Sari la conținut
Forum Roportal
o scorpie

Expresia "mama si tata"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu n-am spus ca e o problema ci tocmai ca sunt reguli de bun simt... iar exagerarile lui Laur nu-si au rostul...

Eu vad altfel lucrurile. Nu mi se pare ca in occident este o libertate conditionata, iar la noi pe centura, una reala.

Nu cred ca am exagerat cu ceva .

Totul tine de mentalitate, iar aceia dicteaza manifestarile cat si entitatile psihologice ale unui individ.

 

:doh: Ah, deci de aici venea vorba de-o auzii mai deunazi la niste pustani

"O f.. pe ma-ta!"

"Macar io am mama, tu ai doi tati"

 

De aici rezulta ca este necesara scoaterea in afara legii in primul rand a injuraturilor "de mama", pentru ca jignesc pe cei care au parinti gay, discriminandu-i.

Eu cred ca era invers. Cel injurat avea doua mame . :soc: Si aia erau ofticosi ca vedeau cum il pupa cand pleaca la scoala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca am exagerat cu ceva .

Totul tine de mentalitate, iar aceia dicteaza manifestarile cat si entitatile psihologice ale unui individ.

Cu lira sterlina...

Nu intru in polemica cu notiunea de mentalitate ca e aiurea... A vrut un smeker autohton sa-si dea doctoratul in occident cu asa ceva si i s-a dat de inteles ca are pasarele la cap... adica sunt dragute speculatiile, dar nu tin.

Editat de Picksy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu lira sterlina...

Nu intru in polemica cu notiunea de mentalitate ca e aiurea... A vrut un smeker autohton sa-si dea doctoratul in occident cu asa ceva si i s-a dat de inteles ca are pasarele la cap... adica sunt dragute speculatiile, dar nu tin.

Inseamna ca nu scrisese el teza de doctorat.

Daca l-ar fi citit pe Adam Smith ar fi stiut cum sa puna problema.

Cat despre mentalitate daca nu iti place cuvantul o pot reformula sub forma de idealism social, care are o legatura cauzala cu economia si astfel vei intelege ce este cu lira sterlina.

 

Deci nu sunt speculatii. Sunt lucruri adevarate si demonstrabile logic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inseamna ca nu scrisese el teza de doctorat.

Daca l-ar fi citit pe Adam Smith ar fi stiut cum sa puna problema.

Cat despre mentalitate daca nu iti place cuvantul o pot reformula sub forma de idealism social, care are o legatura cauzala cu economia si astfel vei intelege ce este cu lira sterlina.

 

Deci nu sunt speculatii. Sunt lucruri adevarate si demonstrabile logic.

Nu i s-a acceptat tema...nici nu s-a apucat de lucrare. Tu vrei sa te iau in serios cind vorbesti de Adam Smith ?

La ei mindset, mentality nu se aplica la o colectivitate...noi am ramas cu colectivismul, intelegi ??? Stiu ce vrei sa spui, spunea si Preston cu topurile Forbes... daca ziceti voi ca are legatura insemna ca nu suntem chiar offtopic... :soc:

Editat de Picksy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu i s-a acceptat tema...nici nu s-a apucat de lucrare. Tu vrei sa te iau in serios cind vorbesti de Adam Smith ?

La ei mindset, mentality nu se aplica la o colectivitate...noi am ramas cu colectivismul, intelegi ??? Stiu ce vrei sa spui, spunea si Preston cu topurile Forbes... daca ziceti voi ca are legatura insemna ca nu suntem chiar offtopic... :doh:

Ba se aplica tuturor. Indiferent de societate.

Si ca nu i s-a acceptat rau a facut ca nu a scris-o. ;)

Crezi ca eu nu mai scriu daca un prof imi spune ca e aberant subiectul ? :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Expresia "mama si tata" interzisa in Marea Britanie din cauza cuplurilor homosexuale

30 ianuarie, 14:27,sursa ziua

De ce nu ar fi daca este acceptata cu asa o seninatate poligamia sau pedofilia. De ce vi s-ar parea acest tip de cuplu anormal?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca era invers. Cel injurat avea doua mame . :soc: Si aia erau ofticosi ca vedeau cum il pupa cand pleaca la scoala.

:doh: Asta imi aminteste de mult rasucitul Caragiale, cu formula lui: "mama, mamitica...si tanti Mita". (ca sa nu facem discriminari considerand cuplurile homosexuale ca fiind mai ortodoxe)

Editat de Franco222

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E aiurea.

Mai bine i-ar invata pe cei din familiile gay sa se accepte asa cum sunt, dar si pe ceilalti sa-i accepte asa cum sunt. Nu sa se interzica folosirea unor cuvinte normale. Se poate rezolva situatia acceptandu-se ca exista situatii si situatii, si gata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×