor speriati.

ce s-a intamplat acolo este bullshit care nu da dovada de patriotism si nici de popor civilizat.

numai "soacrele" matura casa si ascund mizeria sub covor.

am fost in Ungaria--

sunt mai civilizati decat noi--asa este--

dar asta nu inseamna ca acea civilizatie nu are si scursurile ei.

dar pana la urma ce inseamna "civilizat"?

unde incepe si unde se termina notiunea?

din '86 incoace , ungurii au omorat trei romani--

unul un '86--unul in '90--si unul acum..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai interesant decat faptul ca aia sunt tigani, mi se pare faptul ca ACUM ungurii pretuiesc romanii. Sau romanul? Sau handbalistul? De ce acum? De ce ii aduc atatea elogii unuia mort la ei in tara? Unui roman mort la ei in tara? I se aprind lumanari la fiecare colt de strada, echipa de handbal adversa il preamareste. De ce se agita atata?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai interesant decat faptul ca aia sunt tigani, mi se pare faptul ca ACUM ungurii pretuiesc romanii. Sau romanul? Sau handbalistul? De ce acum? De ce ii aduc atatea elogii unuia mort la ei in tara?

 

 

Cazuri precum cel relatat aici, au mai fost

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai interesant decat faptul ca aia sunt tigani, mi se pare faptul ca ACUM ungurii pretuiesc romanii. Sau romanul? Sau handbalistul? De ce acum? De ce ii aduc atatea elogii unuia mort la ei in tara? Unui roman mort la ei in tara? I se aprind lumanari la fiecare colt de strada, echipa de handbal adversa il preamareste. De ce se agita atata?!

aici este vorba de un prieten si coechipier..tocmai din cauza asta..

probabil ca cei care aprind lumanari pe la colt de strada--sunt romani stabiliti acolo ( s-a aratat si la tv aspectul asta)

restul?..

hehe...vor se demonstreze cat sunt de "civilizati"..

sau sa contracareze situatia creata..

speculez si eu,,,

 

Cazuri precum cel relatat aici, au mai fost

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca Justitia maghiara isi va face datoria si ii va condamna pe criminali. Insa pana la justitie mai este...ce te faci cu "gasca" trimisa de tatal sportivului sarb,care se zbate intre viata si moarte la spital,fost membru al organizatiei paramilitare Tigrii lui Arcan ? Tatal sportivului detine cea mai importanta firma de bodyguarzi din Serbia,printre care sunt si fosti membri ai organizatiei cu pricina. Unde mai pui ca ucigasii faceau si ei parte la randul lor dintr-un anume clan numit "Rafaeel",care are ramificatii prin diferite orase ale Ungariei,grupuri de persoane care se ocupa cu tot felul de activitati specifice. Situatia trebuie gestionata cu maxima eficienta de autoritatill abilitate,altfel lucrurile pot lua o intorsatura nu tocmai placuta.

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce s-a intamplat acolo este bullshit care nu da dovada de patriotism si nici de popor civilizat.

Nu m'ai inteles - spuneam ca moartea lu' ala trezeste in unii un sentiment de patriotism ce'i impiedica a judeca obiectiv situatia de fata !

In opinia mea nu are absolut nici o imortanta etnia/cetatenia criminalului atata timp cat victima a murit intr'o incaierare ce s'a dus la nivel de grupuri.

Nu vad unde e inteligenta romanului ce se duce intr'o discoteca din ungaria asteptandu'se sa fie tratat - sa nu zic tolerat - ca un ungur in romania - doar romanul este tolerant pana la prostie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu m'ai inteles - spuneam ca moartea lu' ala trezeste in unii un sentiment de patriotism ce'i impiedica a judeca obiectiv situatia de fata !

In opinia mea nu are absolut nici o imortanta etnia/cetatenia criminalului atata timp cat victima a murit intr'o incaierare ce s'a dus la nivel de grupuri.

Nu vad unde e inteligenta romanului ce se duce intr'o discoteca din ungaria asteptandu'se sa fie tratat - sa nu zic tolerat - ca un ungur in romania - doar romanul este tolerant pana la prostie!

pai...

hai sa analizam dpdv obiectiv ( pe cat se poate ) cazul de fata..

TU--Seqenenre Tao - sportiv la o echipa de handbal din Bantustane, mergi la discoteca cu prietenii ( coechipieri si alti amici )

Acolo, un bantustan se ia de prietena ta..si bineinteles tu incerci sa aplanezi "conflictul"

dar nu merge asa cum vrei tu...si te trezesti in mijlocul unei incaierari--pumni, picioare, karate, box si sah.. :o:

dar nu este de ajuns ca esti pocnit intre pupile..

trebuie sa ti se aplice o corectie taioasa pe cord...

====================================

nu are importanta etnia--criminalul poate fi si un pinguin din antarctica..

====================================

un roman ( sau oricare alta etnie ),cand merge intr-o discoteca ( oriunde ar fi ea)..daca calca pe bec trebuie dat afara cu ajutorul fortelor de ordine interioara si dat pe mana politiei pentru "corectie"--amenda sau dosar penal cu urmari..

cam asa vaz eu broblema..

dar exista si uscaciuni, peste tot in lume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×