Sari la conținut
Forum Roportal
Tom Bishop

Sportiv roman omorat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sportiv roman omorat - Handbalistul roman Marian Cozma a fost omorat intr-o discoteca din Ungaria. Cozma si colegii sai au fost atacati de localnici de etnie roma. Acesta juca la o echipa din Ungaria. Cei 2 colegi ai handbalistului sunt grav raniti.

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E relevant ca sunt tigani doar din perspectiva ta sovina.

Altfel sunt niste criminali, respectiv complici la crima.

 

Dincolo de drama evidenta, in primul rand, nu va grabiti sa sanctificati sportivii implicati in altercatii.

Nu e prima si nici ultima data cand 'sportivii' alcoolici se incaiera cu alti alcoolici de prin baruri si discoteci.

Faptul ca sunt sportivi nu ii absolva de comportamantul de batausi, nu va iluzionati.

 

La fel si baiatul asta (repet, toata condescendenta pentru orice situatia tragica), e doar un recidivist care a mai patit-o prin nu stiu ce discoteca, asa cum spune la TV.

 

Si daca tot dai un iz rasial evenimentului, ia sa facem un exercitiu de imaginatie si sa inversam sangele din vinele protagonistilor, decedatul sa fie tigan si agresorii arieni:

"Un recidivist intr-ale scandalurilor de noapte si-a gasit sfarsitul intr-un bar din Ungaria. Cetateanul de etnie roma mai fusese injunghiat acum 4 ani intr-un bar din Bucuresti, insa tot nu s-a potolit".

A?

 

Si tot la TV, Cristian Gatu a corectat putin informatiile pe care le aveau stiristii si ne-a precizat ca saracul Marian Cozma s-a ridicat in picioare cu statura lui impozanta, pentru descurajare.

Si totusi, tiganii si-au luat cutitele si i-au 'invitat' pe sportivi afara...care sportivi...S-AU DUS!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca e relevant ca aiai care l-au omorat aveau nu stiu ce etnie...mai degraba e relevant ca acel roman a fost omorat.... si ca acei indivizii au ajuns niste criminali...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E relevant ca sunt tigani doar din perspectiva ta sovina.

Altfel sunt niste criminali, respectiv complici la crima.

 

Dincolo de drama evidenta, in primul rand, nu va grabiti sa sanctificati sportivii implicati in altercatii.

Nu e prima si nici ultima data cand 'sportivii' alcoolici se incaiera cu alti alcoolici de prin baruri si discoteci.

Faptul ca sunt sportivi nu ii absolva de comportamantul de batausi, nu va iluzionati.

 

La fel si baiatul asta (repet, toata condescendenta pentru orice situatia tragica), e doar un recidivist care a mai patit-o prin nu stiu ce discoteca, asa cum spune la TV.

 

Si daca tot dai un iz rasial evenimentului, ia sa facem un exercitiu de imaginatie si sa inversam sangele din vinele protagonistilor, decedatul sa fie tigan si agresorii arieni:

"Un recidivist intr-ale scandalurilor de noapte si-a gasit sfarsitul intr-un bar din Ungaria. Cetateanul de etnie roma mai fusese injunghiat acum 4 ani intr-un bar din Bucuresti, insa tot nu s-a potolit".

A?

 

Si tot la TV, Cristian Gatu a corectat putin informatiile pe care le aveau stiristii si ne-a precizat ca saracul Marian Cozma s-a ridicat in picioare cu statura lui impozanta, pentru descurajare.

Si totusi, tiganii si-au luat cutitele si i-au 'invitat' pe sportivi afara...care sportivi...S-AU DUS!

....

fara atingere si fara sa fiu sovin...

de ce apelativul " tigan" --mai nou--este o jignire?

si de ce este un apelativ?

cum sa le spunem negrilor?

"bai afroamericanilor?"

daca ii spui unui negru---"bai negrule"-- se numeste discriminare.

de ce nu este discriminare cand spui si --"bai albule"????--ca poate sunt mai alb decat albii..nu?

dar un evreu?...se simte discriminat daca ii spui --mai evreule"--?

dar un musulman?...

============================

de unde pana unde , o altercatie trebuie sa sa finalizeze cu varsare de sange si omor pentru a fi luata in seama?

si ce daca unii sportivi sunt mai colerici?....

de cate ori ai fost in cluburi si ai ai vazut scandaluri iscate aiurea si de cate ori ai luat.o pe coaja..

am fost si victima colaterala :o: , am fost si participant la scandal ( imi este rusine acum ).

''tui mama masii de smekerie ieftina si bautura... :nea:

dar de ce cutit, bata de baseball sau pistol?

asta-i broblema.

:o:

=================

mai mult decat atat..

politia ungara a "reusit" sa prinda doar doi posibili suspecti din approximativ 20 de participanti la bataie si asta cu ajutorul politiei romane...

mai sa fie..!!!!!????????

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai mult decat atat..

politia ungara a "reusit" sa prinda doar doi posibili suspecti din approximativ 20 de participanti la bataie si asta cu ajutorul politiei romane...

mai sa fie..!!!!!????????

Si tu crezi asta ? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cozma si colegii sai au fost atacati de localnici de etnie roma.

Ete rahat - cauti flame ca baba violul - precum violatorul babei nu poate fi decat un schizofrenic la fel si cel ce'ti va raspunde la flame nu poate fi decat un idiot !

Iubesc tiganii cum iubesc marea lor majoritate sapunul dar mi'e greu sa cred ca aia au "atacat" sportivii fara motiv.Spui "atacat" de parca discoteca ar fi vreo baza sportiva iar tiganii au venit sa le fure baschetii.Discoteca e un loc in care nu mergi singur d'aia si conflitele se produc la nivel de grupuri si nu de indivizi - tigani puteau fi si'n randul sportivilor romani ca nu doar ungurii ii tolereaza

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×