Sari la conținut
Forum Roportal
ousor

Prietenia adevarata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am gasit ceva asemanator (PRIETENUL ce este el ? ) cu ideea mea,dar nu e tocmai ce vreau eu sa discut ...

Intrebarea mea este,ce este defapt prietenia adevarata?

Am crezut atata timp ca am prieteni adevarati in jurul meu dar au uitat pana si de ziua mea...

Ganditi-va bine si raspundeti,aveti defapt prieteni adevarati de care nu va indoiti sub nici o forma?

 

Parerea mea e ca un prieten adevarat iti stie numele complet,iti stie data de nastere,stie si cele mai adanci griji ale tale si este alaturi de tine oricand ai nevoie si te ajuta cu orice poate,daca nu poate se straduieste sa poata. Un prieten adevarat iti citeste tristetea in ochi,nu se lasa pacalit de zambetul tau prostesc de pe fata,nici nu mai e nevoie sa ii zici ce ai patit de cele mai multe ori pentru ca el isi da seama. Am dreptate?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am prietenie adevarata cu cineva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parerea mea e ca un prieten adevarat iti stie numele complet,iti stie data de nastere,stie si cele mai adanci griji ale tale si este alaturi de tine oricand ai nevoie si te ajuta cu orice poate,daca nu poate se straduieste sa poata. Un prieten adevarat iti citeste tristetea in ochi,nu se lasa pacalit de zambetul tau prostesc de pe fata,nici nu mai e nevoie sa ii zici ce ai patit de cele mai multe ori pentru ca el isi da seama. Am dreptate?

Cam asa ceva..

 

Acuma.. ca ti-au uitat ziua.. nu-i musai o tragedie. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu, pentru ca nu exista.

Ba exista,prietenii adevarati exista,dar sunt o comoara care greu se gaseste,dar pana atunci,de ce nu incerci tu sa fii acea comoara pentru cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar ce, daca esti piaza rea nu poti fi prieten bun cuiva?...tre sa fii neaparat comoara?

Atata timp cat esti prietenul cel mai bun al cuiva,acesta te vede ca o sursa de lumina,caci ii luminezi sufletul :tease:

 

Si pentru mine cea mai de pret comoara este prietenia,adica aceasta sursa de lumina :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×