Sari la conținut
Forum Roportal
o scorpie

Expresia "mama si tata"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu am zis că nu le respectăm libertatea, le-o respectăm

 

dar tot nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am zis că nu le respectăm libertatea, le-o respectăm

 

dar tot nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca vorbesti de Romania, nu . Asta fiindca nu se intampla ce se intampla la ei.

La noi ce educatie sexuala se face ? :soc:

Deci ..corect este sa ii doresti celuilalt ce ti-ai dori tie . Vrei sa fii liber ? Lasa-i si pe ceilalti sa fie.

Si acele repere de care spui,nu mai sunt, fiindca avem o mentalitate bolnava.

Si refuzam cu inversunare sa renuntam la ea .

Am sa ma uit pe net...dar sunt convinsa ca titlul in ziarele britanice nu suna nici pe departe asa:

"expresia mama si tata este interzisa". S-a inlocuit expresia Dear Ms..., Mr... cu Dear Parents...in scrisorile informative care se primesc de la scoala.

Editat de Picksy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am sa ma uit pe net...dar sunt convinsa ca titlul in ziarele britanice nu suna nici pe departe asa:

"expresia mama si tata este interzisa". S-a inlocuit expresia Dear Ms..., Mr... cu Dear Parents...in scrisorile informative care se primesc de la scoala.

E vorba de scoala ..deci cred ca este posibil. Si mi se pare si normal.

De fapt ..la ei nu e o rusine sa fi gay. La noi da .

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:soc: Se duce dracu' tot.

Era şi-un banc de genu' ăsta, da'.. nu'mi permit să-l zic, că tre' să cenzurez şi-şi pierde sensu'

Mda. Spre asta ne

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In Olanda scrisorile ce vin de la scoala,de ani buni folosesc Dear Parents(Gehacte Ouders),fara sa fie vreo lege data in sensul asta. :soc:

Tocmai de aia aceia nu sunt frustrati si discriminati . :doh:

Pentru ca respecta libertatea celuilalt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tocmai de aia aceia nu sunt frustrati si discriminati . :soc:

Pentru ca respecta libertatea celuilalt.

Daa...sigur... ii satisface scrisoarea cu Dear Parents.

 

Euro nu e mai puternic decit lira sterlina, dar libertatea sexuala este mai mare in Olanda decit in UK.

Editat de Picksy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Right :soc:

 

In Olanda libertatea aia sexuala,este conditionata,la fel ca si in UK,ca si in Belgia,ca si in Franta,Germania....Mai bine vorbeai despre libertatea sexuala din Romania,de pe centura,aici nu ai sa vezi asa ceva...

Iar homosexualii,au aceleasi drepturi peste tot in Europa,exceptand tarile sub-dezvoltate,una dintre ele fiind Romania....dar nu e tarziu inca,indiferent de parerile unora,Romania va trebui sa se conformeze legilor UE curand..

Scrisoarea aia nu ii satisface,le arata ca sunt tratati ca si oameni ce sunt(cu respect adica) si ca sistemul si tara respectiva,au acceptat faptul ca unele iubiri si relatii difera.

Nu vad,care e problema?

Eu n-am spus ca e o problema ci tocmai ca sunt reguli de bun simt... iar exagerarile lui Laur nu-si au rostul...

Eu vad altfel lucrurile. Nu mi se pare ca in occident este o libertate conditionata, iar la noi pe centura, una reala.

Editat de Picksy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:soc: Ah, deci de aici venea vorba de-o auzii mai deunazi la niste pustani

"O f.. pe ma-ta!"

"Macar io am mama, tu ai doi tati"

 

De aici rezulta ca este necesara scoaterea in afara legii in primul rand a injuraturilor "de mama", pentru ca jignesc pe cei care au parinti gay, discriminandu-i.

Editat de Franco222

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu inteleg de ce de data asta este pus topicul asta la psihologie.

Ca doar nu toti homosexualii sunt nebuni,iar cei ce le apara drepturile,tampiti.....

Aici a fost deschis si e decizia moderatorului. Dezbaterile despre homosexualitate tin de psihologie, de ce nu ? Mai mult decit de sex behaviour, fiindca nu este implicat atit de mult sex ca intr-o relatie hetero. Afectivitatea are rolul pregnant.

Editat de Picksy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×