Sari la conținut
Forum Roportal

Superstitii  

30 membri au votat

  1. 1. Sunteti superstitiosi?

    • DA
      2
    • NU
      13
    • CATEODATA
      13
    • NU STIU
      3
    • 0


Postări Recomandate

Am citit undeva intr-un articol cum ca oamenii din est,in special estul Europei si mai ales Romania sunt in general mai superstitiosi.Tine acest lucru de folclor sau religie? Cata baza si adevar puneti in superstitii? Sunteti superstitiosi?

 

http://www.ce-review.org/99/8/lovatt8.html

 

"Romanians are very superstitious people, like most Latin people, their traditions run back from Roman and Thracian times.

Western Europe tends to see Romanians in Bram Stoker

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred doar in unele superstitii ... deci cateodata :doh:

pot sa spun ca mi-a cazut oglinda din mana si s-a facut praf dar nu am bagat de seama nicio clipa :roll: am luat cioburile le-am aruncat la gunoi si atat ;)

Editat de PunkY StylE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu sunt deloc superstitioasa dar parintii mei au unele superstitii si chiar ma enerveaza la culme cand ii vad ce se streseaza sau cat se enerveaza cand uit ceva acasa si ma intorc din drum!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt superstitioasa,mi se pare o prostie sa crezi in anumite obiceiuri cum e cel cu oglinda sparta sau cel cu pisica care iti trece calea:D..io ar trebui a zbor la cate pisici sunt in zona in care locuiesc ca e imposibil ca cel putin o data la 2 zile sa nu imi treaca vreo pisica calea....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu cred in superstitii insa am o prietena care mereu cand vede o pisica neagra isi face cruce..si etc...doamne e doar o pisica ca oricare alta doar ca are alta culoare :crazy: :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Oamenii superstitiosi nu fac decat prostii. Daca ii abate ceva, apoi s-a ispravit!"

 

Eu nu sunt superstitioasa, dar cred in coincidenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×