Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mă,eu nu ştiu ce e aia Twilight,pe forum am aflat prima oară.O poveste de dragoste dintre un vampir şi un nevampir?Şi ce-i aşa mare chestie?E chiar aşa de faină?Mie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mă,eu nu ştiu ce e aia Twilight,pe forum am aflat prima oară.O poveste de dragoste dintre un vampir şi un nevampir?Şi ce-i aşa mare chestie?E chiar aşa de faină?Mie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, am citit toata seria, ca tare eram curioasa...

 

Cartea este mai buna decat filmul, mult mai buna. Insa ca si carte, nu stralucita, doar interesanta. In film nu se inteleg multe nuante, aspecte, care de fapt dau savoare povestii...

Andruta, "impenetrabil" ala e rezultatul unei traduceri defectuoase bag seama, pt in engleza nu am gasit asa ceva.

 

Daca sunteti amatori de carti si filme "bune", "serioase" si "necomerciale" si nu stiti sa apreciati stilul fantasy, atunci nu e pt voi.

 

Sa ne amintim totusi ca tinta cartii , precum si a filmului sunt adolescentii. Mie personal, cartile astea, chiar mi'au inseninat cateva seri :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda, am citit toata seria, ca tare eram curioasa...

 

Cartea este mai buna decat filmul, mult mai buna. Insa ca si carte, nu stralucita, doar interesanta. In film nu se inteleg multe nuante, aspecte, care de fapt dau savoare povestii...

Andruta, "impenetrabil" ala e rezultatul unei traduceri defectuoase bag seama, pt in engleza nu am gasit asa ceva.

 

Daca sunteti amatori de carti si filme "bune", "serioase" si "necomerciale" si nu stiti sa apreciati stilul fantasy, atunci nu e pt voi.

 

Sa ne amintim totusi ca tinta cartii , precum si a filmului sunt adolescentii. Mie personal, cartile astea, chiar mi'au inseninat cateva seri :D

De fapt,am scris pe alt topic, traducătorul sau traducătoarea a avut o obsesie pentru acest cuv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
corect.

Insa tin sa te avertizez, volumul doi este cel mai... huh, cum sa zic... plictisitor. Cam pana pe la jumatate :)

Sunt 4 de toate. Mie chiar mi'a placut povestea, toata. M'a facut sa visez ca atunci cand eram copil :o:

 

Prima este Twilight, a doua este New Moon, a treia Eclipse, a patra Breaking Dawn. Impreuna se numesc "Twilight Saga"

Mulțumesc pentru informații :doh: Știu sigur că n-o să mă pot abține și-o să le cumpăr pe toate, măcar să-mi iasă din grijă :D ,mai ales că am auzit că o să apară și partea a doua a filmului.

 

P.S. Sper că ea devine vampir că altfel nu mă mai joc. :P

Editat de lupoaica*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
le am in engleza, format e-book, daca le vrei asa.

Sau care le mai vrea, sa zica.

Nuu, prefer să le citesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×