Sari la conținut
Forum Roportal
sunofjamaica

Mi-am lovit iubita.....tot ce aveam mai scump..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ai probleme mari atunci

 

 

Am avut probleme cand alcoolul mi-a luat mintile pentru prima data in viata mea....nu sunt o persoana violenta ...nu am lovit pe nimeni in viata mea pana acum....nu stiu ce s-a intamplat....crede-ma ...am gresit si recunosc in fata oricui acest lucru.

 

 

Am avut probleme cand alcoolul mi-a luat mintile pentru prima data in viata mea....nu sunt o persoana violenta ...nu am lovit pe nimeni in viata mea pana acum....nu stiu ce s-a intamplat....crede-ma ...am gresit si recunosc in fata oricui acest lucru.

Si repet...nu beau de felul meu...nu vreau sa ma disculp aici , dar nici nu vreau sa se inteleaga gresit...

 

Cel mai josnic gest pe care il poate face este sa dea intr-o femeie.... Sincer eu in locul ei nu m-as mai intoarce la tine. Dar daca te iubeste atat de tare se va intoarce deoarece ea o sa spere ca te va schimba! Chiar imi doresc sa iti ofere aceasta sansa si sa ii arati ca nu a gresit cand s-a intors! Dar.... oare se va intoarce?

 

PS : Nu conteaza daca erai beat sau treaz, suparat sau vesel.... Nu ai voie sa lovesti o femeie, mai ales FEMEIA PE CARE O IUBESTI!

 

 

Iti multumesc frumos! Uite ...acum sunt la serviciu...doar faptul ca vb aici pe acest forum ma face sa mai uit ...in rest ...e totul un cosmar pentru mine care nu as fii vrut sa se intample...suferim amandoi...ti-am zis ...ea vrea dar nu poate...tot ce fac acum e sa ii respect decizia si fac asta pentru ca o iubesc si vreau sa indrept lucrurile asa cum au fost inainte..Va fii greu, dar daca exista iubire se poate ....da....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uite ma..asta nu tine la faza''da-i, da-i tare si-o sa te iubeasca si mai tare''...politia..receptie?...aici doar iti descarci sufletu si-ti iei suturi in fund de la necunoscuti. Nu o agasa, in caz ca faci asta...e suficient sa-i scrii o scrisoare si sa-i explici ce si cum..da, chiar daca ai facut-o la tlf sau prin sms..pune mana pe o hartie si trimite-i o scrisoare! asculta la baba ca stie ce zice..eu una, nu ca nu m-as intoarce, dar te-as fi batut mar acolo de fata cu tovarasii tai, dar deh..eu sunt violenta din fire..dar cine stie..poate chiar te iubeste NEBUNESTE sa-ti ierte astfel d egest. Pt pacea ta sufleteasca:bafta...Pt tipa respectiva...RUN!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uite ma..asta nu tine la faza''da-i, da-i tare si-o sa te iubeasca si mai tare''...politia..receptie?...aici doar iti descarci sufletu si-ti iei suturi in fund de la necunoscuti. Nu o agasa, in caz ca faci asta...e suficient sa-i scrii o scrisoare si sa-i explici ce si cum..da, chiar daca ai facut-o la tlf sau prin sms..pune mana pe o hartie si trimite-i o scrisoare! asculta la baba ca stie ce zice..eu una, nu ca nu m-as intoarce, dar te-as fi batut mar acolo de fata cu tovarasii tai, dar deh..eu sunt violenta din fire..dar cine stie..poate chiar te iubeste NEBUNESTE sa-ti ierte astfel d egest. Pt pacea ta sufleteasca:bafta...Pt tipa respectiva...RUN!

 

 

Imi iau suturi in fund pentru ca le merit.Recunosc ceea ce am facut si am ales de unul singur si nesilit de nimeni sa imi descarc sufletul aici...iti dai seama ca eram destul de constient ca voi primi si reactii de acest gen din partea lor. Dar trebuia sa ma descarc in alt fel decat cum am facut pana acum : adica trimitandu-i sms si vb pe mess...ai dreptate ...dar chiar o iubesc si vreau sa indrept tot ...chiar daca e greu....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi iau suturi in fund pentru ca le merit.Recunosc ceea ce am facut si am ales de unul singur si nesilit de nimeni sa imi descarc sufletul aici...iti dai seama ca eram destul de constient ca voi primi si reactii de acest gen din partea lor. Dar trebuia sa ma descarc in alt fel decat cum am facut pana acum : adica trimitandu-i sms si vb pe mess...ai dreptate ...dar chiar o iubesc si vreau sa indrept tot ...chiar daca e greu....

lasa mess-ul..lasa sms.ul...ia-o incet...nu se stie niciodata. aseaza-i o floare pe presul din fata casei..fara nici un cuvant...scrie-i un biletel, fara sa te semnezi..incearca s-o recuceresti..poate ti se par hilare si de moda veche, dar te asigur ca astea sunt de succes. nu o presa si nu astepta nimic. cu cat astepti mai mult..cu atat ai sane mai mari sa fii dezamagit. fa totul ca asa simti si nu pt ca asa trebuie sau pt ca ar trebui sa aiba nu stiu ce urmari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lasa mess-ul..lasa sms.ul...ia-o incet...nu se stie niciodata. aseaza-i o floare pe presul din fata casei..fara nici un cuvant...scrie-i un biletel, fara sa te semnezi..incearca s-o recuceresti..poate ti se par hilare si de moda veche, dar te asigur ca astea sunt de succes. nu o presa si nu astepta nimic. cu cat astepti mai mult..cu atat ai sane mai mari sa fii dezamagit. fa totul ca asa simti si nu pt ca asa trebuie sau pt ca ar trebui sa aiba nu stiu ce urmari.

 

 

Nu mi se par deloc de moda veche...iti multumesc pentru sfaturi...dar am sa mai astept un timp....i-am promis acest lucru si vreau sa ma tin de cuvant

 

 

Nu mi se par deloc de moda veche...iti multumesc pentru sfaturi...dar am sa mai astept un timp....i-am promis acest lucru si vreau sa ma tin de cuvant

 

Tot ceea ce vreau este sa ne impacam si sa ma reabilitez in fata ei....atat imi mai doresc ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Repetati toate ca niste oi bete ca l'ati fi batut pe capiat acolo de fata cu amicii samd.De inteles orgoliul dar ce sanse are femeia sa bata un barbat innebunit de alcool?Nu mai bateti campii aiurea...v'ati fi luat si voi palma respectiva si daca l'ati fi ascultat pe om ati fi inteles ca starea in care se afla nu era una in care o eventuala riposta a femeii sa fi avut ca efect desteptarea sa- era beat mort - daca ea ii dadea un sut in coaie poate mai primea cateva bucati

-ghicesc eu ca femeia a fost speriata de reactia violenta a omului pe carea ea il stia ca fiind deloc violent.in spatele lipsei sale de reactie poate sta uluirea,consternarea ce i'au cuprins creierii imediat dupa declansand prin frica sentimentul de autoconservare - noroc,repet ,noroc mare ca nu a avut reactia cu care voi fals sau inconstient va laudati aici - cine stie ce ii putea face omu' ce recunoaste ca era innebunit de alcool.

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Repetati toate ca niste oi bete ca l'ati fi batut pe capiat acolo de fata cu amicii samd.De inteles orgoliul dar ce sanse are femeia sa bata un barbat innebunit de alcool?Nu mai bateti campii aiurea...v'ati fi luat si voi palma respectiva si daca l'ati fi ascultat pe om ati fi inteles ca starea in care individul se afla nu era una in care o eventuala riposta a femeii sa fi avut ca efect desteptarea insului - asta era beat mort,daca ea ii dadea un sut in coaie poate mai primea cateva bucati

-ghicesc eu ca femeia a fost speriata de reactia violenta a omului pe carea ea il stia ca fiind deloc violent.in spatele lipsei sale de reactie poate sta uluirea,consternarea ce i'au cuprins creierii imediat dupa declansand prin frica sentimentul de autoconservare - noroc,repet ,noroc mare ca nu a avut reactia cu care voi fals sau inconstient va laudati aici - cine stie ce ii putea face omu' ce recunoaste ca era innebunit de alcool.

 

Da...ce sa mai zic...mi-am dat seama imediat dupa ce am facut ce am facut....chiar am ramas cu ea in seara aceea,,,,dar a doua zi....a consitintizat mult mai bine si eu eram prea speriat de ceea ce facusem si ma simteam ca un nenorocit.Chiar imi pare rau....v-am spus....nu stiu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da...ce sa mai zic...mi-am dat seama imediat dupa ce am facut ce am facut....chiar am ramas cu ea in seara aceea,,,,dar a doua zi....a consitintizat mult mai bine si eu eram prea speriat de ceea ce facusem si ma simteam ca un nenorocit.Chiar imi pare rau....v-am spus....nu stiu...

in urma cu ceva ani o femeie m'a stresat timp de 3 ore aducandu'mi fel de fel de false acuze.au urmat alte 2-3 ore de ironii subtile la care NU i'am raspuns.in cele din urma ,probabil datorita lipsei mele de reactie,a ajuns la injurii si amenintari.desi concluzionasem de mult ca femeia vroia o palma pentru a ma putea invinui dupa,la capatul a peste 10- 12 ore de bombardament psihic am tras o alta conluzie : ca trebuie sa'i dau aceea palma .m'am imbracat cu gandul sa ies din casa.m'a urmat tipand ca o isterica.s'a asezat in fata scarilor spunandu'mi ca nu ma lasa ea sa plec pana nu lamurim totul.am rugat'o calm in cateva randuri sa se dea la o parte - astepta sa o lovesc -. din cele 5 trepte nu a atins nici una.am avut momente in care regretam ca am cedat ,momente in care ma bucuram dar niciodata momente in care sa'mi spun ca nu merita aceea palma.

femeile vor egalitate dar nu vor sa fie lovite de barbati indiferent de motiv.

tu ai lovit o femeie fara motiv.ca te va ierta, ca nu te va ierta ,cred eu ca mai important este ca tie sa iti fie greu sa te ierti indiferent de te vei impaca sau nu cu dansa - exista o singura iubire doar pana o intalnesti pe'a 2 a.

daca stii ca esti un tip violent la beutura dar iti place sa bei lasa'ti femeia acasa sau lasa beutura - eu daca vreau sa beau sa ma imbat imi las femeia acasa din doua motive : nu vreau sa stea cu gura pe mine sau sa'i simt ochii cum ma inteapa in ceafa si nici nu vreau sa o pun pe ea intr'o situatie jenanta...m'am imbatat,ma duc frumos acasa,daca mi'e foame mananc, daca nu ma culc...ea imi tine predici eu ii spun ca o iubesc, ma bag la somn si gata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Privit din afara.............

Am cunoscut tipe care se lasau calcate in picioare de iubitii lor si o palma era "mic copil". Am avut o prietena desteapta foc. Sincer, era isteata tipa,placuta in societate si discuta lejer despre orice. Cu bun simt................toate sansele sa devina o doamna :lol2: Dar a "dat" peste EL, un tip proaspat iesit de la"mititica" , usor paranoic si cu apucaturi de bestie.............la propriu si la figurat. Tipului sa lucreze nu-i placea, de baut bea si el "ca tot omu", bani in buzunar..........mai rar. Poama buna..............a plesnit-o la o saptamana dupa ce "s-a culcat cu ea". A venit fata la mine s-a plans, eu am sarit la gatul lui si i-am spus ca nu-i mai fac decanofortu nici sa crape (tipu facea sala si se umfla artificial) l-am facut cu ou si cu otet...............Dupa cateva zile a venit fata sa imi ceara sa ii mint parintii ca sa poata ea pleca undeva cu el...............................Ma rog, acum tipa e maritata cu el, are un bebe si traieste greu da ce conteaza, dragostea a invins!!!!! De-aia zic eu, cu mana lor isi scot castanele din foc..............lucru manual.Ciao si la revedere............

Pe de alta parte am avut un amic (super de treaba tipul doar ca putin certat cu legea)care imi povestea ca isi bate iubita saptamanal. Da, exact cum auziti. Si eu oripilata, il ascultam si nu-mi venea sa cred-............ Tipa statea cu el de 6 ani!!!!! Si acum tot cu el sta si el inca o bate saptamanal .........No comment

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×