Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu nu-i condamn pe fauritorii filmului

au facut ce au putut sa scoata un ban

au apus demult zilele cand un producator se mai gandeste si la altceva decat incasari

 

eu inca ma hranesc (si cred ca pt o perioada destul de scurta de timp) cu ceva firimituri adunate cu grija de niste baieti mai rasariti care risca sa puna pe pelicula si ceva digerabil.

 

asa ca pe viitor filme de genu` asta si calitatea asta si tot ce vrei tu vor fi NUMAI ele.

 

ex: productie HBO tru blod - tema, ia ghici ? bampiri

anu asta e la moda

acu cativa ani homosexualitatea era on top

 

asa ca de luna asta nu mai platesc cablu :stars:

macar sa nu mai vad reclame si promo-uri

si promit ca nu mai vad absolut nici un film recomandat de necunoscuti pe roportal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:blink: twilight m-a impresionat enorm , l-am vazut de 4 ori intr-o zi si de fiecare data am empatizat cu fiecare traire a cuplului Bella-Edward.Abia astept partea a IIa , dar pana apare in Romania cred ca o sa citesc cartea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mie imi place enorm de mult..chestia e ca am avut o senzatie foarte stranie in timp ce'l urmaream...

nu stiam ca va aparea si o parte a IIa..ai idee cand?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai sa fie, deci daca nu ne uitam la filmele care voi le considerati bune (tihuana si Kontro) inseamna ca suntem... cum? cum? Prosti? Aham...

 

tihuana, zici asta:

 

fanul twilight - femela, intre 13-22 ani, de un romantism necopt si de factura ieftina, educatie strictul necesar, banal si scolaresc, retrasa si timida. genul de superficialitate cu un strat atat de subtire si aproape invizibil de curiozitate dar care ii ofera justificari la pasiunea si entuziasmul creat de acest film.

 

Nu ma pot numi fan, dar am savurat cartea. Nu ma pot numi nici macar o persoana super inteligenta, asa cum te dai si tu si Kontro.

 

Kiss my fuckin' blonde ass cu simtul vostru artistic cu tot, ca m'am saturat de ifosele voastre de oameni super destepti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o:

 

8) :doh:

 

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fanul twilight - femela, intre 13-22 ani

gresit... la partea cu varsta, desigur

 

fanul twilight - educatie strictul necesar, banal si scolaresc,

foarte gresit

 

fanul twilight - retrasa si timida.

 

nici macar

 

fanul twilight - strat atat de subtire si aproape invizibil de curiozitate

oare?? :o:

 

Concluzie: sa nu dai la psihologie! :D

Editat de mica_curioasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci chiar e distractiv sa citesti postarile pro si contra . Ei , eu sunt fan twilight , stiu totul despre fenomen , si o numesc asa pentru ca a facut senzatie , chiar daca nu a impresionat fiecare fiinta pamanteasca - nu asta era ideea - si cum sa ma explic , suntem oameni diferiti , gandim diferit si avem caractere diferite , etc . Cum mie imi plac filmele romance , poate lui X ii plac cele sf si asa mai departe - nu inseamna ca daca esti fanul unui film prost sau bun , cum il catalogheaza fiecare - ca esti prost sau stiu eu mai cum

parerea ar trebui sa se limiteze la mi-a placut sau nu , a fost asa si asa ... nu cred ca e nevoie de critica la adresa fanilor cat si asupra filmului

 

Pentru fani , tocmai am descoperit ca nici o secventa din pelicula nu s-a filmat in forks , ci in LA si WA

partea a doua se filmeaza in vancouver canada pentru ca e mai multa padure si e mai izolat de lume , nu sunt deranjati , plus ca e mai ieftin acolo decat in state

eu o sa il vad in cinema in nov , in ro cred ca aparea abia in 2010

cartile le-am citit ,toate , am toate cele 5 in pdf pe cine intereseaza

Cei de la HD USA au deja un video cu secvente deja filmate din New Moon , pe net apare deja castul final

 

Si ca o paranteza , intrati pe topicul seriale , am postat un topic despre filmele coreene

stiu ca multi ar spune , daca twilight este comercial , acestea vor fi clasice , povesti clasice

dar fiecare isi are propriul farmec sau cum sa ii spun , unele chiar sunt bune si la prima vedere oricum nu trebuie criticate

pe unii atrage pe altii nu , de aceea nu suntem toti la fel

pentru cei romantici , visatori este ideal orice poveste de dragoste

mai ales daca se regasesc in anumite ipostaze , sau le trezeste amintiri placute

eu am propria poveste inocenta si pura de iubire si nu e cea actuala - cred ca ar trebui sa ma fac psiholog sau sa imi scriu propria viata - si ciudat cum simt nevoia sa vorbesc despre asta , sa impartasesc necunoscutilor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai sa fie, deci daca nu ne uitam la filmele care voi le considerati bune (tihuana si Kontro) inseamna ca suntem... cum? cum? Prosti? Aham...

 

tihuana, zici asta:

 

fanul twilight - femela, intre 13-22 ani, de un romantism necopt si de factura ieftina, educatie strictul necesar, banal si scolaresc, retrasa si timida. genul de superficialitate cu un strat atat de subtire si aproape invizibil de curiozitate dar care ii ofera justificari la pasiunea si entuziasmul creat de acest film.

Nu ma pot numi fan, dar am savurat cartea. Nu ma pot numi nici macar o persoana super inteligenta, asa cum te dai si tu si Kontro.

Kiss my fuckin' blonde ass cu simtul vostru artistic cu tot, ca m'am saturat de ifosele voastre de oameni super destepti.

 

Chiar daca aici ai raspuns userului 'tihuana', nu pot sa nu comentez favorabil raspunsul tau. DA, e inadmisibil ca tot ce place cuiva (mie nu mi-a placut filmul, dar respect parerea altora) sa fie facut terci si aruncat la gunoi. Nu putem digera doar filmele abstracte si elitiste. Ma indoiesc ca unii le digera exclusiv pe acelea! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×