Sari la conținut
Forum Roportal
TiGeR_asH

Clatite!

Postări Recomandate

O sa fac azi putin mai tirziu clatite cu branza de vaci si marar, dar si cu dulceata, am si Nutella dar nu ma atrage, leu le prefer cu zahar si un strop de ceva alcool.

Peste pancakes in america se pune mult unt batut ca o frisca aproape ca se topeste repede pe clatita fierbinte si pe urma sirop sau gem sau alt material de decorat tort si foarte mult zahar pudra!!! Normal localii il maninca si cu niste carnaciori ca micii dar cu gust de anis sau ceva ce mie si asa nu-mi place, oua ochiuri si peste tot se pune sirop de artar.

 

Cred ca in varianta fara zahar sunt foarte bune si cu ochiuri sau carnati peste....drool.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da sau cu o umplutura gen shaorma sau mai stiu eu ce din astea :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca in varianta fara zahar sunt foarte bune si cu ochiuri sau carnati peste....drool.gif

 

Sotul meu mereu le termina cu tocanita ... ii plac asa de mult in loc de paine chiar daca sint dulci!

Eu le mai umplu si cu carne tocata, dar imi place si sa pun felii de mere in coca si pe urma asa le prajesc.

 

Am facut azi clatitele, aveti grija ca dau dependenta :lol:

 

Nu mie!!! eu-s satula de munca de bucatarie deja pentru o vreme, am facut si eu cu umplutura ramasa de la Tortul de Morcovi si am adaugat si cateva mure si zmeuri ... tot ce mi-a ramas nefolosit am reciclat in cateva clatite.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

no pai tu esti obisnuita cu ele si taman ce ai terminat o serie :) pentr mine e prima oara si clar o sa fac mai des :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu tot un plic de praf de copt si am mai pus si bicarbonatul, au iesit super pufoase, iar cu crema de caramel facut in casa au fost divine; s-au batut ai mei pe ele :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti le-am mancat pe toate. Vei gati altele mai pe seara ? Dar tot asa sa fie.

 

Penultima oara cand am mancat clatite (ca ultima oara le-am mancat pe ale tale :lol: ) le-am umplut cu prajitura, dintr-aia cu blat sfaramicios.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×