Sari la conținut
Forum Roportal
TiGeR_asH

Clatite!

Postări Recomandate

si mie imi plac clatitele mai pufoase si mai groase :spiteful: sa simt aluatul :yahoo:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie imi plac mai mult clatitele noastre, ca n-au atata coca. am luat un borcanas de sirop de artar - are o aroma asa faina ca uiti de tine mancand.

 

Se vinde in borcanas??? ca pe aici doar in sticlute de diferite forme am vazut acel sirop insa mie nu-mi place deloc!!! pe clatite din alea transparente nici nu-l imaginez!

 

ma gandesc sa le umplu doua cate doua cu o crema ca la islere,

 

 

Ai vazut filmul Uncle Buck??? acolo s-a facut un tort din pancakes ... dar reteta de ishlere n-ar strica sa ma tratez la micul dejun ca prepar ziua fiului meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AM FACUTcheer.gif

 

numa` ca pe cand sa fac si crema de umplut, le-au ras cray.gif

cu gem si Nutela.

cica fura foarte bune.

una mi-a ramas si mie.

:pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se vinde in borcanas??? ca pe aici doar in sticlute de diferite forme am vazut acel sirop insa mie nu-mi place deloc!!! pe clatite din alea transparente nici nu-l imaginez!

 

Da, de fapt este o sticluta, dar ceva mai burtoasa.

 

Iar clatitele, eu nu le fac chiar asa subtiri ca foaia de hartie, ci un pic mai grosute, dar nu din aluat de-ala pufos. Torn siropul ala si il intind apoi rulez clatitele. Rezultatul este foarte bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

MMM rODICA CLATITELE AMERICANE? CA MI-AI FACUT POFTA PE SAMBATA :P scuzati capsul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, de fapt este o sticluta, dar ceva mai burtoasa.

 

Iar clatitele, eu nu le fac chiar asa subtiri ca foaia de hartie, ci un pic mai grosute, dar nu din aluat de-ala pufos. Torn siropul ala si il intind apoi rulez clatitele. Rezultatul este foarte bun.

da si mie sa vad daca e cum zici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

morrrrrr vreau clatitttteeeeeeee pufoaseeeee si bune cu crema de alune :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

morrrrrr vreau clatitttteeeeeeee pufoaseeeee si bune cu crema de alune :stars:

 

O sa fac azi putin mai tirziu clatite cu branza de vaci si marar, dar si cu dulceata, am si Nutella dar nu ma atrage, leu le prefer cu zahar si un strop de ceva alcool.

Peste pancakes in america se pune mult unt batut ca o frisca aproape ca se topeste repede pe clatita fierbinte si pe urma sirop sau gem sau alt material de decorat tort si foarte mult zahar pudra!!! Normal localii il maninca si cu niste carnaciori ca micii dar cu gust de anis sau ceva ce mie si asa nu-mi place, oua ochiuri si peste tot se pune sirop de artar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu maine cred ca fac, o sa pun crema dea une ca am si cumparat deja :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×