Sari la conținut
Forum Roportal
Malkia

Relatie platonica, prietenie, sau altceva?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce-ar fi sa va analizati amandoi doza de orgoliu si sa ma iertati de stersul mesajelor adresate persoanei?

 

Cat despre ce-i recomanzi tu, aplica inainte tu, laur. Citez:

 

Iar daca iti doresti sa fi respectata, poarta-te ca atare. Si nu mai afisa aere de superioritate ca nu ai cu ce sa fi.

De asemenea nu ti-ar strica si o introspectie la modul general, asta ca sa iti mai evaluezi propriile pareri despre tine, caci esti departe de adevar.

 

Altfel e doar "rade ciob de oala sparta".

 

Si va rog, daca mai aveti ceva de adaugat la mesajul meu de acum, va invit s-o faceti pe pm, mesaje de aici se vor sterge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca tot topicul asta s-ar putea sintetiza in "vrabia malai viseaza" (foarte mult, as putea adauga). :o:

Adevarat, dar si multe "vrabii" . :o:

 

E posibil si sa fie sincer indragostit si prudent, sa prefere o prietenie daca nu crede ca e posibil mai mult de atat.

Poate ca nu vrea sa-si lase consoarta, si nu crede ca partenera ar accepta sa fie doar amanta, si se multumeste cu o iubie platonica, in speranta ca poate se transforma in una pe bune.

Pai cum mai e platonica cand ea spune ca "nu e vorba doar de sex", el vrea mai mult, vrea sa o cunoasca mai bine, o analizeaza ?

 

Ce-ar fi sa va analizati amandoi doza de orgoliu si sa ma iertati de stersul mesajelor adresate persoanei?

 

Cat despre ce-i recomanzi tu, aplica inainte tu, laur. Citez:

 

Altfel e doar "rade ciob de oala sparta".

 

Si va rog, daca mai aveti ceva de adaugat la mesajul meu de acum, va invit s-o faceti pe pm, mesaje de aici se vor sterge.

Nu cred ca am jignit-o eu cu ceva primul. Si ma si asteptam sa faci asta. :o:

Dar de ce nu ii dai ei sfaturi ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

V-am avertizat pe amandoi sau asta nu observi? Pana acum nu m-am bagat in mica voastra disputa. De acum insa se opreste. Si a doua oara nu iti mai zic sa te muti pe PM, nu ma intereseaza ce aveti sau nu de impartit.. dar nu o veti mai face aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai cum mai e platonica cand ea spune ca "nu e vorba doar de sex", el vrea mai mult, vrea sa o cunoasca mai bine, o analizeaza ?

Nu ai citit atent. Tipul doar discuta, nu vrea nimic altceva..., vrea o relatie platonica.

De ce ar putea un astfel de tip sa cunoasca o fata cu care sa nu vrea (cel putin aparent) doar sex, sa incerce sa o cunoasca, sa o analizeze, sa poarte discutii de ore intregi si nimic altceva......

Si chiar la intalniri sa nu faca nimic ci doar sa discute, banalitati si nu numai si totusi nimic altceva.......

Malkia, care considera ca toti barbatii vor doar sex, e dezorientata. Ce vrea el de la tipa ?

Ai priceput cum vine chestia ???

Editat de gheorghe35

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Malkia, care considera ca toti barbatii vor doar sex, e dezorientata. Ce vrea el de la tipa ?

Ai priceput cum vine chestia ???

Pe asta de unde ai mai scos-o? O luam de la capat? No way. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici scrie ce vrea ala ...ca in afara de sex mai vrea ceva .

De ce ar putea un astfel de tip sa cunoasca o fata cu care sa nu vrea (cel putin aparent) doar sex, sa incerce sa o cunoasca.
Nu ai citit atent. Tipul doar discuta, nu vrea nimic altceva..., vrea o relatie platonica.

 

Malkia, care considera ca toti barbatii vor doar sex, e dezorientata. Ce vrea el de la tipa ?

Ai priceput cum vine chestia ???

Da, se poate pune problema si cum spui tu. La asta nu ne-am gandit.

Ce anume vrea ea ?! Cred ca doar ea ne poate raspunde. Sa asteptam si sa vedem ce spune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din prietenie pentru tagma masculina, te rog frumos, nu ma fa sa-mi schimb parerea buna despre tine! Ai devenit iritant in ultima luna! De te-a parasit vreuna nu e chiar vina noastra.

Ouch.

 

Noi nu ne umectam in nici un punct , e foarte posibil sa facem sex cu un prieten.....doar pt ca a fost acolo zi de zi, m-a vazut nemachiata, m-a ajutat sa-mi fac unghiile , a stat cu mine asteptand un rezultat de analize medicale sau un de vreun examen important, m-a sunat de fiecare data cand aveam nevoie ( prin coincidenta taman in momentul potrivit), a mancat laudand orice dezastru culinar......pentru toate acestea atractia sexuala e la cote maxime. Daaaaar, asemeni unor hoti batrani, nu putem fi impreuna, tre fiecare sa aiba un partener....facem sex, dar nu ne iubim, insa stim ca de ar fi nevoie ar fi acolo sa ajute la nevoie. Indiferent ca are prietena stabila/nefasta/harem.....bla-bla-bla.

Exista, e rarissim, dar exista.

Nu. Nu si nu. Tocmai din aceste considerente. :o:

 

Reactia partenerilor stabili la existenta prietenului.....alta mancare de peste.

Da, stiu. Aici e cam nasol. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu mai raportam topicul la persoana userului Malkia, se poate?

 

Ea v-a pus in discutie o situatie, nu are de ce sa va dea raspunsuri. Sunteti capabili sa lamuriti dilema, postati. Nu suntem, abtineti-va.

 

Tema topicului, pe scurt: un barbat implicat intr-o relatie de lunga durata, intalneste o femeie de care, cel putin initial, este interesat mental/spiritual.. cum vreti sa-i spuneti.. si nu emite nici un fel de semnal conform caruia acea femeie l-ar interesa si ca partenera, de-o noapte in pat.. sau de viata. Care ar fi explicatiile pentru acest comportament? In conditiile in care se presupune ca partenera de viata.. ii este si prietena si amanta.. si tot restul.. adica forma de comunicare pe care o cauta el in cealalta fiinta.. ar fi fost normal sa o aiba in partenera actuala. De ce cauta in alta parte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai sa nu mai raportam topicul la persoana userului Malkia, se poate?

 

Ea v-a pus in discutie o situatie, nu are de ce sa va dea raspunsuri. Sunteti capabili sa lamuriti dilema, postati. Nu suntem, abtineti-va.

De ce sa nu dea ?

Noi nu ne putem raporta la o femeie ca sa stim ce anume ar vrea ea ?

E important si asta..ce anume vrea acea femeie de la acel barbat ?

Sa raspunda femeile,nu cineva anume .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×