Sari la conținut
Forum Roportal
crs_tzep

Pot sa conduc?

Postări Recomandate

Mi-a fost suspendat permisul pe un termen de 60 de zile (pt o neacordare de prioritate), care in curand o sa expire. Ca sa il ridic trebuie sa ajung in alt Slatina Olt, eu locuind in Bucuresti.

 

Are cineva idee daca pot sa conduc dupa expirarea termenului, fara sa imi fi ridicat permisul de la politie, nu am cum sa ajung (luni -vineri 8-16)fara sa iau concediu?

 

Multumesc,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a fost suspendat permisul pe un termen de 60 de zile (pt o neacordare de prioritate), care in curand o sa expire. Ca sa il ridic trebuie sa ajung in alt Slatina Olt, eu locuind in Bucuresti.

 

Are cineva idee daca pot sa conduc dupa expirarea termenului, fara sa imi fi ridicat permisul de la politie, nu am cum sa ajung (luni -vineri 8-16)fara sa iau concediu?

 

Multumesc,

 

nu trebuie sa te duci la slatina dupa permis, el e deja venit la bucuresti prin IGP

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie sa te duci la slatina dupa permis, el e deja venit la bucuresti prin IGP

Eu stiam ca permisul il ridici de la unitatea emitenta. S-a schimbat regula?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam ca permisul il ridici de la unitatea emitenta. S-a schimbat regula?

 

nu. tocmai de-aia il ridica de la bucuresti, pentru ca domiciliul lui e la bucuresti, si se intelege din ce a scris ca la slatina doar i-a fost ridicat in trafic, el nefiind de-acolo, ci pe-acolo...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu. tocmai de-aia il ridica de la bucuresti, pentru ca domiciliul lui e la bucuresti, si se intelege din ce a scris ca la slatina doar i-a fost ridicat in trafic, el nefiind de-acolo, ci pe-acolo...

 

cu toate ca sunt un fericit proprietar de garsoniera in bucuresti (de un 1), domiciliul il am inca in slatina, m-am interesat, de condus se pote si de ridicat il iau din slatina e deja acolo.

 

multumesc la toti pentru raspunsuri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×