Sari la conținut
Forum Roportal
sunofjamaica

Mi-am lovit iubita.....tot ce aveam mai scump..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu cunosc starea din pespectiva victimei oarecum. Nu m-a pocnit nimeni dar nici mult de mai avea, m-a traumatizat putin si m-a dat de niste pereti un pic + a incercat sa fie agresiv sexual. Eram la inceputul relatiei cu tipul, care fusese extrem de ca lumea dealtfel, sensibil si romantic, foarte misto si delicat insa la o petrecere s-a piilit (prima data cand l-am vazut in starea aia...si iultima) si a reactionat precum un animal. Cum spunea doctorul, nu am putut sa-l mai privesc cu aceeasi ochi dupa aia asa ca s-a terminat totul cu plansete isterice din partea lui si telefoane nenumarate. Pur si simplu s-a taiat din partea mea. E ca si cum ai vedea o pasare colibri minunata cum se transforma in broasca raiosa in fata ta. Mi-a facut sila dar mi-a fost si mila pana la urma. Se vedea ca regreta sincer gestul dar era prea tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna!

 

Cu 6 luni in urma am intalnit o fata. Timp de 6 luni de zile totul a fost perfect, ne intelegeam bine , ne iubeam , nu ne certam niciodata ...eram unul pentru celalalt. .Ar vrea sa ne impacam dar acum nu poate, drept urmare mi-a zis sa nu o mai caut ...ma va cauta ea ..cand se va linisti....o iubesc mult si ii voi respecta tot ceea ce zice ...pentru ca stiu ca am gresit impardonabil....dar o iubesc enorm si stiu ca ea este cea cu care vreau sa impart viata asta.Regret enorm ceea ce am facut ....si asa cum am spus ii repet dorinta ...stiind ca asa este mai bine pentru noi.Ii spusesem ca , chiar si eu daca ar accepta sa se impace cu mine...nici mie nu mi-ar fii asa usor...sa fie totul ca la inceput. Vreau sa capete din nou incredere in mine si sa-i demonstrez ca ma pot tine de cuvant in legatura cu promisiunea facuta de a nu o mai cauta. Ne e greu amandurora ...sunt constient...dar i-am zis...daca exista dragoste putem trece peste asta.

1 daca eram io iti dadeam un spit in C****

2 in veci nu m-as mai intoarce la tine

3 la betie isi arata omu adevarata fata......stii vb aia..un copil si un om beat isi arata mereu adevarata fata..sunt sinceri...deci in mod sigur situatia se poate repeta....

 

poate daca chiar vrei sa ii demonstrezi ca incerci sa faci ceva bun...simplu nu mai bea niciodata,apoi du-te la un psiholog...i-ao si pe ea cu tine....si dupa ve-ti vedea cum evolueaza situatia

Multumesc de incurajare...dar vreau sa precizez ca nu sunt dependent de alcool...pur si simplu a fost un gest necugetat, intr-adevar baut fiind.Eu asa am promis ca am s-o las sa analizeze si ma voi tine de cuvant pentru ca am observat ca faza cu mesajele si sunatul ne face rau la amandoi.Crede-ma ca o iubesc si ii accept aceasta decizie , desi este greu pentru mine sa nu ii mai aud vocea...chiar si ea a zis ca ii va fii dor sa ma auda la telefon. In momentul de fata mai mult nu am ce face...ii intelege durerea si faptul ca am dezamagit-o ...dar si in sufletul meu este durere si nevoie pentru a ma putea ierta eu insumi. Dupa cum am zis...nu am mai facut asta niciodata si crede-ma ca este pentru prima data in viata mea cand iubesc cu atata pasiune si daruire, si asta o zic avand in urma 6 luni extrem de fericite stricate in 5 min. In sfarsit...stiu ca ma iubeste mi-a zis-o iar faptul ca o astept o fac pentru noi...pentru ea ...pentru mine....ea a zis ca vrea...dar nu poate .Imi merit soarta momentan...nu am ce face.Multumesc inca o data ca m-ai ascultat!

cele 5 minute arata cum esti tu de fapt...de fapt e nevoie doar de o secunda pentru a strica ce ai cladit o viata intreaga asa ca nu te mira.....

poate...poate ea se va intoarce la tine...dar lasa timpul sa mai treaca....ai grija de tine...nu mai bea niciodata iar chiar daca tu zici ca nu esti dependent de alcool...nu cred ca stii ce inseamna sa fii dependent de alcool.....deci gandeste-te bine la viitorul tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cunosc starea din pespectiva victimei oarecum. Nu m-a pocnit nimeni dar nici mult de mai avea, m-a traumatizat putin si m-a dat de niste pereti un pic + a incercat sa fie agresiv sexual. Eram la inceputul relatiei cu tipul, care fusese extrem de ca lumea dealtfel, sensibil si romantic, foarte misto si delicat insa la o petrecere s-a piilit (prima data cand l-am vazut in starea aia...si iultima) si a reactionat precum un animal. Cum spunea doctorul, nu am putut sa-l mai privesc cu aceeasi ochi dupa aia asa ca s-a terminat totul cu plansete isterice din partea lui si telefoane nenumarate. Pur si simplu s-a taiat din partea mea. E ca si cum ai vedea o pasare colibri minunata cum se transforma in broasca raiosa in fata ta. Mi-a facut sila dar mi-a fost si mila pana la urma. Se vedea ca regreta sincer gestul dar era prea tarziu.

 

 

exact asa am patit si eu cu fosta prietena insa nu legat de boutura .. a fost legat cu felul ei de a fi .. cand am descoperit totul ma apucat o greatza incat nici nu mai pot so vad.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 daca eram io iti dadeam un spit in C****

2 in veci nu m-as mai intoarce la tine

3 la betie isi arata omu adevarata fata......stii vb aia..un copil si un om beat isi arata mereu adevarata fata..sunt sinceri...deci in mod sigur situatia se poate repeta....

 

poate daca chiar vrei sa ii demonstrezi ca incerci sa faci ceva bun...simplu nu mai bea niciodata,apoi du-te la un psiholog...i-ao si pe ea cu tine....si dupa ve-ti vedea cum evolueaza situatia

 

cele 5 minute arata cum esti tu de fapt...de fapt e nevoie doar de o secunda pentru a strica ce ai cladit o viata intreaga asa ca nu te mira.....

poate...poate ea se va intoarce la tine...dar lasa timpul sa mai treaca....ai grija de tine...nu mai bea niciodata iar chiar daca tu zici ca nu esti dependent de alcool...nu cred ca stii ce inseamna sa fii dependent de alcool.....deci gandeste-te bine la viitorul tau

 

Of ...ce sa zic ..merit tot cu varf si indensat si crede-ma ca as merge si la psiholog...insa deocamdata doar trebuie sa astept...i-am promis acest lucru ca astept de la ea un semn si vreau sa ii respct decizia...pentru ca asa e mai bine pt ea si chiar pt mine....iti dai seama ca daca ne-am vedea recent ar aparea iar durerea...iar pana sa treaca trebuie lasat timpul si sentimentele sa decida...eu vreau sa ma revansez cu tot ...crede-ma ...si dupa cum vezi ca conformez spuselor ei....si stiu ca apreciaza faptul acesta....mersi de sfat....:lol2:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-o seara mergand la un bar ...am baut un pic cam mult....si am lovit-o...am gresit nespus...stiu asta ...nu mai dadusem niciodata intr-o fata pana in acest moment.

priveste partea plina a paharului , bine ca nu ti'ai amputat penisul .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Of ...ce sa zic ..merit tot cu varf si indensat si crede-ma ca as merge si la psiholog...insa deocamdata doar trebuie sa astept...i-am promis acest lucru ca astept de la ea un semn si vreau sa ii respct decizia...pentru ca asa e mai bine pt ea si chiar pt mine....iti dai seama ca daca ne-am vedea recent ar aparea iar durerea...iar pana sa treaca trebuie lasat timpul si sentimentele sa decida...eu vreau sa ma revansez cu tot ...crede-ma ...si dupa cum vezi ca conformez spuselor ei....si stiu ca apreciaza faptul acesta....mersi de sfat....:lol2:(

pai ca sa mergi la psiholog nu tre sa astepti...unu la mana..si doi nu astepta sa treaca timpul si ea sa vada ca tu nu faci nimic pentru greseala ta...pentru ca daca faci ceva..pentru tine...ma refer un bine tie...ea va realiza ca tu vrei sa te schimbi cat de cat si tii la ea....lasa faptele sa vb si nu astepta sa treaca timpul...vei stii cand e momentul potrivit sa te reintalnesti cu ea ...hai bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai ca sa mergi la psiholog nu tre sa astepti...unu la mana..si doi nu astepta sa treaca timpul si ea sa vada ca tu nu faci nimic pentru greseala ta...pentru ca daca faci ceva..pentru tine...ma refer un bine tie...ea va realiza ca tu vrei sa te schimbi cat de cat si tii la ea....lasa faptele sa vb si nu astepta sa treaca timpul...vei stii cand e momentul potrivit sa te reintalnesti cu ea ...hai bafta

 

 

Erena...crede-ma ...stabilisem sa ne vedem numai atunci cand ea poate sa ma vada...stabilisem sa ne vedem asa la doua trei-zile...am facut greseala si m-am dus la ea acasa....sa vb cu ea....s-a suparat ,,,ca de ce am incalcat ceea ce vorbisem? deci...concluzia este ca desi imi este greu...trebuie sa accept datele problemei date de ea in momentul de fata...adica sa stau linistit , fara telefoane, fara sms, fara vazut. Cand va avea puterea sa uite ma va cauta. Si crede-ma ca si eu am realizat acest lucru: ne facem rau vazandu-ne asa de recent dupa evenimentul acesta...nu ai cum sa uiti repede si sa treaca totul asa una doua...deci ma conformez si fac asta pentru ca o iubesc,,,,astept si sper...asta fac...fac ceea ce vrea ea si stiu ca apreciaza...ms de sfat

 

Erena...crede-ma ...stabilisem sa ne vedem numai atunci cand ea poate sa ma vada...stabilisem sa ne vedem asa la doua trei-zile...am facut greseala si m-am dus la ea acasa....sa vb cu ea....s-a suparat ,,,ca de ce am incalcat ceea ce vorbisem? deci...concluzia este ca desi imi este greu...trebuie sa accept datele problemei date de ea in momentul de fata...adica sa stau linistit , fara telefoane, fara sms, fara vazut. Cand va avea puterea sa uite ma va cauta. Si crede-ma ca si eu am realizat acest lucru: ne facem rau vazandu-ne asa de recent dupa evenimentul acesta...nu ai cum sa uiti repede si sa treaca totul asa una doua...deci ma conformez si fac asta pentru ca o iubesc,,,,astept si sper...asta fac...fac ceea ce vrea ea si stiu ca apreciaza...ms de sfat

 

 

Crede-ma ca tot ceea ce am expus aici ...am facut asta doar pentru a ma descarca sufleteste....si pentru faptul ca regret enorm ...nu este de lauda ceea ce am facut eu...asa am simtit sa fac ...asa am facut...stiind de la inceput ca vor exista mai multe pareri impotriva mea. Eram constient de acest lucru si totusi am facut-o .

 

Oricum...cert este ca sunt terminat psihic...si as vrea din tot sufletul ca toata starea asta sa treaca mai repede si sa o am din nou langa mine...nu stiu...astept..timpul va decide

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
crede-ma ca as merge si la psiholog..

 

Nu trebuie sa mergi la nici un psiholog.... cum am zis si mai devreme.... faptul ca e prima data si ca ai mustrari de constiinta... denota ca nu e prea tarziu.... DAR, daca vei continua sa-ti iei inspiratia de la cei care te-au inspirat pana acum.... treaba se va agrava.

 

Pe cine ai vazut violent fata de femei sau in fine... pe cine ai auzit exprimand validitatea unui astfel de comportament?

 

Eu mi-am pierdut definitiv respectul pentru barbatii pe care i-am vazut lovind o femeie. Unul dintre ei e tata si stiu ca nu a fost dintotdeauna asa! La inceputul casniciei era o bumboana de baiat. Mama povestea ca dupa ce s-au casatorit si a trebuit si ea sa-si schimbe cercul de prietene (deah, era femeie maritata) noile cunostinte povesteau despre cum iar a venit barbatul beat acasa si i-a administrat un toc de bataie. Le privea ca pe nebune... nu intelegea cum e posibil asa ceva...

 

Oamenii nu se nasc tampiti.... trebuie sa depuna efort pentru a ajunge asa!

 

Deci,

Pe cine ai vazut violent fata de femei? Pe cine ai auzit exprimand validitatea unui astfel de comportament?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu trebuie sa mergi la nici un psiholog.... cum am zis si mai devreme.... faptul ca e prima data si ca ai mustrari de constiinta... denota ca nu e prea tarziu.... DAR, daca vei continua sa-ti iei inspiratia de la cei care te-au inspirat pana acum.... treaba se va agrava.

 

Pe cine ai vazut violent fata de femei sau in fine... pe cine ai auzit exprimand validitatea unui astfel de comportament?

 

Eu mi-am pierdut definitiv respectul pentru barbatii pe care i-am vazut lovind o femeie. Unul dintre ei e tata si stiu ca nu a fost dintotdeauna asa! La inceputul casniciei era o bumboana de baiat. Mama povestea ca dupa ce s-au casatorit si a trebuit si ea sa-si schimbe cercul de prietene (deah, era femeie maritata) noile cunostinte povesteau despre cum iar a venit barbatul beat acasa si i-a administrat un toc de bataie. Le privea ca pe nebune... nu intelegea cum e posibil asa ceva...

 

Oamenii nu se nasc tampiti.... trebuie sa depuna efort pentru a ajunge asa!

 

Deci,

Pe cine ai vazut violent fata de femei? Pe cine ai auzit exprimand validitatea unui astfel de comportament?

 

Vreau sa iti spun ca in familie nu am avut asa ceva , deci , nu stiu de unde a venit comportamentul meu complet deplasat in acea seara....dupa cum am zis...nu am mai facut asa ceva si regret enorm gestul facut...drept urmare ...uite-ma aici si spunandu-mi oful care ma apasa crede-ma in fiecare zi....daca ai stii cat as vrea sa vb cu ea...dar trebuie sa respect ceea ce a zis...altfel....offf

 

 

Vreau sa iti spun ca in familie nu am avut asa ceva , deci , nu stiu de unde a venit comportamentul meu complet deplasat in acea seara....dupa cum am zis...nu am mai facut asa ceva si regret enorm gestul facut...drept urmare ...uite-ma aici si spunandu-mi oful care ma apasa crede-ma in fiecare zi....daca ai stii cat as vrea sa vb cu ea...dar trebuie sa respect ceea ce a zis...altfel....offf

 

Sunt extrem de ranit si stiu ca si ea este la fel....as vrea sa ii pot vorbi, as vrea multe acum...crede-ma ...timpul ma omoara ..insa este pedeapsa ce trebuie sa o duc in spate ...e greu...si pt mine si pt ea...dar alta alternativa in momentul de fata nu am..decat aceasta ....si crede-ma ca nu imi doresc pe altcineva in viata mea...doar pe ea o vreau pentru ca stiu ca 6 luni au fost cele mai fericite din viata mea si a ei...totul era perfect. TOTUL.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna!

 

Cu 6 luni in urma am intalnit o fata. Timp de 6 luni de zile totul a fost perfect, ne intelegeam bine , ne iubeam , nu ne certam niciodata ...eram unul pentru celalalt. O iubeam si o iubesc din toata inima ....Aveam planuri impreuna , faceam totul impreuna ...ce sa mai...simteam ca toata lumea e a mea...si asa si era ...si ea simtea le fel.Era PERFECT. Intr-o seara mergand la un bar ...am baut un pic cam mult....si am lovit-o...am gresit nespus...stiu asta ...nu mai dadusem niciodata intr-o fata pana in acest moment. Ceea ce este bizar este faptul ca ea , iubita mea , nu mi-a facut nimic, nu mi-a dat niciun motiv concret pentru a face aceasta mizerie.Doar mi-a zis sa mergem acasa si in acel moment mintile mi s-au intunecat si am dat in ea.....Of Doamne ...regret enorm gestul facut si stiu ca a fost un gest necugetat, un gest de animal...nu mai facusem acest lucru....offf....ea ma iubeste ...eu o iubesc....dupa ce s-a intamplat toata nenorocirea asta ...m-am simtit mizerabil...am trimis mesaje. am sunat...insa ...mi-a zis ca desi ma iubeste are nevoie de timp.Ar vrea sa ne impacam dar acum nu poate, drept urmare mi-a zis sa nu o mai caut ...ma va cauta ea ..cand se va linisti....o iubesc mult si ii voi respecta tot ceea ce zice ...pentru ca stiu ca am gresit impardonabil....dar o iubesc enorm si stiu ca ea este cea cu care vreau sa impart viata asta.Regret enorm ceea ce am facut ....si asa cum am spus ii repet dorinta ...stiind ca asa este mai bine pentru noi.Ii spusesem ca , chiar si eu daca ar accepta sa se impace cu mine...nici mie nu mi-ar fii asa usor...sa fie totul ca la inceput. Vreau sa capete din nou incredere in mine si sa-i demonstrez ca ma pot tine de cuvant in legatura cu promisiunea facuta de a nu o mai cauta. Ne e greu amandurora ...sunt constient...dar i-am zis...daca exista dragoste putem trece peste asta. Sunt daramat psihic si tot ceea ce vreau sa e ma reabilitez in fata ei si s-o fac fericita asa cum au fost cele 6 luni minunate stricate in 5 min de nenorocitul din mine. Asta este povestea mea...sufar ...dar astept oricat pentru ca o iubesc din toata inima mea.

Ma bine ca n-ai bagat-o in spital

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×