Sari la conținut
Forum Roportal
Malkia

Relatie platonica, prietenie, sau altceva?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Chiar daca tu nu esti gay,sunt ele lesbiene.Eu una nu as face asa ceva cu un barbat.In cel mai bun caz,mi-as cumpara lenjeria singura,pentru a-l surprinde placut pe al meu ''preten platonic''.

Nu concep asta,pentru ca e apa de ploaie,doar gargara ca sa ai si tu ce vorbi.

Cum sa fie draga lesbiene, daca au iubiti acasa? :doh:

Si daca tu nu poti concepe , nu inseamna ca nu e adevarat, inseamna altceva.

 

Legatura e ca, asa cum am zis inca de la inceputul topicului, nu cred in iubirea pur platonica dintre un barbat si o femeie. Pana si mintea influenteaza sexualitatea si poate produce o apropiere neimaginata initial. Poate nu am dreptate, dar la mine asa a fost. Am avut prietenii interesante cu barbatii, dar numai pe termen scurt.

 

Am citit undeva, demult, ceva: "Intre un barbat si o femeie nu poate exista amicitie decat daca amandoi sunt foarte inteligenti sau amandoi iubesc." Fiecare pe altcineva, evident. Mi se pare ca era Eliade, in "Nunta in cer". Nu bag mana in foc. Sunt de acord 78,33(6)% de acord. Dar nu zice nicaieri nici de prietenie pe viata, nici nu exclude varianta transformarii ulterioare a acestei relatii intr-una de alta natura.

 

Tu oi fi un caz mai special. Si oricum ele nu controla ce faci tu singur sub dush acasa la tine. :lazy:

Eh vezi, ai spus bine, sa fie inteligenti. :o:

 

In rest, sarcasmul tau, no comment.

Poate de aia nu puteti intelege si concepe anumite lucruri.

 

 

Nici eu nu as face asa ceva cu un barbat. Jesus! :o:

 

Eu ma cenzurasem, vad ca tu nu-l ierti. :o:

Stii cum se numesc anumiti oameni ce nu pot concepe ceva ?

Limitati ! Adica lipsiti de imaginatie si anumite reflectii cognitive.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca ele ti-ar face avansuri, ai refuza ? :o:

Ar refuza, pe naiba... :o:

 

Dupa ce se duce cu ele sa-si ia lenjerie intima sexy pentru a fi vazute in ea de ALTII si Laur ramane cu uitatul la soare, merge acasa si se apuca de...clanta. :o:

 

Din cicul "a murit dumitru/ a murit in baie/c-o mana pe clanta..." :lazy:

 

Ca s-o zicem p-aia dreapta. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In rest, sarcasmul tau, no comment.

Poate de aia nu puteti intelege si concepe anumite lucruri.

Stii cum se numesc anumiti oameni ce nu pot concepe ceva ?

Limitati ! Adica lipsiti de imaginatie si anumite reflectii cognitive.

Mai bine sarcastica decat lipsita de ceva elementar, apropos de boldurile de mai sus... :lazy:

 

Nu ma cunosti suficient de bine ca sa ma jicnesti. Sau ma cunosc eu suficient de bine, si incercarea ta ma face doar sa zambesc. De prostie sau lisa de imaginatie nu pot fi acuzata.

 

Bea un pahar cu apa rece. Te ajuta sa te racoresti, vad ca te-ai incins.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti fi doar prieten, atunci cand, DOAR atat poti fi.

 

Cand nu iti permit sa te gandesti la altceva, pt ca esti destul de inteligent, incat sa-ti cunosti limitele.

 

Valabil si pt femei si pt barbati.

 

Adica.. mai simplu spus.. ca stii ca nu ai altceva de oferit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica unii ce nu-s de acord cu tine,sunt limitati asa pur si simplu... :lazy:

Mai sa fie!Nu stiam ca tre sa cadem in genunchi si sa fim de acord cu tot ceea ce ''concepi'' tu,imaginar bineinteles :doh:

Nu draga, nu trebuie sa fii dfe acord cu mine.Ca nu eu am enuntat teoria Iubiri platonice, ci PLATON.

Daca nu stiti cine este va recomand un search pe google. :o:

Poti fi doar prieten, atunci cand, DOAR atat poti fi.

 

Cand nu iti permit sa te gandesti la altceva, pt ca esti destul de inteligent, incat sa-ti cunosti limitele.

 

Valabil si pt femei si pt barbati.

Poti fi ce alegi tu sa fii.

Mai bine sarcastica decat lipsita de ceva elementar, apropos de boldurile de mai sus... :o:

 

Nu ma cunosti suficient de bine ca sa ma jicnesti. Sau ma cunosc eu suficient de bine, si incercarea ta ma face doar sa zambesc. De prostie sau lisa de imaginatie nu pot fi acuzata.

 

Bea un pahar cu apa rece. Te ajuta sa te racoresti, vad ca te-ai incins.

Ba da, poti acuzata de mult mai mult decat iti inchipui tu.

Misandrismul tau si subiectivismul cu care te aperi nu arata decat ca TU esti acea persoana in cauza de care se discuta .

Ca te crezi tu frumoasa si nu poti accepta ca acela vorbeste cu tine doar asa este alta treaba .

Dar asa o parere, nu esti nici pe departe frumoasa. Esti chiar comuna.

Si faza cu dusul este ceva ce te caracterizeaza din multe puncte de vedere .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu draga, nu trebuie sa fii dfe acord cu mine.Ca nu eu am enuntat teoria Iubiri platonice, ci PLATON.

Daca nu stiti cine este va recomand un search pe google. :doh:

 

Poti fi ce alegi tu sa fii.

 

Ba da, poti acuzata de mult mai mult decat iti inchipui tu.

Misandrismul tau si subiectivismul cu care te aperi nu arata decat ca TU esti acea persoana in cauza de care se discuta .

Ca te crezi tu frumoasa si nu poti accepta ca acela vorbeste cu tine doar asa este alta treaba .

Dar asa o parere, nu esti nici pe departe frumoasa. Esti chiar comuna.

Si faza cu dusul este ceva ce te caracterizeaza din multe puncte de vedere .

Dupa parerea ta, cand iau o jignire de la cineva trebuie sa intorc si celalalt obraz, nu? :lazy:

 

Vorbesc doar frustrarile din tine. Si faptul ca te simti jignit ca nu mai vorbesc cu tine. Lucru pentru care ma felicit, citind randurile de mai sus. N-avea grija, eu nu ma oftic de ce imi scrii tu, spre deosebire de tine. Imi demonstrezi ca esti lipsit de caracter si arunci cu noroi in fata. Te faci de cacao singur. Te las sa te expui in continuare. Enjoy!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alo.. radem glumim.. dar hai sa nu parasim incinta. Nu cred ca Malkia ti-a facut vreo caracterizare, Laur. Pe viitor ramai in lumea ta imaginara, e mai sanatos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×