Jump to content
Forum Roportal
Angel_Of_Night

Lectura Suplimentara ..

Rate this topic

Recommended Posts

As vrea sa citesc mai mult . Sa-mi imbogatesc oarecum vocabularul. Dar carti interesante si din care pot si invata ceva util. Sunt clasa a IX a . Ce recomandari imi puteti face ? :aranjare:

In primul rand,felicitari pentru atitudine!

Eu ti-as recomanda pentru inceput volumele lui Marin Preda, apoi "Fratii Karamazov" ai lui Dostoievski, putin din Cioran,de exemplu "Marturisiri si Anateme" ; Depinde si ce anume ai citit tu pana acum, daca preferi poezia sau proza, etc; daca iti place romanul sau nuvela.

Pai imi plac si poeziile si romanele si nuvelele. Carti specifice varstei mele si sa-mi imbogatesc totodata si cultura generala.(Nu stiu daca m-am facut inteleasa :pope: ) Mai multe recomandari? :-s :aranjare:

Mai multe recomandari? :-s :aranjare:

Sa-nteleg ca vrei sa alegi dintr-un teanc de carti? O carte nu-ti poate placea dupa coperta,sau pentru ca ai senzatia ca suna bine titlul, sau dupa ce spun ceilalti. Trebuie s-o citesti intai,evident. La fel de bine poti cere si o Bibliografie de la scoala, daca esti atat de interesata, sau pur si simplu sa ceri recomandarea parintilor. Eu cand vroiam sa citesc, il rugam pe tata sa imi aleaga o carte din biblioteca. :pope:

Edited by lupoaica*

Sa-nteleg ca vrei sa alegi dintr-un teanc de carti? O carte nu-ti poate placea dupa coperta,sau pentru ca ai senzatia ca suna bine titlul, sau dupa ce spun ceilalti. Trebuie s-o citesti intai,evident. La fel de bine poti cere si o Bibliografie de la scoala, daca esti atat de interesata, sau pur si simplu sa ceri recomandarea parintilor. Eu cand vroiam sa citesc, il rugam pe tata sa imi aleaga o carte din biblioteca. :pope:

Nu neaparat. :aranjare: O sa fac ce mi-ai zis tu .

Mersi mult !;)

Pai imi plac si poeziile si romanele si nuvelele. Carti specifice varstei mele si sa-mi imbogatesc totodata si cultura generala.(Nu stiu daca m-am facut inteleasa :pope: ) Mai multe recomandari? :-s :aranjare:

După răspunsul pe care l-ai dat,nu cred că ai citit prea multe p

Da . Ms mult :* Mizerabilii am citit .

Dacă ţi-a plăcut,atunci cred că o să-ţi placă şi Notre-Dame de Paris, de acelaşi autor.

Edited by Dani Quinn