Sari la conținut
Forum Roportal
sunofjamaica

Mi-am lovit iubita.....tot ce aveam mai scump..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da... femeile batute si tinute in lant in Romania, da... snif, snif :cry:

Tara de brute care tin femeia la cratita si n-o lasa sa se dezvolte... nenorociti, d-aia isi rateaza viata femeile, da, snif, snif :cry:

taci tu! sunt destui care-s casapesc femeia. acu' nu te face ca nu e asa. cu cat mai needucat, cu atat mai violent. si stim amandoi cum sta Ro la capitolul educatie

 

mai nou barbatii gatesc

ce dragut! ce-ai facut de mancare ultima data?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

taci tu! sunt destui care-s casapesc femeia. acu' nu te face ca nu e asa. cu cat mai needucat, cu atat mai violent. si stim amandoi cum sta Ro la capitolul educatie

Da... dar eu n-o sa tac, pentru ca n-o sa tac, ca doar ma stii. La fel cum stii si ca o femeie n-ar trebui sa mai stea cu un barbat care o bate. Dar ea sta. Si se razbuna inselandu-l, de exemplu, sau frecandu-i nervii si mancandu-i zilele, dar sta. Mai stii si ca in ciuda tuturor relelor din Romania, in tara asta se aplica legea(cand se aplica, bineinteles) fara discriminare pe baza de sex. Deci femeia batuta trebuie sa depuna plangere, sa se duca la IML pentru certificat etc.etc. Dar ea nu face asta.

Stii cum e asta ? E relatia aia intre femeia curva si cicalitoare si barbatul prost si bataus. Niciunul nu e fericit, dar niciunul nu pleaca.

Iar in cazul cuplurilor care se cearta, ia sa vezi ce interesant e cand vrea femeia sa-l bata pe barbat. In cele mai multe cazuri femeia este cea care incepe scandalul. Noroc ca n-are muschi puternici cat sa faca pagube serioase... poate d-astea e iertata ca ataca. Dar iertarea asta duce la repetarea faptei.

Dar lucrurile astea se trec sub tacere, pentru ca femeia este o victima si o slaba.

 

Destui astia oare cat % reprezinta ? :think: Eu nu cunosc niciun barbat care isi bate femeia...deci bag de seama ca astia ori stau ascunsi... ori sunt extrem de putini. E si logic sa fie putini - un barbat aflat intr-o relatie cu o femeie care are la baza iubire, afinitati si planuri de viitor comune se gandeste la a-si proteja femeia, niciodata la a o bate. Deci nu-s asa de destui.

 

Cum majoritatea aproape absoluta a barbatilor nu sunt violatori, majoritatea aproape absoluta a barbatilor nu sunt batausi de femei.

 

Fiecare trebuie sa isi asume responsabilitatea. Barbatii ca-s prosti si stau cu cine nu trebuie, femeile ca-s proaste si stau cu cine nu trebuie. Absolvirea de responsabilitate merge in cazul copiilor, la adulti nu mai e valabil. Fiecare trebuie sa mearga pe drumul lui, nu sa se lase la mila la ce se pare ca se intelege in ziua de azi prin "dragoste/iubire" (un fel de delir psihotic).

 

Deci n-o sa tac, deloc n-o sa tac. Nici doua zile n-o sa tac :crazy:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am intors spatele si am plecat int-o alta directie. mereu. indiferent cine era interesat de cearta cu mine, ma ridicam si plecam. e solutia perfecta pentru mine. si nu stau nici 2 zile cu o persoana cu o fire certareata.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×